Zavrieť

Porady

vysoký krvný tlak - hypertenzia

Ahojte,

priateľ má vysoký krvý tlak. Neviete nejakú prírodnú liečbu? Čo je dobré okrem liekov od lekára?
Ďakujem.
Usporiadat
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Doporučujem mu tabletky na vysoky krvny tlak uzivat tak ako mu to predpisal lekar a popri nich môze uzivat este prirodne preparaty. Vysoky krvny tlka nie je sranda a nenechavala by som to len na prirodnej baze.
A predovsetkym upravit jedalnicek, viac pohybu na cerstvom vzduchu, menej stresu, viac pokoja
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
No dobré by bolo znížiť príjem sodných katiónov, dostatočne veľa pohybu, no tiež by možno pomohlo upraviť jedálny lístok, menej živočíšnych tukov, zvýšiť príjem rastlinných polysacharidov...
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Ak ma nadvahu (obezitu) doporucujem pod dohladom lekar zacat zhadzovat kilecka, papat ovocie, zeleninku, doporucujem papat vela ryb su fantasticke, kupovat nizkotucne jedla, ziadne mastniaky vyprazane v litroch oleja - ziadne rezne ak tak na prirodno urobene, vela vlakniny, ziadne mineralky a hlavne nie tie ktore obsahuju vela soli,
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Dôležitá je zmena životosprávy, obmedzenie solenia, vylúčenie alkoholu, vylúčenie v najhoršom prípade obmedzenie fajčenia, úprava nadváhy, obmedzenie tučných pokrmov a dostatočý prísun zeleniny, ovocia a vlákniny, telesná aktivita (napr.beh, plávanie, cyklistika, aerobik), znižovanie až vylúčenie nadmerného stresu.
1 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ale ja mám rada sladkosti, hlavne čokoláááduuu, to bude ťažšie odolaťťťťťť..........No čo s tým????
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
kamakorka Pozri príspevok
Ahojte,

priateľ má vysoký krvý tlak. Neviete nejakú prírodnú liečbu? Čo je dobré okrem liekov od lekára?
Ďakujem.
V prvom rade je potrebné dodržiavať liečbu od odborného lekára - internistu.
Prestať fajčiť, piť z mineráliek Lucku a ovocný čaj s citrónom, nejesť mastné jedlá, pokiaľ zachutia rezne, je potrebné na druhej platni, keď sa smažia mať vriacu vodu, do ktorej na sekundu zapichnutý rezeň ponoríme. Nič to nezmení na chuti a raz-začas máme aj ten.Veľa ovocia, zeleniny a pohybu.Hlavne chôdza, keď sa dá, tak rýchla.

Okrem toho je výborné 2 x denne zjesť mocca - teda maličkú lyžičku škorice, môže byť v káve, v čaji. Já pijem kávu Kávičku s 30 % obsahom kávy, zvyšok je čakanka a obiloviny, žiadny rozdiel oproti nescafé nie je. Je 90 gramová a dostať ju v predajniach Racio výživy, alebo v Tescu . Mám to odkonzultované i s Dr.Bukovským-ambulancia výživy, škorica je vynikajúca na cievy, srdce, tlak, cukrovku. Ja osobne to pijem už vyše 4 mesiacov a pomáha to.Pokiaľ nemá priateľ cukrovku, môže škoricu miešať s lyžičkou medu, je to dobré.
1 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
terezamaria Pozri príspevok
V prvom rade je potrebné dodržiavať liečbu od odborného lekára - internistu.
Prestať fajčiť, piť z mineráliek Lucku a ovocný čaj s citrónom, nejesť mastné jedlá, pokiaľ zachutia rezne, je potrebné na druhej platni, keď sa smažia mať vriacu vodu, do ktorej na sekundu zapichnutý rezeň ponoríme. Nič to nezmení na chuti a raz-začas máme aj ten.Veľa ovocia, zeleniny a pohybu.Hlavne chôdza, keď sa dá, tak rýchla.

Okrem toho je výborné 2 x denne zjesť mocca - teda maličkú lyžičku škorice, môže byť v káve, v čaji. Já pijem kávu Kávičku s 30 % obsahom kávy, zvyšok je čakanka a obiloviny, žiadny rozdiel oproti nescafé nie je. Je 90 gramová a dostať ju v predajniach Racio výživy, alebo v Tescu . Mám to odkonzultované i s Dr.Bukovským-ambulancia výživy, škorica je vynikajúca na cievy, srdce, tlak, cukrovku. Ja osobne to pijem už vyše 4 mesiacov a pomáha to.Pokiaľ nemá priateľ cukrovku, môže škoricu miešať s lyžičkou medu, je to dobré.
Chcel by som sa spýtať kvôli čomu sa tie rezne majú namáčať do vriacej vody. a kedy? pred alebo po vypražení?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

patrixo Pozri príspevok
Chcel by som sa spýtať kvôli čomu sa tie rezne majú namáčať do vriacej vody. a kedy? pred alebo po vypražení?
Namáčajú sa po vypražení a preto, aby boli ľahšie stráviteľné a tým menej škodlivé.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
patrixo Pozri príspevok
Chcel by som sa spýtať kvôli čomu sa tie rezne majú namáčať do vriacej vody. a kedy? pred alebo po vypražení?
Po vysmažení, napichneš na vidličku, tá voda v druhom hrnci musí vrieť a Ty ho ponoríš do tej vriacej vody na 1 sekundu, vložíš a vytiahneš. Je to kvôli cholesterolu a tuku, ten rezeň to vôbec nezmení ,ale nie je mastný.Tým,že nie je mastný, neobsahuje ani toľko cholesterolu.
1 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ja mám dosť pohybu, aj ovocie, zelenina, pijem len čaj, kávu nie a minerálky všelijaké bezbublinkové. Skúsim s tou Luckou vodou. A sladkosti musím obmedziť. Niekedy mám chuť na sladké a niekedy aj dlhší čas vôbec. Aj tie rezne vyskúšam.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Ak môže, tak každé ráno zjesť zubok cesnáku. Veľmi pomáha pitie paradajkovej šťavy alebo džusu. Cesnak aj paaradajková šťava znižuje krvný tlak. Odskúšané.
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
tutiola Pozri príspevok
Ak môže, tak každé ráno zjesť zubok cesnáku. Veľmi pomáha pitie paradajkovej šťavy alebo džusu. Cesnak aj paaradajková šťava znižuje krvný tlak. Odskúšané.
Na porade som Ti dala svoj súhlas, no žiaľ napísalo - zrušiť súhlas, neviem prečo ?
Ale v každom prípade doporučujem papkať cesnak, (môže sa načistiť a pretlačiť do zásoby - sklenenej flaštičky + pridá sa šťava z 1 citróna, každé ráno užiť 1 malú čajovú lyžičku + zapiť tekutinou. No ale to je samozrejme prírodná liečba, ináč každopádne vyhľadať lekársku pomoc pokiaľ je to nevyhnutné
1 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
terezamaria Pozri príspevok
Po vysmažení, napichneš na vidličku, tá voda v druhom hrnci musí vrieť a Ty ho ponoríš do tej vriacej vody na 1 sekundu, vložíš a vytiahneš. Je to kvôli cholesterolu a tuku, ten rezeň to vôbec nezmení ,ale nie je mastný.Tým,že nie je mastný, neobsahuje ani toľko cholesterolu.
Tak vyprážajte na rastlinnom oleji a nebudete tam mať cholesterol
0 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
Tweety Pozri príspevok
Namáčajú sa po vypražení a preto, aby boli ľahšie stráviteľné a tým menej škodlivé.
prečo by mali byť stráviteľnejšie?
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Začína tu byť pekný mrník a ja k nemu ešte pridám. V jednej téme Porady bol aj medzi radami recept na to, aby sme mohli jesť vyprážané rezne a zároveň príliš nepriťažili svojmu zdraviu. Rezne robím tak asi 3x ročne, ale vždy musím potom užiť Pancreolan alebo Espumisan. Teraz som ich urobila podľa rady a teda: vyprážala som klasický v trojobale na oleji a po vybrati z panvice som jeden po druhom vložila do nádoby s horúcou vodou a vybrala na papierovú utierku.( Vložila do nádoby s horúcou vodou - rozumej s rezeňom napichnutým na vidličke som prepláchla ako prádlo vo vode.) Tým zvyšky oleja a strúhanky ostali vo vode a rezeň nebol taký ostrý a bol zdravší. Skutočne som lieky nepotrebovala.
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Tutiola, hneď to vyskúšam pri najbližšom vyprážaní rezňov. Hoci nemám problém s tlakom, v minulosti som ho mala zvýšený pre nadmerné stresy, po vyprážanom jedle idem umrieť. Určite táto rada prospeje ľuďom s tráviacimi ťažkosťami.
Priznám sa, že vegetariánkou by som nemohla byť a raz darmo, rezeň je rezeň
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
A ja som dnes začala kávu so škoricou. Je fakt chutná... Už asi inú piť ani nebudem.

za výborný tip, terezamaria.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Danushka ja v podstate nemám problémy s tlakom, ale mám vyoperovaný žlčník a rezeň je dosť ťažké jedlo. Táto rada nie je z mojej hlavy, len som to čítala v niektorej téme a mne to pomohlo.
Na zníženie krvného tlaku je okrem liekov od lekára dobrý práve cesnak a paradajková šťava.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
danushka Pozri príspevok
Tutiola, hneď to vyskúšam pri najbližšom vyprážaní rezňov. Hoci nemám problém s tlakom, v minulosti som ho mala zvýšený pre nadmerné stresy, po vyprážanom jedle idem umrieť. Určite táto rada prospeje ľuďom s tráviacimi ťažkosťami.
Priznám sa, že vegetariánkou by som nemohla byť a raz darmo, rezeň je rezeň
Ten rezeň ale nepláchaj vo vode, ako to napísala tutiola, len vložiť do vriacej vody a vybrať, strúhanka tam zostane, dáš to na papierovú utierku a žiadny rozdiel oproti normálnemu rezňu, ktorý nenamočíš do vriacej vody.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
cactus Pozri príspevok
A ja som dnes začala kávu so škoricou. Je fakt chutná... Už asi inú piť ani nebudem.

za výborný tip, terezamaria.
Ach bože , terezamaria mi poslala aj kontakt , kde zohnať kávičku a ja som sa k tomu ešte nedostala . Ale v pondelok si to dám do pripomienok a určite si ju objednám .Budem piť aj ja.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať