Zavrieť

Porady

Vypocet dovolenky

Ahojte poradaci, v prvom rade van dakujem za to ze mi vzdy tak dobre poradite.Poradte mi ako si vypocitam zostatok dovolenky.Viem, ze sa pocita z priemeru stvrtrocne.Otazka:mam zamestnanca, ktory ma narok na 20 dni dovolenky ma minim.mzdu 295,50euro.Vypocet sa tyka od 01.01.2009-30,04.2009, dovolenku mu chcem vyplatit v majovej mzde z toho dovodu, ze ma od 01,06. vypoved Dakujem.
A druha otazka. mam zamestnanca, ktory nastupil v 11/2008, ma narok na dovolenku za rok 2008 a kolko? Este raz dakujem
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ejo Pozri príspevok
Dobrý deň. Neviem ako mám posudzovať odpracované dni pri nároku na dovolenku. Zamestnanec nastúpil 15.10.2010. Ak nebude do konca roka PN tak bude mať odpracované nasledovne dni:
za 10/2010 - 11 dni
za 11/2010 - 20 dní
za 12/2010 - 22 dní

Nárok 4 týždne.
Takže dovolenka za rok 2010: 1/12 z roč. nároku za každých 21 odprac.dní? Ako sa počíta?
A za rok 2011 ak už bude mať odpracovaných 60 dní, tak bude mať nárok 20 dní, však?
Pomožete mi "polopate" ako sa počíta nárok na dovolenku a na ktorej výplatnej páske má mať uvedený nárok? Ďakujem
Presne tak.
Kedze v roku 2010 neodpracuje 60 dni, tak nema narok na rocnu dovolenku ale len na dovolenku za odpracovane dni, za kazdych 21 dni na 1/12.
Teda jeho narok za rok 2010 budu 2/12 = 3,3333 = 3,5 dna.
Tolko by som mu dala na vyplatne pasky za oktober az december (pripadne minus cerpanie).
Alebo mu narok za oktober nedas vobec, za noveber 1,5 dna, za december 3,5 dna ....
Udaj na paske je len informativny, ked davas zamestnancovi narok 20 dni v januari, neznamena to, ze tento narok bude aj v decembri (nevies, ci nebude PN, ci neda vypoved a pod.)

Za rok 2011 uz je predpoklad, ze odpracuje 60 dni, tak mu na pasku daj narok 20 dni + zostatok dni dovolenky za rok 2010, ktore nevycerpa.
1 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Ejo Pozri príspevok
Dobrý deň. Neviem ako mám posudzovať odpracované dni pri nároku na dovolenku. Zamestnanec nastúpil 15.10.2010. Ak nebude do konca roka PN tak bude mať odpracované nasledovne dni:
za 10/2010 - 11 dni
za 11/2010 - 20 dní
za 12/2010 - 22 dní

Nárok 4 týždne.
Takže dovolenka za rok 2010: 1/12 z roč. nároku za každých 21 odprac.dní? Ako sa počíta?
A za rok 2011 ak už bude mať odpracovaných 60 dní, tak bude mať nárok 20 dní, však? Áno
Pomožete mi "polopate" ako sa počíta nárok na dovolenku a na ktorej výplatnej páske má mať uvedený nárok? Ďakujem
10/2010 11 dní
11/2010 22 dní
12/2010 23 dní
Za každých 21 odprac. dní 1/12 z roč. nároku 20 dní je 1,5 dňa, čiže za 56 odprac. dní 2/12 = 3,5 dňa za r.2010.
1 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Veľmi pekne ďakujem za rady!!!!
Pekný deň.
0 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

dobrý deň, chcem sa spýtať zamestnanec mi nastúpil do PP 1.10. ma nárok na 25dní výmery dovolenky. chcem sa spýtať akú bude mať dovolenku do konca roka? 4dní, či až 6dní? Za skorú odpoveď ďakujem
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Chrusťa Pozri príspevok
dobrý deň, chcem sa spýtať zamestnanec mi nastúpil do PP 1.10. ma nárok na 25dní výmery dovolenky. chcem sa spýtať akú bude mať dovolenku do konca roka? 4dní, či až 6dní? Za skorú odpoveď ďakujem
Po odpracovaní 60 dní má nárok z roč. nároku na alikv. časť 25/12x3=6,5 dňa. Pokiaľ neodpracuje 60 dní - má nárok z roč. nároku 25 dní na alikv. časť za každých 21 odprac. dní na 1/12, t.j 2 dni.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Chrusťa Pozri príspevok
dobrý deň, chcem sa spýtať zamestnanec mi nastúpil do PP 1.10. ma nárok na 25dní výmery dovolenky. chcem sa spýtať akú bude mať dovolenku do konca roka? 4dní, či až 6dní? Za skorú odpoveď ďakujem
ako odpracuje do konca roku 2010 60 dní (vrátane sviatkov) - vznikne mu nárok na dovolenku za kal. rok = 3/12 ročného nároku.
0 0
linki linki

linki je offline (nepripojený) linki

Ahoj poraďáci,
prosím o pomoc, nakoľko som na môj problém zatiaľ nenašla odpoveď.
Zamestankyňa pracuje riadne od začiatku roka 2010. Z minulého roku sa jej preniesli 2 dni nevyčerpanej dovolenky. Pracujem v OLYMPE a v mzdových údajoch som zadala ručne nárok na dovolenku v roku 2010 - 25 dní a predošlá bola automaticky vpísaná 2 dni. V priebehu roka čerpala dovolenku (19,5 dňa - do októbra). Od 11.10.2010 - do 21.11.2010 bola PN. Zamestávateľ chce s ňou rozviazať PP dohodou k 30.11.2011.
V čase od 22.11. - 30.11. by si mala čerpať dovolenku.
Moja otázka : ak neodpracuje celý rok, len 11 mesiacov, mal by sa jej nárok na dovolenku opraviť na 23 dní? (11 x 25/12)
-ovplyvňuje PN v trvaní 30 pracovných dní nárok na dovolenku?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

linki Pozri príspevok
Ahoj poraďáci,
prosím o pomoc, nakoľko som na môj problém zatiaľ nenašla odpoveď.
Zamestankyňa pracuje riadne od začiatku roka 2010. Z minulého roku sa jej preniesli 2 dni nevyčerpanej dovolenky. Pracujem v OLYMPE a v mzdových údajoch som zadala ručne nárok na dovolenku v roku 2010 - 25 dní a predošlá bola automaticky vpísaná 2 dni. V priebehu roka čerpala dovolenku (19,5 dňa - do októbra). Od 11.10.2010 - do 21.11.2010 bola PN. Zamestávateľ chce s ňou rozviazať PP dohodou k 30.11.2011.
V čase od 22.11. - 30.11. by si mala čerpať dovolenku.
Moja otázka : ak neodpracuje celý rok, len 11 mesiacov, mal by sa jej nárok na dovolenku opraviť na 23 dní? (11 x 25/12)
-ovplyvňuje PN v trvaní 30 pracovných dní nárok na dovolenku?
áno, ak bude robiť do XI/10-má nárok na 23 dní. Keďže PN bola krátkodobá, nemá to vplyv na dovolenku.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

linki Pozri príspevok
Ahoj poraďáci,
prosím o pomoc, nakoľko som na môj problém zatiaľ nenašla odpoveď.
Zamestankyňa pracuje riadne od začiatku roka 2010. Z minulého roku sa jej preniesli 2 dni nevyčerpanej dovolenky. Pracujem v OLYMPE a v mzdových údajoch som zadala ručne nárok na dovolenku v roku 2010 - 25 dní a predošlá bola automaticky vpísaná 2 dni. V priebehu roka čerpala dovolenku (19,5 dňa - do októbra). Od 11.10.2010 - do 21.11.2010 bola PN. Zamestávateľ chce s ňou rozviazať PP dohodou k 30.11.2011.
V čase od 22.11. - 30.11. by si mala čerpať dovolenku.
Moja otázka : ak neodpracuje celý rok, len 11 mesiacov, mal by sa jej nárok na dovolenku opraviť na 23 dní? (11 x 25/12)
-ovplyvňuje PN v trvaní 30 pracovných dní nárok na dovolenku?
Musíš uzatvoriť mesiac oktober, v personalistike zadať dátum ukončenia prac.pomeru. Ak si zadávala nárok na dovolenku ručne, SW ti opravu neurobí ani keď si dáš prepočet dovolenky. Musíš si "ručne" urobiť opravu nároku sama.
0 0
sluzby sluzby

sluzby je offline (nepripojený) sluzby

Ing. ekonomie
dobry den ja by som sa chcela opytat na vypocet priemerky.pracovnik nastupi na dovolenku napr. 1.12.2010, priemerka sa berie za mesiace 9., 10., 11. 2010? dakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sluzby Pozri príspevok
dobry den ja by som sa chcela opytat na vypocet priemerky.pracovnik nastupi na dovolenku napr. 1.12.2010, priemerka sa berie za mesiace 9., 10., 11. 2010? dakujem.
nie - predch. kal. štvrťrok, ak pracovný pomer trval.
0 0
linki linki

linki je offline (nepripojený) linki

veronikasad Pozri príspevok
Musíš uzatvoriť mesiac oktober, v personalistike zadať dátum ukončenia prac.pomeru. Ak si zadávala nárok na dovolenku ručne, SW ti opravu neurobí ani keď si dáš prepočet dovolenky. Musíš si "ručne" urobiť opravu nároku sama.
Ďakujem, urobila som to presne tak, len som si to potrebovala potvrdiť
0 0
Jeseň života Jeseň života

Jeseň života je offline (nepripojený) Jeseň života

Dobrý deň. sme zariadenie opatrovateľskej služby, máme nepretržitú
prevádzku, opatrovateľky sa striedajú po 12-tich hodinách.
Potrebujeme vedieť či existuje program na mesačný rozpis služieb.
Ďakujeme.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Jeseň života Pozri príspevok
Dobrý deň. sme zariadenie opatrovateľskej služby, máme nepretržitú
prevádzku, opatrovateľky sa striedajú po 12-tich hodinách.
Potrebujeme vedieť či existuje program na mesačný rozpis služieb.
Ďakujeme.
To by bolo super, ale neviem o žiadnom. Takýmto zamestnancom treba vypracovať rozpis služieb - pracovný kalendár na celý rok a pre správne spracovanie miezd a príplatkov ho treba nahrať aj do mzdového programu (do mzdového programu nenahráš skutočné odprac. hod., ale tie, aby ti norma sedela, t.z., že že nahráš 11,5 hod. zmeny a to navyše nad normu nie. Nad normu zadávaš mesačne pri spracovaní miezd, kde sa vykáže skutočný počet hodín). Treba brať do úvahy mesačné, resp. ročný fond pracovnej doby. Podľa toho, ako píšeš, že sa striedajú budú mať viac hodín, ako je norma. Tieto hodiny navyše treba zaplatiť ako nadčasy, alebo ak zamestnanci budú súhlasiť, čerpať náhradné voľno.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

z ktorých mesiacov rátam dovolenkový priemer zamestnancovi, ktorý nastúpil v 11/2010? Mesiace 7,8.9 alebo 8,9,10?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

tweedle Pozri príspevok
z ktorých mesiacov rátam dovolenkový priemer zamestnancovi, ktorý nastúpil v 11/2010? Mesiace 7,8.9 alebo 8,9,10?
Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely
§ 134
(1)Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely (ďalej len „priemerný zárobok“) zisťuje zamestnávateľ zo mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z obdobia odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období.
(2)Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období a používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.
(3)Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tweedle Pozri príspevok
z ktorých mesiacov rátam dovolenkový priemer zamestnancovi, ktorý nastúpil v 11/2010? Mesiace 7,8.9 alebo 8,9,10?
nerozumiem tvojej otázke. Priemerku rátaš z pravdepodobného zárobku.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

ako vypočítam mzdu ked hrubá mzda bude 500 Eur a bude tam len 12 dní dovolenky? Nikdy som niečo také nerobila a nechcem urobiť chybu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tweedle Pozri príspevok
ako vypočítam mzdu ked hrubá mzda bude 500 Eur a bude tam len 12 dní dovolenky? Nikdy som niečo také nerobila a nechcem urobiť chybu
Dátum vzniku prac. pomer ? Ostatné dni pracoval ? Dostal by aj nejaké prémie alebo je to základná mzda ?

Alebo preplácaš dovolenku po skončení rod. dovolenky ?
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

po RD nstúpila 3.11 dnes po dohode bude skončení pracovný pomer. ostatné dni nepracovala, ani prémie nebudú. Ano ide o preplatenie dovolenky po RD
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať