Zavrieť

Porady

vysoký krvný tlak - hypertenzia

Ahojte,

priateľ má vysoký krvý tlak. Neviete nejakú prírodnú liečbu? Čo je dobré okrem liekov od lekára?
Ďakujem.
Usporiadat
Altrix Altrix

Altrix je offline (nepripojený) Altrix

ludmilla Pozri príspevok
Gopten je inhibítor ACE a preto patrí aj k liekom prvej voľby ako ostatné inhibítory ACE. Bohužiaľ relatívne častým vedľajším účinkom týchto inhibítorov je suchý kašeľ, tvoja pani doktorka urobila správne, pretože voľba iného ACE inhibítora by nemala zmysel.
Teraz užívaš Lokren - betaxolol sú to vlastne β-sympatolytika, blokujú β-receptory, zvyčajne znižujú prekrvenie kože, pspôsobujú pocity studených nôh a rúk a bohužiaľ aj tebou spomínanú únavu. Samozrejme takto sa neprejavuje u všetkých, niekto ho môže znášať veľmi dobre iný nie. Moja mama berie Lokren a neudáva žiadne výrazné ťažkosti.
Ak sa u teba takýto problém vyskytokl určite kontaktuj svojho lekára a poraď sa s ním. Tento liek sa nesmie náhle vysadiť, musí to byť postupne, pretože sa môže objaviť náhle prestrelenie zvýšeného tonusu sympatika

Tiež som brala liek z tejto skupiny β sympatolytík - Beloc, nemala som žiadne vedľajšie účinky, v tom čase sa moje hodnoty pohybovali okolo 145/100 tep 100, mojou zmenou hmotnosti zatiaľ 8,2 kg sa pohybujem okolo 120/70 tep 76, čiže som ho po dohode s lekárom postupne vysadila.
Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Ja mám pri týchto liekoch tlak cca 135/95, ale tep mám od 50-55. Predtým som mala vyšší.
Nemôže byť to šumenie a pocit neistoty pri chôdzi spôsobený aj tým?
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Altrix Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Ja mám pri týchto liekoch tlak cca 135/95, ale tep mám od 50-55. Predtým som mala vyšší.
Nemôže byť to šumenie a pocit neistoty pri chôdzi spôsobený aj tým?
Môže pretože tep je nižší. Ten betablokátor vlastne nerobí nič iné len odľahčí srdcový sval a tým zlepší jeho prekrvenie, srdce bije pomalšie menej energickejšie a spotrebuje aj menej kyslíka. Betablokátor zníži vlastne u srdca spotrebu kyslíka, čím vlastne odľahčí aj koronárne cievy. Tento ich účinok má práve veľký význam pri infarktoch, ktoré práve nastali - betabloker zníži tlak, odľahčí srdcový sval a zlepší jeho prekrvenie. Tie nežiadúce účinky môžu mať aj prechodný charakter pokým sa správen nenastaví dávka lieku. Ale pozor ako som už vyššie písala vždy sa treba poradiť s lekárom!!!! V žiadnom prípade nevysádzať svojvôlne liek!!!!! Pretože môže prísť k protiregulácii krvného obehu s nadmerným zvýšením krvného tlaku, môže to viesť k angine pectoris a až k infarktu myokardu!! Sila tej protiregulácie bude tým silnejšia, čím dlhšie predtým bol betablokátor užívaný. Poraď sa s lekárom možno úplne stačí len znížiť dávkovanie, ak nie vymení ti ho.
1 0
masser masser

masser je offline (nepripojený) masser

zdravim všetkych, mam hypertenziu 1stupna.ekg,očne,obličky,krv,moč negativ. Betaloc ZOK 25 mg rano,aj večer.hlavnema zaujima,ako mam hypertenziu,mavam zvlaštne stavy,pred tym som ichnepoznal.neskutočna unava hlavne rano a doobedu,slabosť,nervozita,niekedyaž strach či sa mi niečo nestane.su to normalne prejavy hypertenzie alebo mamvyhladať psychologa.ma niekto podobnu skusenosť.dik
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať