Zavrieť

Porady

RZZP 2008

optimistická živnostníčka
Pracovníčkou pobočky VšZP som bola informovaná,že v RZZP TYP B pre SZČO sa do r.B26 píše predpis preddavkov na zdrav.poist.za rok 2008 a tak mi urobila aj RZZP. Podľa môjho názoru do r.B26 idú skutočne zaplatené preddavky na rok 2008 a do r.B28 výdavky na poist.uplatnené v roku 2008, len neviem či tam zahrnúť aj nedoplatky a preplatky z RZZP za rok 2007. Suma na r.B26 je však dôležitá, z nej sa predsa odvíja preplatok a nedoplatok.
Ešte k RZZP:
SZČO+star.doch., r.B29 menej ako 97200, vyplĺňa sa potom B41 a B42
a s akým min.VZ?

ŠZČO+čiast.invalid, -"-

Ďakujem za názory, som zmätená, pretože je veľa odlišných informácií pri podávaní RZZP.
Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Vyplň X, XB a XC
0 0
accounte accounte

accounte je offline (nepripojený) accounte

veronikasad Pozri príspevok
uveď prosím výšku príjmu zo zamestnania
Príjem mal vyše 200.000,-Sk spolu s podnikaním, ale to bola minimálne čiastka. Skúsite sa mi dať radu?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

accounte Pozri príspevok
Príjem mal vyše 200.000,-Sk spolu s podnikaním, ale to bola minimálne čiastka. Skúsite sa mi dať radu?
Ak to patrilo k tomuto :
accounte Pozri príspevok
dobrý den, potrebujem poradiť prosím. Môj manžel bol celý rok 08 zamestnancom, ale popri tom v roku 08 bol i szčo, odvody mu platil zamestnávateľ a keďže szčo rok nemusí platiť odvody, tak ich neplatil, lebo mu ešte nebolo z čoho vyrátať. V októbri toho roku08 zostal na PN. Aké tlačivo použiť pri takomto príklade? Odvody mu boli odvádzané iba od zamestnávateľa. On za seba neodvádzal nič.
prosím pozrite sa!!! ďakujem.
tak použije S+SA+SB
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Jana Motyčková Pozri príspevok
Citát:
<table width="100%" border="0" cellpadding="6" cellspacing="0"><tbody><tr><td class="alt2" style="border: 1px inset ;">Pôvodca textu príspevku: martina0203
Základ dane mal 107.938 Sk.
</td></tr></tbody></table>


Správne má byť X+XB,XC, ale rovnaký výsledok vyjde na S+SB+SC. (A ZP nie vždy vie, ktoré tlačivo je správne).
Janka, prosím Ťa , prečo by mal vyplniť X? Ja som na školení pochopila, že to závisí od výšku VZ a keď je viac ako 97200 tak je to tlačivo S.
asi som to nejako zle pochopila.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak je základ dane u SZČO 107938 Sk, tak vymeriavací základ bude cca 50000, čo je menej ako 97200.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak je základ dane u SZČO 107938 Sk, tak vymeriavací základ bude cca 50000, čo je menej ako 97200.

Ach taaak, ďakujem, pozerala som na ZD a nie na VZ. Ešte raz ďakujem za vysvetlenie a čas
0 0
accounte accounte

accounte je offline (nepripojený) accounte

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak to patrilo k tomuto :


tak použije S+SA+SB
Keďže bol na PN od októbra do konca roka, tak zaňho platil poistné štát? Môžem to vypísať?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno, PN sa uvedie v III.oddiele na S.
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Prosím Vás o radu, či som vyplnila RZZP za rok 2008 správne.
SZČO celý rok 2008, vyplňujem B, mal Pn v roku 2008-9mesiacov,
počas ktorých neplatil preddavky do ZP, doložil im zo SP doklad o PN a vyplacaní nemocenských dávok. Základ dane mal 219443,- SK.
Teraz mi vychádza vysoký nedoplatok cez 13 000,- SK. Mám to správne? Pri vyššom základe dane sa vlastne neberie do úvahy, že bol PN?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nedoplatok okolo 13000 môže byť správne. Počas PN sa kráti iba minimálny základ, nie vymeriavací základ.
0 0
Monika19 Monika19

Monika19 je offline (nepripojený) Monika19

veronikasad Pozri príspevok
Do r.26 naozaj ide len predpis preddavkov. Ak si náhodou platila vyššie preddavky ako si mala, treba žiadať o ich vrátenie nie cez RZZP, ale osobitnou žiadosťou - ako vrátenie poistného zaplateného bez právneho dôvodu.

Tak ako to vlastne je? do r.26 sa pise skutocne zaplatene poistne, alebo predpisane poistne...tzn. 12x1134=13608.
R.28 je potom skutocne zaplatene poistne?
V hospodarskych novinach vcera vysiel vzor, ako vyplnovat tlacivo, a tam bolo suma 13 524 v r. 26. Som laik, chcela som si vyplnit tlacivo sama, ale je to zavadzajuce. Vie to niekto napisat ludskou recou? Bez citovania zakonov? Srdecna vdaka.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

do B26 dáš preddavky za rok 2008, ktoré si zaplatila do podania RZZP 2008 (max.do 30.06.2009).

Do B 28 : uviesť skutočne uhradené zdrav. poistné v r. 2008 t.j. súčet súm o ktoré ste znížili základ dane z podnikania , teda čo ste dali do nákladov v JÚ(Poistné za 12/2007, ďalej poistné za 1-11/2008 , + nedoplatok z RZZP za rok 2007, príp. iné nedoplatky za staré roky)
0 0
Monika19 Monika19

Monika19 je offline (nepripojený) Monika19

Andyke Pozri príspevok
do B26 dáš preddavky za rok 2008, ktoré si zaplatila do podania RZZP 2008 (max.do 30.06.2009).

Do B 28 : uviesť skutočne uhradené zdrav. poistné v r. 2008 t.j. súčet súm o ktoré ste znížili základ dane z podnikania , teda čo ste dali do nákladov v JÚ(Poistné za 12/2007, ďalej poistné za 1-11/2008 , + nedoplatok z RZZP za rok 2007, príp. iné nedoplatky za staré roky)
B28 som pochopila, dakujem. Ale asi som total debil, pretoze stale mi nie je jasny B26...preddavky, ktore som zaplatila do podania? Tzn., 12x1134 plus 6x47,36€...hmm, asi nie,vsak?
0 0
Monika19 Monika19

Monika19 je offline (nepripojený) Monika19

Monika19 Pozri príspevok
B28 som pochopila, dakujem. Ale asi som total debil, pretoze stale mi nie je jasny B26...preddavky, ktore som zaplatila do podania? Tzn., 12x1134 plus 6x47,36€...hmm, asi nie,vsak?
Opravujem41,37, nie 47,36
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Monika19 Pozri príspevok
B28 som pochopila, dakujem. Ale asi som total debil, pretoze stale mi nie je jasny B26...preddavky, ktore som zaplatila do podania? Tzn., 12x1134 plus 6x47,36€...hmm, asi nie,vsak?
r.26 = 12x1134 - ak boli platené z minima
0 0
Monika19 Monika19

Monika19 je offline (nepripojený) Monika19

Dakujem
0 0
Monika19 Monika19

Monika19 je offline (nepripojený) Monika19

Este by som Vas chcela poprosit o radu pri vyplnovani oddielu VI.
Do B42 stale uvadzam sumu 8100? Spravne som to pochopila? Cely rok som bola SZCO, platila som z minima, a moj vymeriavaci zaklad nedosiahol sumu 97200. Este raz vdaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Monika19 Pozri príspevok
Este by som Vas chcela poprosit o radu pri vyplnovani oddielu VI.
Do B42 stale uvadzam sumu 8100? Spravne som to pochopila? Cely rok som bola SZCO, platila som z minima, a moj vymeriavaci zaklad nedosiahol sumu 97200. Este raz vdaka.
Ano pol. B42 bude vo všetkých mesiacoch 8100.
V pol. b51 vypočítaš upravený VZ, keďže tento je nižší ako úhrn min. VZ, poistné v pol.b55 bude z min.VZ = 13608
0 0
accounte accounte

accounte je offline (nepripojený) accounte

Jana Motyčková Pozri príspevok
Áno, PN sa uvedie v III.oddiele na S.
Musím si vypýtať tlačivo zo SP o výške PN, aby som ju priložila k rzzp? Aké ešte treba doklady? Zo zamestnania potvrdenie o výške príjmu a preddavkov za poistné? Zo sociálnej? Zo živnosti výšku príjmu a preddavky?-v našom prípade preddavky zo živnosti žiadne neboli. Tak?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ak ste SZČO a poberali ste nemocenské dávky, treba si vyžiadať v SP potvrdenie o poberaní nem. dávok a priložiť jeho kópiu ako prílohu k RZ.

Ak ste boli aj zamestnanec a RZ podávate sama, k RZ sa musí priložiť kópia dokladu o príjmoch a zaplatených preddavkoch od každého zamestnávateľa.

Iné povinné prílohy nie sú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať