Zavrieť

Porady

List SB - riadok B06 a B08???????

Dobrý deň. potrebovala by som radu.. je prípad: ocino bol pol roka zamestnanec a potom začal podnikať. S vyplnaním listu SA nemám problém. Horšie je to s listom SB a to hlavne s riadkom B06 a riadkom B08. Podnikať začal od 1.7.08... Takže obdobie a dni viem... Len potrebujem zistiť aké sumy mám zapísať do riaku B06 a do riadku B08??!!
mesačne si platil 1.134sk.. (t.j. za júl až do novembra zaplatil 4x1.134sk= 4.536sk).. ale december sa platí až v januári, takže neviem kde ho mám zarátať....V januári zaplatil 37,64 eur... Vie mi prosím niekdto napísať, ktorú aké čísla mám dať do r. B06 a ké do B08??
prípadne mi po lopate vysvetliť čo tam spadá??? Ďakujemveľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Do B06 uvedieš sumu skutočne zaplatených preddavkov, bez ohľadu na to, kedy boli preddavky skutočne zaplatené (ak boli zaplatené do podania RZZP) mala by tam byť suma 1134x5=5.670 Sk zaplatené v r.2008 + 1.133 Sk (37,64 €*30,126 zaokrúhlene nadol). Takže tam bude suma 6.803 Sk.
    Do r.B08 idú platby, ktoré boli zaúčtované ako výdavok ovplyvňujúci základ dane, alebo ak uplatňuješ paušálne výdavky, tak čo bolo zahrnuté v daňovom priznaní ako platba ZP nad sumu paušálu. Takže tu som si nie istá, či zaplatil v r.2008 preddavky 4x (alebo si sa len pomýlila?) alebo 5x1.134 = 5.670 Sk.

    pipiskova81 je offline (nepripojený) pipiskova81

    pipiskova81
    Ďakujem veľmi pekne. Ono som sa tam nepomýlila, sumy som tak napísala ,ako ich mal zaúčtované. Ide len o to, že on mal ten júl prekrytý ešte so zamestnaním. A v zdravotnej mu povedali, že ten jeden mesiac nemusí platiť, lebo tam bude mať odvody zo zamestnania.. Takže začal platiť až za august. peto som napísala 4x1134 (za 08,09,10,11) a ten december zaplatil ža v januári ... po prerátaní teda tých 1133sk..

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Aha... No otázka nebola zadaná presne...
    pipiskova81 Pozri príspevok
    ...ocino bol pol roka zamestnanec a potom začal podnikať....
    Neuvažovala som teda o prekrývaní sa v niektorom mesiaci.
    Potom teda ten r. B06 bude (4 x 1134 Sk) + 1133 Sk = 5.669 Sk a B08 bude 4.536 Sk.

    List SB - riadok B06 a B08???????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.