Zavrieť

Porady

Snúbenec chce pol domu

Viete mi poradiť? Beriem si hypotéku na dom po ex, dom bude v zálohe 20 rokov, istou sumou mi pomohol snúbenec, ak sa mi náhodou niečo stane, chce mať istotu, že sa nestene bezdomovcom, sú nejaké postupy?Ďakujem
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
málo informácií. Kto je vlastník?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Je to z jeho strany logické, možno každý by jednal podobne. Dôležité je ale iné. V názve témy píšeš, že chce pol domu, a v texte, že prispel istou sumou. Ak súhlasíš, aby bol ako spoluvlastník, tak v takom pomere, akou sumou prispel. Ak napr. 1/3, tak by bol spoluvlastníkom jednej tretiny. Ja osobne by som to ale radšej riešila zmluvou o pôžičke, a nie zápisom v katastri. To je ale vždy vecou dohody oboch strán.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja by som sa tiež neviazala majetkovou spoluúčasťou. ( ale ja som vychytralec-pozor na mňa.: )
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

A na zmluvu o pôžičke by som zase, ako snúbenec, nepristúpila ja. Budeme spolu bývať, a pôžicku budeme mne splácať zo spoločného, či ako? Ja by som chcela spoluúčasť. Ale ako snúbenka, to by som zase tuho rozmýšlala
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Kazu Pozri príspevok
A na zmluvu o pôžičke by som zase, ako snúbenec, nepristúpila ja. Budeme spolu bývať, a pôžicku budeme mne splácať zo spoločného, či ako? Ja by som chcela spoluúčasť. Ale ako snúbenka, to by som zase tuho rozmýšlala
...a zase tie nešťastné dve strany mince......v stave snúbeneckom je však vždy lepšie hľadať spolu riešenie ako až v manželstve... alebo nebodaj pred rozvodom......
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
V zadaní je, že snúbenec chce polovicu domu.

Takže nakoľko som ja zas pesimistka, tak ja by som od neho nezobrala žiadne peniaze, aby si nemohol nárokovať na môj dom, ak by ma náhodou nechal.
radšej by som to riešila v rámci rodiny.

možno si pán myslí, že keď jej dal nejakú čiastku, tak má nárok na polovicu domu
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

KEJKA Pozri príspevok
málo informácií. Kto je vlastník?
Vlastník je ex, po odnesení zmluvy a všetkeho a návrh na vklad budem vlastníkom ja, s tým , že banka bude mať dom v zálohe
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

abel Pozri príspevok
Je to z jeho strany logické, možno každý by jednal podobne. Dôležité je ale iné. V názve témy píšeš, že chce pol domu, a v texte, že prispel istou sumou. Ak súhlasíš, aby bol ako spoluvlastník, tak v takom pomere, akou sumou prispel. Ak napr. 1/3, tak by bol spoluvlastníkom jednej tretiny. Ja osobne by som to ale radšej riešila zmluvou o pôžičke, a nie zápisom v katastri. To je ale vždy vecou dohody oboch strán.
Takže napr. zmluva, že napr. suma 250 000,-sk, ktorú mi požičal...atd?
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Kazu Pozri príspevok
A na zmluvu o pôžičke by som zase, ako snúbenec, nepristúpila ja. Budeme spolu bývať, a pôžicku budeme mne splácať zo spoločného, či ako? Ja by som chcela spoluúčasť. Ale ako snúbenka, to by som zase tuho rozmýšlala
Takže ako snúbenica by si ako tuho premýšlala?)
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
napísala si ex, akurát že som nepochopila, či exmanžel, exsnúbenex, ex ako exitus :-)
určite by som snúbencovi nedávala pol domu. Rozíde sa s tebou a budete sa dohadovať?
Ak by sa ti niečo stalo?Predpokladám, že ste mladí. Predpokladám, že plánujete deti, rodinu, že sa vezmete, takže potom prichádza do úvahy dedičstvo.
Chodiť spolu a riešiť takéto záležitosti mne pripadá od veci, nie je to sobášny podvodník? .. prepáč, ale som asi na túto dobu stará a konzervatívna.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Barbara Pozri príspevok
V zadaní je, že snúbenec chce polovicu domu.

Takže nakoľko som ja zas pesimistka, tak ja by som od neho nezobrala žiadne peniaze, aby si nemohol nárokovať na môj dom, ak by ma náhodou nechal.
radšej by som to riešila v rámci rodiny.

možno si pán myslí, že keď jej dal nejakú čiastku, tak má nárok na polovicu domu
Zaujala má táto odpoveď, napr. dom mal odhadovanú hodnotu 1 200 000, dal mi 250 000,-..takze to je taká štvrtina....ide tu ale o to, že banka asi súhlas s niečím takým nedá
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

KEJKA Pozri príspevok
napísala si ex, akurát že som nepochopila, či exmanžel, exsnúbenex, ex ako exitus :-)
určite by som snúbencovi nedávala pol domu. Rozíde sa s tebou a budete sa dohadovať?
Ak by sa ti niečo stalo?Predpokladám, že ste mladí. Predpokladám, že plánujete deti, rodinu, že sa vezmete, takže potom prichádza do úvahy dedičstvo.
Chodiť spolu a riešiť takéto záležitosti mne pripadá od veci, nie je to sobášny podvodník? .. prepáč, ale som asi na túto dobu stará a konzervatívna.
dom je ešte na exmanžela, ja som si zobrala hypotéku, čast mi dal snubenec, sobášny podvodník určite nie je, ano sme mladí, chceme aj rodinu a tak...on chce mať istotu, lebo mam 1 dieťa z prvého manželstva, takže ak by som napr. umrela, dedičom je len dieťa, on ako snúbenec nie,,,
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ono to je skor 1/5 ako 1/4 ...

radsej s nim spis zmluvu o pozicke s dakym splatkovym kalendarom ako ti radia skusenejsie

aby sa nestalo ze mu das 1/2 domu a z hodnoty 250tis, kt. ti dal po rozchode budes vracat 600tis...

hlavne ked uz mas jeden rozchod za sebou, treba byt radsej opatrny...

zase chapem, ze sa chces podelit, ved planujete spolocnu buducnost, ale istota je istota...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
koordinatoreva Pozri príspevok
Zaujala má táto odpoveď, napr. dom mal odhadovanú hodnotu 1 200 000, dal mi 250 000,-..takze to je taká štvrtina....ide tu ale o to, že banka asi súhlas s niečím takým nedá
a napokon, ty máš hypotéku a budeš splácať,
naozaj by som to riešila len ako pôžičku , ktorú sa písomne zaviažeš vrátiť v prípade rozchodu.
Za 250 tis. Sk (SK?) nemôže si nárokovať vlastníctvo. Povedz, že po splatení hypotéky sa o tom môžete baviť.
Iná vec je, ak budete hypotéku splácať napoly.....to sú ďalšie vložené peniaze.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

koordinator: no a tebe neni prednejsie tvoje dieta? prepac ale sama mam obdobnu situaciu ale z pohladu toho dietata... dieta bude stale tvojim dietatom a rodinou navzdy kdezto priatel moze prist odist... prepac, ale v takejto situacii som velmi subjektivna...
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

andreaS Pozri príspevok
ono to je skor 1/5 ako 1/4 ...

radsej s nim spis zmluvu o pozicke s dakym splatkovym kalendarom ako ti radia skusenejsie

aby sa nestalo ze mu das 1/2 domu a z hodnoty 250tis, kt. ti dal po rozchode budes vracat 600tis...

hlavne ked uz mas jeden rozchod za sebou, treba byt radsej opatrny...

zase chapem, ze sa chces podelit, ved planujete spolocnu buducnost, ale istota je istota...
áno, človek musí byť opatrný, ale čo sa stane v prípade, ak budeme mať zmluvu o pôžičke a mne by sa niečo stalo, kdo mu vráti tie peniaze?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kto? ten, kto zdedi tvoj majetok zdedi zaroven aj tvoje zavazky...
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

KEJKA Pozri príspevok
a napokon, ty máš hypotéku a budeš splácať,
naozaj by som to riešila len ako pôžičku , ktorú sa písomne zaviažeš vrátiť v prípade rozchodu.
Za 250 tis. Sk (SK?) nemôže si nárokovať vlastníctvo. Povedz, že po splatení hypotéky sa o tom môžete baviť.
Iná vec je, ak budete hypotéku splácať napoly.....to sú ďalšie vložené peniaze.
hypotéka bude splatená až o 20 rokov približne, a splácať ju budem asi sama, pôvodne sme boli dohodnutí, že 10 rokov ja, 10 rokov on...ale u neho sa to mení pod chvíľou
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

andreaS Pozri príspevok
kto? ten, kto zdedi tvoj majetok zdedi zaroven aj tvoje zavazky...
som poistená v prípade invalidity, alebo smrtí, banka hypotéku uhradí,,,tzn., že ak by sa mi niečo stalo, jediný právoplatný dedič bude neplnoletý syn, môže si snúbenec od neho nárokovať vyplatenie dlhu..napr. pri tej zmluve o pôžičke?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

hm, takze polku domu ano ale podielat sa na splacani nie?

no tak to si neviem predstavit... nieco mi to pripomina...

este si skus predstavit situaciu keby sa ti nieco stalo a tvoje dieta by si nerozumelo s partnerom... dom by bol pol na teba a pol na priatela... tvoje dieta by zdedilo tvoju polovicu a ak by chcelo cely dom, tak by polovicu muselo vyplatit tvojho priatela...

bohuzial kvoli majetkom sa ludia veda velmi zle pohadat a pokial mas moznost, tak si ten dom pevne drz vylucne vo svojich rukach... ci je hypo ci nie je hypo...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať