Zavrieť

Porady

Snúbenec chce pol domu

Viete mi poradiť? Beriem si hypotéku na dom po ex, dom bude v zálohe 20 rokov, istou sumou mi pomohol snúbenec, ak sa mi náhodou niečo stane, chce mať istotu, že sa nestene bezdomovcom, sú nejaké postupy?Ďakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

koordinatoreva Pozri príspevok
Nebude banka na mňa pozerať ako na blázna keď LV je ešte horúci a ja ho už chcem meniť?
Banke je to jedno, čo mieniš s nehnuteľnosťou urobiť (pokiaľ tým neohrozíš jej pohľadávku voči tebe). Sú aj väčší špekulanti, čo stále niečo menia a každú chvíľu žiadajú banku o nejakú zmenu. Nebudeš podozrivá.

Pokiaľ to z hľadiska rizika uznajú (že sa im nezvýši riziko nesplatenia úveru), tak ti zmenu povolia.
0 0
danamail danamail

danamail je offline (nepripojený) danamail

Milá "váhavá". Mám už viac rokov, aj jedno rozpadnuté manželstvo za sebou, aj vážny vzťah, kde sa tiež riešili majetkové problémy. Po svojich skúsenostiach by som rozhodne nepristúpila na prepísanie časti domu ešte len snúbencovi. Najlepšia mi pripadá možnosť zmluvy o pôžičke. Ak by ste sa raz rozišli, alebo by sa Ti niečo stalo (neprajem nič zlé, ale v takýchto veciach musíš rátať s každou, aj nepríjemnou variantou) on bude mať preukázanie doklad a o svoj "podiel" nepríde a splácanie Tvojej pôžičky počas už manželstva bude raz tiež jasne preukázateľný. Ak budete šťastní spolu, tak by ho to nemuselo až tak trápiť. A ak by ste sa aj Vy po čase rozviedli, tak si budeš brať ďalšiu pôžičku na pôžičku ......?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
danamail Pozri príspevok
... Najlepšia mi pripadá možnosť zmluvy o pôžičke. ...
...Milá "neváhavá"......ak sa lepšie prizrieš na svoje vlastné slová... nezdá sa Ti že si prudko protirečíš???
danamail Pozri príspevok
... A ak by ste sa aj Vy po čase rozviedli, tak si budeš brať ďalšiu pôžičku na pôžičku ......?
...alebo je vrátenie peňazí podľa Teba jednoduchšie ako vyplatenie podielu......

P.S...zmluvu o pôžičke vnímam ako "vyrobenie" papiera na zakrytie očí... ktorý je použiteľný tak na "dve veci"... ak viem, že si zaťažená hypotékou na 20 rokov, je mi jasné že reálnu šancu na vrátenie preňazí (v prípade skoršieho rozchodu) nemám......ale oblbnúť sa poniektorí ľudia naozaj dajú......
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
koordinatoreva Pozri príspevok
Nebude banka na mňa pozerať ako na blázna keď LV je ešte horúci a ja ho už chcem meniť?
...tu si dostala cennú radu...
Mária27 Pozri príspevok
...Vy však dom skutočne kupujete spolu...

Skúste sa poradiť v banke: či sa dá hypotéka previesť na oboch, ak sa prevedie aj nehnuteľnosť na oboch. To je podľa mňa podstatné. Tam sa aj možno dozviete, či je lepšia kúpna zmluva alebo nejaká iná, či je treba dať do zmluvy podmienku, napr. rozväzovaciu podmienku pre prípad zániku manželstva a pod. Po rokovaní s bankou budete múdrejší.
...ak chceš problém naozaj riešiť (a nie špekuľovať)......
0 0
danamail danamail

danamail je offline (nepripojený) danamail

koordinatoreva Pozri príspevok
áno, človek musí byť opatrný, ale čo sa stane v prípade, ak budeme mať zmluvu o pôžičke a mne by sa niečo stalo, kdo mu vráti tie peniaze?
Predsa dedič bude mať z čoho, nie?
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Chobot Pozri príspevok
Banke je to jedno, čo mieniš s nehnuteľnosťou urobiť (pokiaľ tým neohrozíš jej pohľadávku voči tebe). Sú aj väčší špekulanti, čo stále niečo menia a každú chvíľu žiadajú banku o nejakú zmenu. Nebudeš podozrivá.

Pokiaľ to z hľadiska rizika uznajú (že sa im nezvýši riziko nesplatenia úveru), tak ti zmenu povolia.
Banke sa nič nezmení, len na LV nebudem iba ja ale aj snúbenec...musí sa to banke aj odôvodniť?
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

danamail Pozri príspevok
Milá "váhavá". Mám už viac rokov, aj jedno rozpadnuté manželstvo za sebou, aj vážny vzťah, kde sa tiež riešili majetkové problémy. Po svojich skúsenostiach by som rozhodne nepristúpila na prepísanie časti domu ešte len snúbencovi. Najlepšia mi pripadá možnosť zmluvy o pôžičke. Ak by ste sa raz rozišli, alebo by sa Ti niečo stalo (neprajem nič zlé, ale v takýchto veciach musíš rátať s každou, aj nepríjemnou variantou) on bude mať preukázanie doklad a o svoj "podiel" nepríde a splácanie Tvojej pôžičky počas už manželstva bude raz tiež jasne preukázateľný. Ak budete šťastní spolu, tak by ho to nemuselo až tak trápiť. A ak by ste sa aj Vy po čase rozviedli, tak si budeš brať ďalšiu pôžičku na pôžičku ......?
Ja tomu rozumiem, ale momentálne to vidím výhodnejšie takto, akonáhle by v podstate on z tohto domu nemal nič, tak ako sa vraví ani kura zadarmo nehrabe, takže akékoľvek opravy, materiál si účtuje, takže takto splácať jemu mesačne pôžičku, splácať hypotéku, investovať do opráv domu..je toho na mna samú vela
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

koordinatoreva Pozri príspevok
Ja tomu rozumiem, ale momentálne to vidím výhodnejšie takto, akonáhle by v podstate on z tohto domu nemal nič, tak ako sa vraví ani kura zadarmo nehrabe, takže akékoľvek opravy, materiál si účtuje, takže takto splácať jemu mesačne pôžičku, splácať hypotéku, investovať do opráv domu..je toho na mna samú vela
A nájomné platí, keď býva? No nechcem byť zlý prorok, ale ...... tuším, že ten snúbenec zase taká veľká výhra nebude. Neviem, mám pocit, že problémy ťa ešte len čakajú. Zdá sa to byť zdatný súper do budúcna. Chlapec vie čo chce a vie aj ako to dosiahnuť. Nie že by som mu chcela nejak krivdiť, to božechrááááň. Ku cti mu slúži, že sa nepretvaruje a na rovinu povie, aspoň vieš na čom si a nemôžeš neskôr tvrdiť, že sa vyfarbil až potom. Ja ale z toho nemám dobrý pocit, bola by som veľmi, veľmi obozretná.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Kazu Pozri príspevok
A nájomné platí, keď býva? No nechcem byť zlý prorok, ale ...... tuším, že ten snúbenec zase taká veľká výhra nebude. Neviem, mám pocit, že problémy ťa ešte len čakajú. Zdá sa to byť zdatný súper do budúcna. Chlapec vie čo chce a vie aj ako to dosiahnuť. Nie že by som mu chcela nejak krivdiť, to božechrááááň. Ku cti mu slúži, že sa nepretvaruje a na rovinu povie, aspoň vieš na čom si a nemôžeš neskôr tvrdiť, že sa vyfarbil až potom. Ja ale z toho nemám dobrý pocit, bola by som veľmi, veľmi obozretná.
V podstate všetko čo zarobí ide do spoločnej domácnosti, všetko platíme spolu
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Tak aké opravy si to potom účtuje? A keď dá všetko do domu, za čo kupuje materiál? Hmm, je to nejaké zložité, ja tomu veľmi nerozumiem,podstatné je že sa v tom vyznáš ty
1 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
koordinatoreva Pozri príspevok
Banke sa nič nezmení (?) len na LV nebudem iba ja ale aj snúbenec...musí sa to banke aj odôvodniť?
Chcela si byť opatrná a zrazu máš tendenciu urobiť zásadnú chybu... ...nielen o zmenu vlastníctva nehnuteľnosti... ale aj zmenu dlžníkov úveru voči banke sa jedná...
1 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Kazu Pozri príspevok
Tak aké opravy si to potom účtuje? A keď dá všetko do domu, za čo kupuje materiál? Hmm, je to nejaké zložité, ja tomu veľmi nerozumiem,podstatné je že sa v tom vyznáš ty
opravy by si učtoval v tom prípade ak by on z domu nič nemal, aj všetky peniaze čo dáva do domácnosti, myslela som to ako komplet aj na materiál
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Zdá sa, že máme pred rozvodom, drahý chce teda tú svoju darovanú 1/2 domu...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

koordinatoreva Pozri príspevok
Zdá sa, že máme pred rozvodom, drahý chce teda tú svoju darovanú 1/2 domu...
http://www.porada.sk/t199574-p4-napa...ml#post2131436
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Kazu Pozri príspevok
A nájomné platí, keď býva? No nechcem byť zlý prorok, ale ...... tuším, že ten snúbenec zase taká veľká výhra nebude. Neviem, mám pocit, že problémy ťa ešte len čakajú. Zdá sa to byť zdatný súper do budúcna. Chlapec vie čo chce a vie aj ako to dosiahnuť. Nie že by som mu chcela nejak krivdiť, to božechrááááň. Ku cti mu slúži, že sa nepretvaruje a na rovinu povie, aspoň vieš na čom si a nemôžeš neskôr tvrdiť, že sa vyfarbil až potom. Ja ale z toho nemám dobrý pocit, bola by som veľmi, veľmi obozretná.
Prorok si bola dobrý, zdatný súper počkal tri roky na premlčanie práva vrátiť dar a už je za vodou.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

asi tak nejak, ide si rušiť živnosť, aby na malého platil 35 eur
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

koordinatoreva Pozri príspevok
asi tak nejak, ide si rušiť živnosť, aby na malého platil 35 eur
Škoda, že sa ten tvoj nedá považovať za sobášneho podvodníka. V podstate ním však asi bol.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

eraz pise Snubenec:No prispevky su pestre,ale asi vacsina si ani len nevie predstavit aka je to situacia...totiz na zaciatku sme sa dohodli,ze ja dam polovicu na dom a polovica bude moja...s tymto krokom nesuhlasil ex,takze sa od toho odstupilo...lenze na naliehanie mojej snubenici som nakoniec jej pozical najprv 200 tisic a potom aj druhych 200 tisic,ktore som pozical od maminy...a potom este raz som pozical 33 tisic...samozrejme,ze sme sa dohodli,ze mamine sa to vrati vo vyske 175 tisic,cize ostatne peniaze vo vyske 260 tisic boli z mojho vrecka,moje celozivotne uspory...takze aj ja som mal behacky a nemam z toho nic...od decembra drzime so snubenicou spolocnu kasu...zarobim 20 tisic v cistom a vsetky peniaze idu na chod domacnosti,opravy,ktore sam robim...dom je v rozpade,nestarali sa o neho a ja pomaly robim na nom opravy,popri mojej praci...snubenica zarobi viac,ale v citom menej ,kedze splaca dalsi uver a veci s tym suvisiace...takze ja nemam peniaze a som vlastne bezdomovec,takze taka je situacia...-----------------najlepšie na tom ,jč, že toto čo manžel písal, že vôbec nie je pravda, že on vložil viac, že mame nič nevrátil a bl bla bla....som ho požiadala ab ymi doniesol výpisy banky, nemá záujem,,,koľko stojí dobrý právnik?
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

najlepšie je, že v deň keď podal návrh na rozvod, presne vypršala 3 ročná lehota darovacej zmluvy a presne v ten samí deň som prišla o prácu, ktorú vykonával on a za ňu dostával aj peniaze
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

a aby som nezabudla, pýta si teraz naspäť, tých 200 000,-Sk čo mi pred tým požičal a čo sme sa dohodli, že po darovaní ten dokument odstráni, tak tak nespravil!!!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať