Zavrieť

Porady

Recepty kolacov na maly plech

Ahojte poradaci,chcem Vas poprosit o rozne recepty na kolace,zakusky... na maly plech,alebo je to polovicny neviem.Sme s manzelom zatial sami,tak nechcem zbytocne vypekat tak vela,aby som zbytocne nepriberala
Dakujem pekne
Usporiadat
fatinka fatinka

fatinka je offline (nepripojený) fatinka

urcite vyskusam aj ty asi zvyknes robit na maly plech ze?vsetky recepty si skusala?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

fatinka Pozri príspevok
ja ti strasne dakujem alla ze na mna myslis aspon jedina rozumna osoba ktora ma chape.
rozumná-nerozumná to chce len trošku posurfovať po internete a nie čakať že mu niečo padne do klína
0 0
fatinka fatinka

fatinka je offline (nepripojený) fatinka

no prepac myslis si ze som si popri porade nepozerala recepty na internete?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
fatinka Pozri príspevok
urcite vyskusam aj ty asi zvyknes robit na maly plech ze?vsetky recepty si skusala?
Ja musím robiť na veľké plechy, pretože mám doma hladošov....podobné robím z veľkých dávok, tieto sú z netu, vyskúšaj a uvidíš, či budeš mať úspech...
0 0
fatinka fatinka

fatinka je offline (nepripojený) fatinka

nasla som na mimibazare http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1292
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Neboj, každý koláč sa zje...]mne sa nepodarila bábovka, bola na mraky...deťúrence ma pochválili... akú dobrú bábovku som upiekla ...postupom času si upravíš každý recept podľa seba....
0 0
fatinka fatinka

fatinka je offline (nepripojený) fatinka

dakujem za rady alla som len rok vydata a skusenosti z domu takmer nulove,nebola som zvyknuta varit,piect mamka nezniesla nikoho v kuchyni ale s mimibazarom a poradou som sa naucila a aj pomocou kucharskych knih
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Som Ti vždy po ruke, ak budeš niečo potrebovať...3x pískni, ss, mail, skype, QIP a pomôžem Ti......od toho je PORADA
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

fatinka Pozri príspevok
dakujem za rady alla som len rok vydata a skusenosti z domu takmer nulove,nebola som zvyknuta varit,piect mamka nezniesla nikoho v kuchyni ale s mimibazarom a poradou som sa naucila a aj pomocou kucharskych knih
Fatinka, čo sa stresuješ, myslíš, že ja vypekám??? Sestra, dcéra aj deti v rodine vypekajú, veď to stačí. A keby kamky z porady išli okolo mňa do BA, mohli by mi 1kúsok /ak by chceli aj viac/ nechať okoštovať
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

jozka56 Pozri príspevok
Fatinka, čo sa stresuješ, myslíš, že ja vypekám??? Sestra, dcéra aj deti v rodine vypekajú, veď to stačí. A keby kamky z porady išli okolo mňa do BA, mohli by mi 1kúsok /ak by chceli aj viac/ nechať okoštovať
Jožka nabudúce pôjem do Bratislavy cez Pezinok
0 0
anitram anitram

anitram je offline (nepripojený) anitram

fatinka tento isty problem mam aj ja, mam jeden obrovsky plech, ze kolac co ma moja mamina 4 cm vysoky, ja ho mam ledva 2 cm a potom mam jeden maly, ktory som radsej este neskusala, uz rok sa chystam odmerat mamin plech a kupit ho v obchode, ale akosi som zaneprazdnena
zatial to riesim tak, ze nepeciem a ked napeciem, tak nesmie doma nikto frflat, ze ako to vyzera lebo nabuduce nenapeciem nic
a s tym varenim som na tom ako ty, hladam a skumam recepty na porade aj na mimibazari a robim len take jednoduchsie najlepsie aj s obrazkami, mna varenie nebavi vobec, ale jest treba
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

jozka56 Pozri príspevok
Fatinka, čo sa stresuješ, myslíš, že ja vypekám??? Sestra, dcéra aj deti v rodine vypekajú, veď to stačí. A keby kamky z porady išli okolo mňa do BA, mohli by mi 1kúsok /ak by chceli aj viac/ nechať okoštovať
Ale mojkaaa, ná čo nepovieš. Však ja do Paštekárne cez Pezinok chodím. Najbližšie až pôjdem, napečiem aj pre teba. Na zelenú na semafore sa dlho čaká, stihnem ti ho cez okienko vyložiť
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
jozka56 Pozri príspevok
Fatinka, čo sa stresuješ, myslíš, že ja vypekám??? Sestra, dcéra aj deti v rodine vypekajú, veď to stačí. A keby kamky z porady išli okolo mňa do BA, mohli by mi 1kúsok /ak by chceli aj viac/ nechať okoštovať
Maruška54 Pozri príspevok
rozumná-nerozumná to chce len trošku posurfovať po internete a nie čakať že mu niečo padne do klína
Včera mi bolo Fatinky ľúto
Dievčence, zabudli ste, aké boli Vaše kuchárske začiatky ???
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Kazu Pozri príspevok
Ale mojkaaa, ná čo nepovieš. Však ja do Paštekárne cez Pezinok chodím. Najbližšie až pôjdem, napečiem aj pre teba. Na zelenú na semafore sa dlho čaká, stihnem ti ho cez okienko vyložiť
Kazu a ešte pred tým semaforom na mňa aj zakrič, aby sme mohli aj pokecať ..nielen vykladať A budú dobroty,
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alla66 Pozri príspevok
Včera mi bolo Fatinky ľúto
Dievčence, zabudli ste, aké boli Vaše kuchárske začiatky ???
No dúfam, že sa nenahnevala, nesmútila, veď ja som ešte takmer nezačala vypekať.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

alla66 Pozri príspevok
Včera mi bolo Fatinky ľúto
Dievčence, zabudli ste, aké boli Vaše kuchárske začiatky ???
Nezabudla som na moje kuchárske začiatky aj veľmi rada moje skúsenosti predám ďalej len keď fatinka stále pýtala recepty na polovičný plech, snažila som sa jej rozumne vysvetliť že plechy sú rôzne a nech skúša najprv na takých receptoch ktoré sa dajú deliť a skúsenosťami príde na všetko, nepoznám totiž kuchársku knihu na polovičné dávky.Na porade je veľa mojich receptov aj s podrobným popisom práce a praktickými radami takže stačilo skutočne množstvá vydeliť a pýtať sa, vďačne by som poradila.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Maruska mas pravdu, aj ja si myslim, ze ziadne zvlastne recepty na to nie su a to som uz aj internet prebehla letom-svetom. Inak hned ako bola tato tema zadana ma napadla taka jednoducha vec, ze na poly, no ale sa mi to zdalo blbe pisat, lebo to je dost logicke. Lenze pripajam sa k ostatnym, ze sa polovicna davka ani neoplati piest, uz len kvoli tej robote.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Recept na polovičnú dávku len som sa pri tej predstave pousmiala a spomenula som si na moje začiatky. U nás sa vždy varilo a pieklo vo veľkých hrncoch a plechoch. Keď som sa vydala bývali sme u svokrovcov a tam nás tiež nebolo málo takže veľké hrnce pokračovali. Keď sme sa osamostatnili prvý krát som išla piecť štrúdle. Pekne podľa receptu som nasypala múku a pozerám nedôverčivo na tú kôpočku múky však to mi nemôže stačiť, to bude málo! Tak som prisýpala a prisýpala až bola kopa podľa mojich predstáv a zarobila som cesto. Cestíčko sa podarilo akurát to malo jednu chybu z tej hrče cesta vyšlo 16 plechov štrúdiel Piekla som od predobedia až do samého večera, ešte aj svokra pribehla na pomoc a čistila jablká Tak som sa ja naučila štrúdle piecť
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Šťavnatý koláč s makom
4 vajcia
150 g rastlinného tuku
200 g práškového cukru
1 vanilkový cukor
½ balíčka prášku do pečiva
200 g pomletého maku
50 g hrubej múky
500 g čerešní alebo višní
Tuk vymiešame s práškovým cukrom a žĺtkami, pridáme vanilkový cukor, pomletý mak, múku dobre rozmiešanú s práškom do pečiva a tuhý sneh z bielkov. Cesto rozotrieme na vymastený a múkou vysypaný menší plech, navrch poukladáme umyté a vykôstkované čerešne a vo vyhriatej rúre upečieme. Vychladnuté posypeme pred podávaním práškovým cukrom zmiešaným s vanilkovým cukrom a nakrájame.
Naposledy upravil erzet : 27.02.10 at 20:02
IMG_3566.jpg  
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať