Zavrieť

Porady

medicina????

neviem kam som mala zaradit tuto temuale fakt potrebujem pomoc.....mam uz len rok na rozhodnutie kam pojdem na vysokua neviem kde....uvazujem aj nad medicinou...ale nepoznate niekoho,kto tam chodi??aka je to skola??no proste viac informacii,dakujem
Usporiadat
grilka5 grilka5

grilka5 je offline (nepripojený) grilka5

dakujem za vsetky rady,dako uz bude,musim sa prinutit ucit
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

A posledna moja rada: Snaz sa naucit rozmyslat nad tym co sa ucis. Pretoze toto je to co budes na medicine potrebovat. Nie z toho je dobry lekar kto sa vie naucit hrube knihy, casto uspesnejsi su ti ktori sa mozno naucili menej, ale naucili sa spajat poznatky, z roznych odborov a roznych predmetov.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Za úplatky sa dostávajú tí, ktorí neurobia testy tak, aby sa umiestnili nad čiarou. Potom nastupujú odvolania...tam to už ide aj o úplatky - bohužiaľ. Kedysi sa vyvesili na budovu školy výsledky..a tam bolo vidieť menovite..kde sa kto umiestnil a s akým počtom bodov.
ona mala určite tolko bodov aby ju prijali. len sa snažím vysvetliť to,že aby ju na 100% vzali tak to urobili. lebo o tom vždy snívala tak jej v tom rodičia pomohli. nič viac.pravda je,že nemuseli ho dávať. ale dali... ich vec
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

Ešte ja mám prosbu .Tá moja dcéra sa stále nevie rozhodnúť kam na medicínu či do Brna alebo Martina.Napadla ma jedna vec ,ktorá neviem či je možná.Nedalo by sa požiadať o ročný odklad tu na Slovensku ,s tým ,že by nastúpila v Brne a potom po roku by uvidela.Asi hlúpy nápad ,čo ?Najmä ,že z dôvodu nenastúpenia dcéry nemôže študovať ďaľší študent? Ale ak by to predsa len možné bolo ,nemáte nejaký vzor žiadosti alebo aspoň čo by taká žiadosť mala obsahovať.Veľmi by ste mi pomohli.Dosť to súri ,na zápis do Martina sa musí dostaviť tento piatok 3.7.poraďte prosím.Súrne.Ďakujem.
Naposledy upravil Macka : 01.07.09 at 09:41
0 0
grilka5 grilka5

grilka5 je offline (nepripojený) grilka5

hovoria,ze najtazsie je to v brne,a najlahsie v martine,ale ze aj tam je dobre...inac ta rada,to je pravda,treba rozmyslat nad tym co sa ucis!!!
0 0
IvetaD. IvetaD.

IvetaD. je offline (nepripojený) IvetaD.

Macka Pozri príspevok
ivetka ,keďže ty si už lekárka ,a pred nami je rozhodnúť sa kde študovať medicínu. Dcéru vzali na štyri LF ,tak ako som písala vyššie a nevie sa rozhodnúť kam. Nevedala by si poradiť? Riešime Brno a Martin.Dcéra má hlavne strach ,že nezvládne AJ v Brne ,kedže maturovala z NJ,Nevieš na akej úrovni musí študent zvládať cudzí jazyk počas štúdia?Aj ked ten jazyk asi nie je rozhodujúci . /alebo áno?/ Brno je lákavejšie asi aj vyššou úrovňou, výskumom ,počtom zahraničných stáži...Myslíš ,že aj toto je dôležité pri štúdiu?Alebo je jedno kde vyštuduje ,ked bude štúdium brať poctivo.Veľmi rada by som vedela tvoj názor.
Ďakujem
Ja som končila v r. 1993 na Lekárskej fakulte v Bratislave. Ťažko mi hodnotiť kvalitu spomínaných dvoch vysokých škôl. Myslím si, že jazyk /angl. či nemč./ by namal byť tým, ktorý rozhodne. Keď som ja študovala, nebol až taký dôležitý. Dôležitejšie sú odborné predmety. Keby som sa ja mala rozhodnúť medzi spomínanými dvomi školami, asi by som si vybrala Brno.
0 0
grilka5 grilka5

grilka5 je offline (nepripojený) grilka5

ja by som si vybrala asi martin,ale ak na to ma tak brno,tam chodil aj jeden z nasej rodiny...a tam zostal aj pracovat,aj byvat
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

ďakujem vám za vaše názory.Dcéra sa nakoniec rozhodla pre Brno.Okrem iných vecí, rozhodla aj možnosť prestupu po prvom ročníku z Brna do Martina, keby to nezvládala.Opačne to nejde.Aj keď si myslím, že to nebude jej prípad.Ona je šikulka ,len si neverí.To skôr držte palce mne ,už jednu dcéru v Brne na štúdiách máme /teraz skončila II. rok na ekonomickej/,aby sme to finančne zvládli ,z toho mám tiež veľké obavy.Tá staršia si aj niečo privyrobí ,ale obávam sa ,že na medicíne to asi možné nebude.A situácia je zlá ,sme obyčajná rodina ,ktorá peňazí navyše nemá ,žije obyčajne a skromne ,ale máme bohatsvo v tých našich dcérach ,ktoré sú obe šikulky.Aj ked sa obávam,že sa mi už domov nevrátia.Ach ,jaj....
Ešte raz ďakujem.M.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Macka Pozri príspevok
A situácia je zlá ,sme obyčajná rodina ,ktorá peňazí navyše nemá ,žije obyčajne a skromne ,ale máme bohatsvo v tých našich dcérach ,ktoré sú obe šikulky.Aj ked sa obávam,že sa mi už domov nevrátia.Ach ,jaj....

To, že umožníte dcéram dobré vzdelanie, aj keď si sami budete musieť odopierať, je naozaj najlepšie "veno", aké im môžete dať, nikto im to nikdy nevezme. Určite ste na ne pyšná. Prajem, nech sa im na školách darí a Vy nech to v pohode finančne zvládate.
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

ďakujem za podporu.Budem ju potrebovať, spravím pre to všetko.Sama totiž dobre viem, čo to je nemôcť študovať na vysokej škole ,moji rodičia na to bohužiaľ nemali ,aj keď veľmi chceli .a že som na moje dievčatá pyšná ,to určite ,a veľmi.Každému by som tú radosť dopriala.Ešte raz dakujem.
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

Tak isto mám syna, ktorý ide študovať na Karlovu univerzitu do Prahy, taktiež mám
obavy z financií, ale uvidíme, len aby bola práca. Držím všetkým študentom VŠ
palce.
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

klarissa Pozri príspevok
Tak isto mám syna, ktorý ide študovať na Karlovu univerzitu do Prahy, taktiež mám
obavy z financií, ale uvidíme, len aby bola práca. Držím všetkým študentom VŠ
palce.
tak to sme minimálne dve,čo sa boja ako to dopadne s financiami.Ja mám tú nevýhodu ,že asi 4 roky budem mať študenky dve súčastne.Okrem toho tá staršia ide v januári na výmenný študijný pobyt na 1/2 roka do Fínska a hneď v septembri na ďaší rok do Viedne. Štipko dostane ,ale určite nepokryje všetky náklady, takže aj tú sú veľké obavy,ako to bude.Aj keď som písala ,že staršia dcéra si privyrába ,doučuje matematiku a učí aj AJ ,stačiť to zďaleka nebude.Okrem toho si predlžuje kvôli štúdiám v zahraničí školu v CZ o jeden rok ,aby to stíhala.Len aby mi sme stíhali.Fakt to bude ťažké.Manželovi teraz znížili plat,tak neviem čo bude ďalej.A určite je nás takých viac.Tak si držme palce ,alby sme to nejako zvládli.M.
0 0
IvetaD. IvetaD.

IvetaD. je offline (nepripojený) IvetaD.

Macka Pozri príspevok
ďakujem vám za vaše názory.Dcéra sa nakoniec rozhodla pre Brno.Okrem iných vecí, rozhodla aj možnosť prestupu po prvom ročníku z Brna do Martina, keby to nezvládala.Opačne to nejde.Aj keď si myslím, že to nebude jej prípad.Ona je šikulka ,len si neverí.To skôr držte palce mne ,už jednu dcéru v Brne na štúdiách máme /teraz skončila II. rok na ekonomickej/,aby sme to finančne zvládli ,z toho mám tiež veľké obavy.Tá staršia si aj niečo privyrobí ,ale obávam sa ,že na medicíne to asi možné nebude.A situácia je zlá ,sme obyčajná rodina ,ktorá peňazí navyše nemá ,žije obyčajne a skromne ,ale máme bohatsvo v tých našich dcérach ,ktoré sú obe šikulky.Aj ked sa obávam,že sa mi už domov nevrátia.Ach ,jaj....
Ešte raz ďakujem.M.
Myslím, že Vaša dcéra sa rozhodla správne. Nebojte sa, určite to zvládne. Páči sa mi aj Váš prístup, že ste ochotná sa uskromniť pre dobro svojich dcér. Prajem Vám aj vašim dcéram všetko dobré.
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

IvetD. ďakujem za podporu ,ste zlatá .Urobím naozaj všetko preto aby moje dcéry doštudovali.Sú to ohromné, šikovné a skromné baby, len holt majú smolu ,že nemajú bohatších rodičov.Ale určite viem,že z mladšej bude výborná lekárka, je neskutočne milá a skromná ,len bohužiaľ ,škoda ,že nemá širšie lakte ,ktoré sú v tomto svete dôležité.Tak jej držte palce ,už teraz vidím ako presedí celých 6 rokov nad knihami.Veľmi dobre ju poznám...
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

nedá mi nepridať môj príspevok.
od malička som chcela ísť na medicínu, byť lekárkou, moja krstná mama je sestrička v nemocnici a naozaj od malička ma brávala k pacientom, bola som pozrieť v pitevni, nosila mi striekačky injekčné, drievko, ktorým pozerá doktor do úst a veľmi som sa tomu tešila.
Na gymnáziu som mala samé jednotky z chémie a z biológie - vždy ma chémia bavila, keďže ocino chodil na chemickú - nemala som problém ( jaski som to mala vrodené). V druhom ročníku na strednej, počas rozhodovania sa na školy som zvažovala medicínu s právom...keby nebolo tej osudnej nehody ( videla som ako predomnou auto zrazilo chodca) idem na medicinu, v tom momente som nevedela čo mám robiť, krv mi nevadila, nič mi vlastne nevadilo, len mi došlo tak strašne ťažko...že prečo sú ľudia neni opatrnejší...šla som na právo ( už študujem 4 rok, mám 21 rokov, no nenapĺňa ma to vnútorne, veľmi to ľutujem, že som nešla na niečo čo by ma naozaj bavilo a o čom som snívala dlhé roky, občas sa naozaj pristihnem, keď som s krstnou v nemocnici, ako mi je ľúto za doktorkým plášťom...)
Nemôžem sa na seba ani pozrieť, lebo právo, ktoré je inak o ničom a nikam nevedie..vlastne vedie k aroganicii a ludskej hlúposti som vymenila za skromnú pomoc chorým a trpiacim ľudom...

Nemám už na školu peniaze, keďže geniálny zákon je taký aký je...už nemám šancu to zmeniť a navyše sa mi zdá, že už predsa mám 21 rokov...

a čím som staršia tým viacej pochybujem o tom, že právo je to, čo by som chcela robiť...
a preto, ten kto chce ísť na medicínu z VNÚTORNÉHO PRESVEDČENIA, toho POCITU, ŽE JE TO ONO, nech nemá pochýb - naozaj je to to PRAVÉ POVOLANIE...teraz to už viem, poučená a nešťastná, ale možno budem dobrá právnička...aj tam ľudia potrebujú pomoc i keď nikdy to nebolo mojím snom...
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Poznam dost ludi ktori robia dve skoly naraz aj po tom co si jednu musia platit (poznam aj ludi ktori skoncili pravo a medicinu spolu). Ak chces byt lekarom, prihlas sa.. budes si musiet premysliet ako pri tom aj pracovat aby si mala na skolne.. ale ak to skutocne budes chciet - zvladnes to. V najhorsom pripade toho po roku nechas..

Btw.. kombinacia pravnik a lekar, nie je zla. Otvori ti to vela moznosti uplatnenia.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, prosím vedel by mi niekto poradiť, kde by som kúpila otázky na príjmačky na LF Martin? Ďakujem.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Zavolaj alebo posli mail do predajni skript na LF v Martine. Isto ti odpovedia ako a kde sa daju kupit.

http://www.jfmed.uniba.sk/index.php?id=2257
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Andy Kralik Pozri príspevok
Zavolaj alebo posli mail do predajni skript na LF v Martine. Isto ti odpovedia ako a kde sa daju kupit.

http://www.jfmed.uniba.sk/index.php?id=2257
Ďakujem, skúsim zavolať.
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

owecka27 Pozri príspevok
nedá mi nepridať môj príspevok.
od malička som chcela ísť na medicínu, byť lekárkou, moja krstná mama je sestrička v nemocnici a naozaj od malička ma brávala k pacientom, bola som pozrieť v pitevni, nosila mi striekačky injekčné, drievko, ktorým pozerá doktor do úst a veľmi som sa tomu tešila.
Na gymnáziu som mala samé jednotky z chémie a z biológie - vždy ma chémia bavila, keďže ocino chodil na chemickú - nemala som problém ( jaski som to mala vrodené). V druhom ročníku na strednej, počas rozhodovania sa na školy som zvažovala medicínu s právom...keby nebolo tej osudnej nehody ( videla som ako predomnou auto zrazilo chodca) idem na medicinu, v tom momente som nevedela čo mám robiť, krv mi nevadila, nič mi vlastne nevadilo, len mi došlo tak strašne ťažko...že prečo sú ľudia neni opatrnejší...šla som na právo ( už študujem 4 rok, mám 21 rokov, no nenapĺňa ma to vnútorne, veľmi to ľutujem, že som nešla na niečo čo by ma naozaj bavilo a o čom som snívala dlhé roky, občas sa naozaj pristihnem, keď som s krstnou v nemocnici, ako mi je ľúto za doktorkým plášťom...)
Nemôžem sa na seba ani pozrieť, lebo právo, ktoré je inak o ničom a nikam nevedie..vlastne vedie k aroganicii a ludskej hlúposti som vymenila za skromnú pomoc chorým a trpiacim ľudom...

Nemám už na školu peniaze, keďže geniálny zákon je taký aký je...už nemám šancu to zmeniť a navyše sa mi zdá, že už predsa mám 21 rokov...

a čím som staršia tým viacej pochybujem o tom, že právo je to, čo by som chcela robiť...
a preto, ten kto chce ísť na medicínu z VNÚTORNÉHO PRESVEDČENIA, toho POCITU, ŽE JE TO ONO, nech nemá pochýb - naozaj je to to PRAVÉ POVOLANIE...teraz to už viem, poučená a nešťastná, ale možno budem dobrá právnička...aj tam ľudia potrebujú pomoc i keď nikdy to nebolo mojím snom...
Jsi moc mladá a moc nezkušená. Zkus se na svou situaci podívat z pozitivního hlediska - ne jak je to špatně, ale v čem ti může být právnické vzdělání dobré.

Můžeš pracovat i ve špitále, můžeš pomáhat ve spoustě zařízení zdravotně-sociální povahy. Všechny možné domovy dětí, důchodců, kdekdo potřebuje právní pomoc a zastání.

Nemůžeš spravovat tělesné zdraví, ale se znalostí práva můžeš pomáhat najít to duševní. A to je taky strašně moc, i když to není vidět na první pohled jako znovu chodící nohy nebo ustoupená bolest.

Můžeš "páchat dobro" ve spoustě oblastí i jako charitu nebo koníčka - pomoci dětem z dětských domovů s právní problematikou všedního dne a zařazení se do společnosti, působit ve všech možných nadacích a obecně prospěšných společnostech a zajišťovat, aby jejich pomoc měla všechny právní náležitosti...

Právník má ohromně široké pole působnosti. Můžeš jít kamkoliv, od chemických závodů po horolezce v Himaláji. Všude se uplatníš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať