Zavrieť

Porady

uplatnenie odpočtu DPH

Prosím o pomoc pri nasledovnom probléme: Spracovávam účtovníctvo firme, ktorá je štvrťročným platcom DPH. Doklady mi doručuje pracovníčka firmy.
Pri spracovaní dokladov za mesiac apríl som zistila, že mi nedala na zúčtovanie
doklady /došlé faktúry - DPH vstup/, na ktorých bol dátum uskutočnenia zdaniteľného plnenia marec 2009. Prosím o informáciu či som povinná podať dodatočné daňové priznanie DPH za I. Q 2009 alebo si môžem uplatniť dań na vstupe v II. Q 2009. ďakujem.
Usporiadat
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Je možné uplatniť si odpočet DPH a neuplatniť si výdavky ako daňové????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZuzanaP Pozri príspevok
Je možné uplatniť si odpočet DPH a neuplatniť si výdavky ako daňové????
Buď konkrétnejšia.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tweety Pozri príspevok
Buď konkrétnejšia.
Z došlej faktúry si uplatním nárok na odpočet DPH, ale základ dane si nechcem uplatniť ako daňový výdavok, ale ako neovplyvňujúci základ dane. Je to možné?
0 0
martina1111 martina1111

martina1111 je offline (nepripojený) martina1111

Faktúra bola vystavená aj dodanie tovaru sa uskutočnilo 30.10.2012, ale nemali sme faktúru zaevidovanú resp. sa stratila, dodavatel teraz poslal upomienku a až tak sme sa dozvedeli o jej existencii. Je možné ju odpočítat v dph 01/2013? Viem, že §51 hovorí, že najneskor sa može uplatniť odpočítanie dane za posledné zadnovacie obdobie kalendárneho roka. Ale čo ak sa k nám faktúra dostala až teraz? dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martina1111 Pozri príspevok
Faktúra bola vystavená aj dodanie tovaru sa uskutočnilo 30.10.2012, ale nemali sme faktúru zaevidovanú resp. sa stratila, dodavatel teraz poslal upomienku a až tak sme sa dozvedeli o jej existencii. Je možné ju odpočítat v dph 01/2013? Viem, že §51 hovorí, že najneskor sa može uplatniť odpočítanie dane za posledné zadnovacie obdobie kalendárneho roka. Ale čo ak sa k nám faktúra dostala až teraz? dakujem
A poslal vám ju teraz? Ak áno, zaevidujete a zaúčtujete ju, uplatníte nárok na odpočet dph dátumom prijatia.
0 0