Zavrieť

Porady

..vysťahovať pod most..

...originál...
..prosím vás, milí poraďáci o radu..moja známa počas manželstva kúpila s , teraz už exmanželom , byt, v ktorom on vôbec nebýval, ale pri rozvode manželstva tvrdil, že peniaze mu dala jeho matka a za tie bol byt kúpený. Zdokladovanie síce dokázalo, že peniaze boli spoločné ale byt aj tak prehrala a bola povinná vyplatiť exmanželovi väčší obnos peňazí. Je nezamestnaná, peniaze nemá a ani nemá kam s deťmi ísť a teraz dostala exekučný príkaz na vysťahovanie sa do jedného mesiaca..len niet kam sa vysťahovať. Tak by som chcela vedieť,či je to možné, aby matku s deťmi vysťahovali pod holé nebo.Pretože získať nejakú strechu nad hlavu nie je možné ani pomocou sociálky, ani mestského úradu.Čo sa dá robiť?...ďakujem za vaše rady..

..upravujem, počas "vyšetrovania" som zistila, že vlastne byt je jej,má ho aj prepísaný, po BSM,kde ho získala a má exmanžela vyplatiť,čo sa nedá, lebo nemá peniaze a tu začína celý problém...
Naposledy upravil pepsikova : 23.06.09 at 13:25
Usporiadat
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Veľmi tomu nerozumien. Ak mala (ex)manžela vyplatiť, znamená to že byt ostal jej a deťom. Čiže má kde bývať. Ak nemá peniaze na vyplatenie, tak by mal vyplatiť on ju a v tom prípade by mala peniaze hoci len na skromné bývanie. Alebo som celkom vedľa?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta



Na Slovensku je možné všetko. Je to veľmi smutné, ale je to tak.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
čoho sa týka exekučný titul ?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ak by jej hrozilo / z nejakého dôvodu / súdne vysťahovanie, maloleté deti by boli umiestnené do detského domova
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tiež sa mi to zdá také zvláštné celé..., keď bol byt kúpený za spoločné peniaze, tak jej nemožu zobrať celý byt-
Ja som asi nechápavý, ale fakt nechápem...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
stanko určite chápeš - ale ja myslím, že tento prípad bude mať viac súvislostí
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ja si myslim, že manželka si zobrala pôžičku, aby vyplatila exmanž. A došlo k situácii, keď ju splácať nemôže. Ale neviem, či neviazne komunikácia medzi poskytovateľom pôžičky a aj exekútorom. Veľmi nepríjemná situácia Pepsi , kde si, upresni.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

hanelie Pozri príspevok
stanko určite chápeš - ale ja myslím, že tento prípad bude mať viac súvislostí
Ja si tiež myslím, že niečo v tom zadaní chýba-niečo tam nieje napísané, čo už prebehlo...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..exekučný titul je asi príkaz na zaplatenie peňazí, ktoré ona nemá, pôžičku jej nedá nikto, lebo nepracuje,odvolanie na súd nepomohlo, súd jej určil vyplatiť ho, čo teda nemohla a nemôže...príkaz na vysťahovanie prišiel včera..a pretože on býva v Čechách, súd sa nechce zaoberať ďaľšími ťahanicami, bolo jej to vraj povedané, že aj tak sa musí vysťahovať, lebo ju deložujú..viac podrobností neviem..

(..pri poslednom odvolaní na súd apelovala tým, že bývalá svokra nedala peniaze na ich byt,ale súd bral do úvahy to, čo povedal on, vraj mu matka peniaze dala,tu nepomohli argumenty, že tie peniaze neboli od nej, očividne bol sudca spracovaný a v tomto smere sa to nesie ďalej,podľa toho, čo som čítala zo súdnych papierov..
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

jozka56 Pozri príspevok
Ja si myslim, že manželka si zobrala pôžičku, aby vyplatila exmanž. A došlo k situácii, keď ju splácať nemôže. Ale neviem, či neviazne komunikácia medzi poskytovateľom pôžičky a aj exekútorom. Veľmi nepríjemná situácia Pepsi , kde si, upresni.
Aha tak situácia je iná A ten byt je čistý, nemá na ňom ťarchu??
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
tutiola Pozri príspevok
Veľmi tomu nerozumien. Ak mala (ex)manžela vyplatiť, znamená to že byt ostal jej a deťom. Čiže má kde bývať. Ak nemá peniaze na vyplatenie, tak by mal vyplatiť on ju a v tom prípade by mala peniaze hoci len na skromné bývanie. Alebo som celkom vedľa?
..

..toto som jej radila aj ja, ale s ním nič neporieši,lebo poštu v mieste bydliska nepreberá a žije v Čechách..byt je napísaný na jej meno,pretože by ho mala vyplatiť...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
jozka56 Pozri príspevok
Aha tak situácia je iná A ten byt je čistý, nemá na ňom ťarchu??
..

ak myslíž neplatenie nájomného, tak všetko je zaplatené, žiadna ťarcha tam nie je, len vyplatiť jeho, teda toho exmanžela..
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
zrejme ide o modelovú situáciu, keď manžel podal žiadosť o vysporiadanie BSM a tou najhoršou variantou je predaj nehnuteľnosti v dražbe -
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Takže musí zohnať xxxx€? A nemá jej kto požičať, ani z rodiny? Bude to podľa mňa musieť riešiť asi predajom bytu, alebo výmenou za menší byt a finančným doplatkom . Je málo času, mala by veľmi rýchlo konať. Už by som bola v realitke.
Naposledy upravil jozka56 : 23.06.09 at 08:41
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
jozka56 Pozri príspevok
Takže musí zohnať xxxx€? A nemá jej kto požičať, ani z rodiny? Bude to podľa musieť riešiť asi predajom bytu, alebo výmenou. Je málo času, mala by veľmi rýchlo konať. Už by som bola v realitke.
..


no a byt sa predať nedá,lebo prvá splátka jemu mala byť v januári a keď nebola vyplatená, tak ten ex podal na byt exekúciu...v realitke vraj povedali, že teraz sa to nedá...

..chcela by som vedieť, kam sa má obrátiť, aby nezostala s deťmi na ulici,rodina- nič moc, pomoc žiadna..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
hanelie Pozri príspevok
zrejme ide o modelovú situáciu, keď manžel podal žiadosť o vysporiadanie BSM a tou najhoršou variantou je predaj nehnuteľnosti v dražbe -
..

..práve pri BSM sa to celé začalo,ona tá moja známa dostala byt, je na ňu aj prepísaný, len nezačala splácať vyplatenie exmanželovi, ten po prvej nezaplatenej splátke dal na ňu exekúciu a už to šlo, pretože nemá peniaze..
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Obavam sa, z toho co tu citam, ze sa asi nakoniec bude musiet vystahovat do najmu. Pripadne aktualne do nejakeho krizoveho centra. Pripadne sa odstahovat aj s detmi tam kde najde pracu. Je velka chyba ze vec neriesila uz vtedy ked mala platit prvu splatku. Takto to uz doslo velmi daleko.

Ale toto je zas presne ten typ otazky, kde sa da tazko poradit bez kompletneho prestudovania materialu pravnikom. Porada nie je uplne to prave. A cim skor sa obrati na nejakeho pravnika, tym lepsie. Minimalne aby jej objektivne povedal ake ma moznosti. A ci je moznost exekuciu odvratit.
Naposledy upravil Andy Kralik : 23.06.09 at 08:53
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Už sa to ťahá od januára, to je dlho. Tak ten byt je vlastne obstavený. Ale určite sa dá predať, ak sa zaplatí exekútorovi, stále je to o komunikácii
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
v najhoršom prípade sa byt predá v dražbe - 1/2 zo zisku sa vyplatí ex a jej zostane druhá 1/2 - možno sa z toho bude dať zakúpiť menší byt
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

pepsikova Pozri príspevok
..exekučný titul je asi príkaz na zaplatenie peňazí, ktoré ona nemá, pôžičku jej nedá nikto, lebo nepracuje,odvolanie na súd nepomohlo, súd jej určil vyplatiť ho, čo teda nemohla a nemôže...príkaz na vysťahovanie prišiel včera..a pretože on býva v Čechách, súd sa nechce zaoberať ďaľšími ťahanicami, bolo jej to vraj povedané, že aj tak sa musí vysťahovať, lebo ju deložujú..viac podrobností neviem..

(..pri poslednom odvolaní na súd apelovala tým, že bývalá svokra nedala peniaze na ich byt,ale súd bral do úvahy to, čo povedal on, vraj mu matka peniaze dala,tu nepomohli argumenty, že tie peniaze neboli od nej, očividne bol sudca spracovaný a v tomto smere sa to nesie ďalej,podľa toho, čo som čítala zo súdnych papierov..
Pepsi, buď sa naozaj známa nasťahuje pod most, ak si nenájde bleskove nejaké ubytovanie, podnájom a pod. Ak sa jej naozaj stala krivda, že ex- si vybavil na súde , že byt je jeho,krivými svedectvami, atď - zavolaj JOJ, Markízu.....alebo ona nech sa ozve do telky. Ale žiaľ, na Slovensku to je možné!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať