Zavrieť

Porady

Chodia vám reklamné SMS na mobil ?

Dostávate rôzne sms-ky ( od ORANGE ), aby ste sa zúčastnili takej, či onakej súťaže? Naposledy to bola súťaž o kabriolet pre TV Markíza, pred tým rôzne podobné.
Nemáte o ne záujem? Nič ste si neobjednali, neaktivovali, ani sa nezúčastňujete podobných súťaží ?
Tak vedzte, že za tieto obťažujúce sms- ky ešte aj platíme.

Dozvedela som sa to dnes, ked som sa na Orange informovala , čo znamená jedna položka na faktúre.

Na moju otázku, že prečo ma neinformovali o tom, že mi fakturujú služby, ktoré som si neobjednala, mi odpovedala " že to nie je ich povinnosť a môžem podať reklamáciu v TV Markíza , lebo oni sú zadávatelia a Orange plní ich služby a musia to preposielať svojim zákazníkom"...oni za to vraj nemôžu.

Kde to žijeme? Čo mám ja s Markízou ? Ako je možné, že mi len tak "nenápadne"niekto zaúčtuje niečo o čom neviem, nie je jeho povinnosť mi to oznámiť, ale ak tú ich "hlúposť" nechcem platiť, tak musím obetovať svoj čas a peniaze???

Keď pani na zák. linke badala , že kypím zlosťou , tak mi prezradila , že si túto službu môžem zrušiť SMS- kou. Samozrejme platenou. Ved aby ani Orange neobišiel naprázno

Takže, ak nechcete preplácať niekomu jeho reklamné akcie môžete si ich zrušiť:

poslaním správy v tvare HRA medzera STOP na č. 707

Rada by som poznala Váš názor , či nie je v rozpore so zákonom takéto jednanie so zákazníkom.
Usporiadat
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Príjmy z predaja hnuteľných vecí sú oslobodené, takže pri predaji Alfy by si daň neplatila. Obávam sa však, že by si platila daň z výhry.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Jarka nevieš to presne? S kamarátom sme to dnes riešili...každý tvrdil opak...nemusíš na daň.priznaní priznať výhru a následne sumu, za ktorú auto predáš?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alla66 Pozri príspevok
Jarka nevieš to presne? S kamarátom sme to dnes riešili...každý tvrdil opak...nemusíš na daň.priznaní priznať výhru a následne sumu, za ktorú auto predáš?
priznávaš výhru - predaj hnutelných vecí je od dane oslobodený ako píše Jarka.

poslala si aspoň jednu SMS ? Mne chodia stále správy, že ak pošlem jednu, dostanem zadarmo ďalších 10, 20 ... A neposlala som im ...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ja nie....kolega bol prchký a poslal sms , odvtedy mu chodia ponuky na voľné sms....najprv 500 a dnes mu prišla až 1000sms "zadarmo"...

Pochopila som......takže výhru musím priznať a vyplniť v daňovom priznaní a daň neplatím?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alla66 Pozri príspevok
Ja nie....kolega bol prchký a poslal sms , odvtedy mu chodia ponuky na voľné sms....najprv 500 a dnes mu prišla až 1000sms "zadarmo"...

Pochopila som......takže výhru musím priznať a vyplniť v daňovom priznaní a daň neplatím?
Alenka, daň z výhry platíš, je to príjem z § 8. Ak nemáš z čoho zaplatiť, auto predáš, uhradíš daň a zbytok je tvoj - ak teda nejaké auto vyhráš.

Lebo mne sa celá tá reklamná kampaň zdá ako veľká h.....a. Ak cena jednej sms je 2€ - myslíš že ORANGE za teba zaplatí 1000 x 2€ ?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
ORANGE nie...ani T-Mobile a o2...operátorom ide pár % z smsiek...výhru a sms vyplatí firma, ktorá vyhlásila súťaž....
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Ja som to riešila tak, že som volala do T mobile a slušne som ich požiadala nech okamžite prestanú so zasielaním akýchkoľvek sms na moje číslo. či sú to ich akcie alebo objednané od iných firiem a musím si zaklopať na čelo zatial sú tak láskyplný, že to nerobia.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Dan z vyhry nad 5000 Sk platis /standardne 19% z ceny auta v tomto pripade/.

Sponzor sutaze dava moznost zobrat si peniaze, ktore ti uz zdania, namiesto auta, tuto moznost z prvych 50 ludi, co si preberali auta, vyuzili len 2.

Pokial teda auto preberies, si povinna podat danove priznanie a zaplatit dan z vyhry - 19%.
Od tejto dane su oslobodene len statom uznane loterie /ako Loto a pod./
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
viem , že daň z výhry, (alebo DPH?) sa platí pred prevzatím vozidla / aspoň u iných súťaží / ...
ak si podám daňové priznanie,kde uvediem
hodnotu vozidla , potom sa platí daň?
...už by ma mohlo kopnúť šťastie a niečo vyhrať......
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alla66 Pozri príspevok
viem , že daň z výhry, (alebo DPH?) sa platí pred prevzatím vozidla / aspoň u iných súťaží / ...
ak si podám daňové priznanie,kde uvediem
hodnotu vozidla , potom sa platí daň?
...už by ma mohlo kopnúť šťastie a niečo vyhrať......
Alenka, pokial je predmetom výhry vecná cena, pri preberaní vozidla nič neplatíš - a už vôbec nie DPH. Výhru uvádzaš v DP v § 8. Od prevádzkovatela súťaže dostaneš potvrdenie o hodnote predmetu výhry.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
viem z počutia, že tí ktorí vyhrali auto napr. Hodina pravdy , z ORANGE..platili peniaze pred prebratim vozidla
Naposledy upravil alla66 : 25.06.09 at 15:02
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
arizona Pozri príspevok
Dostávate rôzne sms-ky ( od ORANGE ), aby ste sa zúčastnili takej, či onakej súťaže? Naposledy to bola súťaž o kabriolet pre TV Markíza, pred tým rôzne podobné.
Nemáte o ne záujem? Nič ste si neobjednali, neaktivovali, ani sa nezúčastňujete podobných súťaží ?
Tak vedzte, že za tieto obťažujúce sms- ky ešte aj platíme.

Dozvedela som sa to dnes, ked som sa na Orange informovala , čo znamená jedna položka na faktúre.

Na moju otázku, že prečo ma neinformovali o tom, že mi fakturujú služby, ktoré som si neobjednala, mi odpovedala " že to nie je ich povinnosť a môžem podať reklamáciu v TV Markíza , lebo oni sú zadávatelia a Orange plní ich služby a musia to preposielať svojim zákazníkom"...oni za to vraj nemôžu.

Kde to žijeme? Čo mám ja s Markízou ? Ako je možné, že mi len tak "nenápadne"niekto zaúčtuje niečo o čom neviem, nie je jeho povinnosť mi to oznámiť, ale ak tú ich "hlúposť" nechcem platiť, tak musím obetovať svoj čas a peniaze???

Keď pani na zák. linke badala , že kypím zlosťou , tak mi prezradila , že si túto službu môžem zrušiť SMS- kou. Samozrejme platenou. Ved aby ani Orange neobišiel naprázno

Takže, ak nechcete preplácať niekomu jeho reklamné akcie môžete si ich zrušiť:

poslaním správy v tvare HRA medzera STOP na č. 707

Rada by som poznala Váš názor , či nie je v rozpore so zákonom takéto jednanie so zákazníkom.
Ja si nabíjam svoj mobil cez kredit - kartu a keď mi príde takáto ponuka od operátora, t.j. napr. súťaž na Alfa, ja dostanem správu, prezriem si SMS-ku, (samozrejme hneď to vymažem), ale z môjho kreditu, mi to nič nesťahuje, teda pokiaľ na túto sms-ku nereagujem. Nechápem, prečo Vám operátor tieto služby fakturuje.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

babijanka Pozri príspevok
Ja si nabíjam svoj mobil cez kredit - kartu a keď mi príde takáto ponuka od operátora, t.j. napr. súťaž na Alfa, ja dostanem správu, prezriem si SMS-ku, (samozrejme hneď to vymažem), ale z môjho kreditu, mi to nič nesťahuje, teda pokiaľ na túto sms-ku nereagujem. Nechápem, prečo Vám operátor tieto služby fakturuje.
nefakturuje, tu je stanovisko ORANGE

http://www.porada.sk/1073895-post20.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať