Zavrieť

Porady

Vypoved

Chcem dat v praci okamzite vypoved.
Da sa to???
A vie niekto poradit, ake budu nasledky ak hned odidem do novej prace??
dakujem
Usporiadat
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Zamestnankyna má 25 dní dovolenky na rok. Teraz od 1.augusta si čerpá dovolenku a k 20. augustu chce výpoved. Koľko má vlastne dní dovolenky? 12,5 dna? Dobre som to vyrátala? Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

31Jankal Pozri príspevok
Zamestnankyna má 25 dní dovolenky na rok. Teraz od 1.augusta si čerpá dovolenku a k 20. augustu chce výpoved. Koľko má vlastne dní dovolenky? 12,5 dna? Dobre som to vyrátala? Dakujem
ak má v roku 2009 odpracovaných 60 dní a vznikol jej nárok na dovolenku za kal. rok, má nárok na 7/12 ročného nároku. Dovolenka sa poskytuje len za celý mesiac trvania prac. pomeru
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
Zamestnankyna má 25 dní dovolenky na rok. Teraz od 1.augusta si čerpá dovolenku a k 20. augustu chce výpoved. Koľko má vlastne dní dovolenky? 12,5 dna? Dobre som to vyrátala? Dakujem
Tvoj výpočet je nesprávny. Nárok počítame takto 25/12x7.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

dakujem za opravu
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Ešte mám malú otázočku. Ku kt. dnu si má dať výpoved k 20.augustu alebo k 21.8.? Ešte 20.augusta má dovolenku. Dakujem
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

k 20.8.09 , od 21.8. už nebude zamestnancom.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

dakujem, to je rýchlosť
0 0
tulipan1988 tulipan1988

tulipan1988 je offline (nepripojený) tulipan1988

ahojte, mám jednu otázku.
Ak zamestnávateľ porušil pracovnú zmluvu, a aj jeho povinnosti, tak môžem podať okamžitú výpoveď?

Odpoveď potrebujem súrne,
ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tulipan1988 Pozri príspevok
ahojte, mám jednu otázku.
Ak zamestnávateľ porušil pracovnú zmluvu, a aj jeho povinnosti, tak môžem podať okamžitú výpoveď?

Odpoveď potrebujem súrne,
ďakujem.
môžeš by konkrétnejší ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tulipan1988 Pozri príspevok
ahojte, mám jednu otázku.
Ak zamestnávateľ porušil pracovnú zmluvu, a aj jeho povinnosti, tak môžem podať okamžitú výpoveď?

Odpoveď potrebujem súrne,
ďakujem.
Definuj porušenie, takto je dosť ťažko odpovedať.
Zo ZP
§ 69
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
0 0
tulipan1988 tulipan1988

tulipan1988 je offline (nepripojený) tulipan1988

V zmluve nemám určitý pracovný čas, len toľko, že týždenne musím odpracovať 40 hodín, avšak pracujem 40-+4hodiny v Sobotu.

A nedostanem ani stravné lístky, a zamestnávateľ ani nezabezpečí obed.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tulipan1988 Pozri príspevok
V zmluve nemám určitý pracovný čas, len toľko, že týždenne musím odpracovať 40 hodín, avšak pracujem 40-+4hodiny v Sobotu.

A nedostanem ani stravné lístky, a zamestnávateľ ani nezabezpečí obed.
Toto nie je dôvod na okamžitú výpoveď. Ale ak chceš odísť, máš možnosť skončiť PP dDohodou, alebo výpoveďou.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tulipan1988 Pozri príspevok
V zmluve nemám určitý pracovný čas, len toľko, že týždenne musím odpracovať 40 hodín, avšak pracujem 40-+4hodiny v Sobotu.

A nedostanem ani stravné lístky, a zamestnávateľ ani nezabezpečí obed.
Pri práci v sobotu ide o prácu nadčas, za ktorú ti patrí mzda a príplatok za prácu nadčas, príp. čerpanie náhradného voľna. Smena netrvá viac ako 4 hodiny, nemáš nárok na stravné lístky.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

veronikasad Pozri príspevok
Pri práci v sobotu ide o prácu nadčas, za ktorú ti patrí mzda a príplatok za prácu nadčas, príp. čerpanie náhradného voľna. Smena netrvá viac ako 4 hodiny, nemáš nárok na stravné lístky.
Mám pocit, že zadávateľ nedostáva žiadne stravné lístky, nielen v sobotu. Aj ked zo zadania to nie je veľmi jasné .
0 0
tulipan1988 tulipan1988

tulipan1988 je offline (nepripojený) tulipan1988

Ale ja ani na tie dni, keď mám odpracovanú 8hodín, nedostanem stravné lístky.
Nemám zaplatené nadčasové hodiny, a nemôžem tie 4hodiny vybrať ako náhradné voľno...

Takže okamžitú výpoveď môžem dať len vtedy, keď mám niektoré body z tých ktoré sú uvedené v ZP §69, že?
0 0
tulipan1988 tulipan1988

tulipan1988 je offline (nepripojený) tulipan1988

Ale ani na tie dni, ktoré mám odpracované 8hodín nedostanem lístky.
Okrem toho, nemám vyplácané nadčasové hodiny, a tie sobotňajšie 4hodiny mi nedovolujú vybrať ako náhradné voľno.

Okamžite môžem skončiť keď mám problém taký, aký sú uvedené v ZP§69, že?

Teraz mi dostane iba výboveď.. S dohodou ma nepúšťajú...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

tulipan1988 Pozri príspevok
Ale ani na tie dni, ktoré mám odpracované 8hodín nedostanem lístky.
Okrem toho, nemám vyplácané nadčasové hodiny, a tie sobotňajšie 4hodiny mi nedovolujú vybrať ako náhradné voľno.

Okamžite môžem skončiť keď mám problém taký, aký sú uvedené v ZP§69, že?

Teraz mi dostane iba výboveď.. S dohodou ma nepúšťajú...
Tak im daj výpoveď do konca augusta a 31.10. si u nich skončil.
0 0
tulipan1988 tulipan1988

tulipan1988 je offline (nepripojený) tulipan1988

Asi to bude najlepšie.
Ďakujem.

Ešte toľko, že výpoveď nemusím odôvodniť, že? A dovolenky, na ktorých mám nárok do 30.10.2009 a neboli ešte vybrané, musia mi ich preplatiť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tulipan1988 Pozri príspevok
Asi to bude najlepšie.
Ďakujem.

Ešte toľko, že výpoveď nemusím odôvodniť, že? A dovolenky, na ktorých mám nárok do 30.10.2009 a neboli ešte vybrané, musia mi ich preplatiť?
1.nie, nemusíš ju zdôvodiť.2. áno, nevyčerpanú dovolenku je zamestnáv. pri ukončení PP povinný preplatiť.
0 0
mucike mucike

mucike je offline (nepripojený) mucike

ahojte , viete mi prosim poradit ?
PP mi konci 30.09. - vypoved z org. dovodov
Zmestnavatel mi ma dat tlacivo pre soc. pooistovnu , aby som sa mohla prihlasit.
06.10. nastupujem na operaciu a dlhodbu PN. Zametsnavatel mi ale tlacivo pre soc. poistovnu chce vydat az po vyplatnom termine (10) , co uz je pre ma neskoro.
1/je nejaky termin do kedy mi musi zamest. odovzdat papiere pre poistovnu ?
2/ ak sa 02.10. prihlasim na urad prace , ale soc. poistovnu nevybavim z dovodu ze mi zamest. nedal papiere a pojdem od 06.10 na PN (ochranna lehota) moze sa stat ze mi ju nikdo nezaplti ?
dakujem za odpoved
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať