Zavrieť

Porady

Vypoved

Chcem dat v praci okamzite vypoved.
Da sa to???
A vie niekto poradit, ake budu nasledky ak hned odidem do novej prace??
dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mucike Pozri príspevok
ahojte , viete mi prosim poradit ?
PP mi konci 30.09. - vypoved z org. dovodov
Zmestnavatel mi ma dat tlacivo pre soc. pooistovnu , aby som sa mohla prihlasit.
06.10. nastupujem na operaciu a dlhodbu PN. Zametsnavatel mi ale tlacivo pre soc. poistovnu chce vydat az po vyplatnom termine (10) , co uz je pre ma neskoro.
1/je nejaky termin do kedy mi musi zamest. odovzdat papiere pre poistovnu ?
2/ ak sa 02.10. prihlasim na urad prace , ale soc. poistovnu nevybavim z dovodu ze mi zamest. nedal papiere a pojdem od 06.10 na PN (ochranna lehota) moze sa stat ze mi ju nikdo nezaplti ?
dakujem za odpoved
O aké tlačivo ide ? Na čo ho potrebuješ? Veď prac. pomer ti ešte mesiac trvá.
Potvrdenie o príjme pre účely výpočtu nemocenského ti vydá po predložení PN-ky.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
mucike Pozri príspevok
ahojte , viete mi prosim poradit ?
PP mi konci 30.09. - vypoved z org. dovodov
Zmestnavatel mi ma dat tlacivo pre soc. pooistovnu , aby som sa mohla prihlasit.
06.10. nastupujem na operaciu a dlhodbu PN. Zametsnavatel mi ale tlacivo pre soc. poistovnu chce vydat az po vyplatnom termine (10) , co uz je pre ma neskoro.
1/je nejaky termin do kedy mi musi zamest. odovzdat papiere pre poistovnu ?
2/ ak sa 02.10. prihlasim na urad prace , ale soc. poistovnu nevybavim z dovodu ze mi zamest. nedal papiere a pojdem od 06.10 na PN (ochranna lehota) moze sa stat ze mi ju nikdo nezaplti ?
dakujem za odpoved
Ty končíš 30.9., výstupné papiere dostaneš pri ukončení pracovného pomeru, najneskoršie 1.10.

Prihlásiš sa na ÚPSVaR / bývalý Úrad práce/. Pokiaľ máš odpracované 3 roky z posledných 4 rokov, priznajú Ti podporu v nezamestnanosti.

Od 6.10. nastupuješ na operáciu, PN-ku Ti bude platiť Sociálna poisťovňa, nakoľko budeš v ochrannej dobe. Počas PN-ky budeš mať podporu v nezamestnanosti stopnutú, budeš v nej pokračovať až po ukončení PN-ky.
Kópiu PN-ky /stačí xerox kópiu/ ale musíš ihneď odovzdať na ÚPSV a R.
0 0
mucike mucike

mucike je offline (nepripojený) mucike

pre terezamaria

pises ze najneskorsie 1.10.09 mi daju vystupne papiere ....je to niekde v zakone , pretoze oni mi ich chcu dat az po 10.10.....kedze dovtedy maju vela prace s vyplatami....
mam sa o co opriet ? lebo ak mi ich nedaju nanjneskor 05.10. tak sa nemam kedy prihlasit na urad prace a ani do soc. poistovne ...a kto mi potom preplati PNku od 06.10 ?

dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mucike Pozri príspevok
pre terezamaria

pises ze najneskorsie 1.10.09 mi daju vystupne papiere ....je to niekde v zakone , pretoze oni mi ich chcu dat az po 10.10.....kedze dovtedy maju vela prace s vyplatami....
mam sa o co opriet ? lebo ak mi ich nedaju nanjneskor 05.10. tak sa nemam kedy prihlasit na urad prace a ani do soc. poistovne ...a kto mi potom preplati PNku od 06.10 ?

dakujem
§ 75 ZP
(2) Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom najmä

a) dobu trvania pracovného pomeru,
b) druh vykonávaných prác,
c) či sa zo mzdy zamestnanca vykonávajú zrážky, v čí prospech, v akej výške a v akom poradí je pohľadávka, pre ktorú sa majú zrážky ďalej vykonávať,
d) údaje o poskytnutej mzde za vykonanú prácu, o poskytnutej náhrade mzdy a náhrade za čas pracovnej pohotovosti, o zrazených preddavkoch na daň z príjmov a o ďalších skutočnostiach rozhodujúcich pre ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti a z funkčných požitkov a pre výpočet podpory v nezamestnanosti,
e) údaj o dohode o zotrvaní v pracovnom pomere u zamestnávateľa po určitú dobu, po vykonaní záverečnej skúšky alebo maturitnej skúšky, alebo po skončení štúdia, alebo prípravy na povolanie vrátane údaja o tom, kedy sa táto doba skončí (§ 53 ods. 2).
f) údaj o poskytnutí odchodného podľa § 76 ods. 6.
0 0
mucike mucike

mucike je offline (nepripojený) mucike

Ahojte

prosim o radu, resp. potvrdenie ci je info spravna ..
30.9. som skoncila prac. pomer odrobenych 8 rokov.
1.10. som isla na PN ktora bude trvat cca . 6 mes.
Dostala som info ze pokial budem na PN v ramci ochrannej lehoty tak vsetky odvody bude za mna platit stat...je to prosim tak ? naozaj si nemusim platit ani zdravotne poistenie ?
a dalej mi bolo povedane ze po skonceni PNky sa mozem prihlasit na urad prace a budem mat narok na podporu 6 mes. a do vysky podpory sa mi tato PN zratavat nebude ?


dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mucike Pozri príspevok
Ahojte

prosim o radu, resp. potvrdenie ci je info spravna ..
30.9. som skoncila prac. pomer odrobenych 8 rokov.
1.10. som isla na PN ktora bude trvat cca . 6 mes.
Dostala som info ze pokial budem na PN v ramci ochrannej lehoty tak vsetky odvody bude za mna platit stat...je to prosim tak ? naozaj si nemusim platit ani zdravotne poistenie ?
a dalej mi bolo povedane ze po skonceni PNky sa mozem prihlasit na urad prace a budem mat narok na podporu 6 mes. a do vysky podpory sa mi tato PN zratavat nebude ?


dakujem
Všetky odvody nie (teda odvody do SP nie), len zdravotné poistenie. Treba v SP odovzdať kopiu PN-ky + potvrdenie o výplate nemocenského zo sociálnej poisťovne.

Počas PN-ky ťa na ÚP nezaevidujú. Môžeš sa zaevidovať až po jej ukončení. Výplata nemocenského nemá vplyv na výplatu dávky v nezamestnanosti.
0 0
mucike mucike

mucike je offline (nepripojený) mucike

v SP som odovzdala original PNky + cestne prehlasenie o ochrannej lehote ...zdravotnu poistovnu nemusim vobec riesit ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať