Zavrieť

Porady

Mzdové účtovníctvo,personalistika a odmeňovanie

Dobrý deň poradcovia,
viem,že sa tu už niečo podobné rozoberalo,ale i tak vás prosím o radu.
Som účtovníčka a teraz sa mi dostalo do ruky aj mzdové účtovníctvo.Pracujem na živnostenský list a neviem či súhlasiť s navrhnutou odmenou,ktorá znie nasledovne:.
Viem,že firma dostáva za "Hlavu" 200,--Sk. Mne ponúkajú 80,--Sk za "hlavu",ale v tom všetko od vstupu do zamestnania,cez mzdu,odvody,prehľady pre DÚ,ELDZ až po prípadný výstup.Vlastne celá personalistika i mzdy idú mimo nich.Je to na mne,aj s príp.kontrolou a zodpovednosťou v prípade pokút či dačoho iného.Ste tu odborníci z tejto oblasti,skúste mi povedať či sa to dá za takýchto podmienok zobrať.Ešte podotýkam,že ide o 12 firiem, v ktorých je spolu cca 100 ľudí.
Ďakujem za rady a odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Veľmi slabá ponuka, na mojom mieste by som ROZHODNE nebral.
    Ak je to 12 firiem so spolu 100 ľuďmi, je to omnoho viac práce, akoby to bola 1 firma so 100 ľuďmi

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ja síce ako zamestnanec, nie živnostník by som to tiež nebrala. Skúste si pozrieť cenníky účtovných firiem - myslím, že tam je priemer 300 Sk na hlavu. Ak dobre počítam tak 300 x 100 = 30 000 a vám ponúkajú iba 8 000, čo je smiešne. Neviem či ste už niekedy robili mzdy, ale poviem vám, že aj pri 20-30 zamestnancoch by ste mali roboty vyše hlavy, nehovorím o 100 rozkúskovaných v 12 firmách.
    ufffffffffffff, nech sa majitel nebabre a da vam poriadne zarobit. Ja by som pod 20 000 asi nešla!!! Veľa šťastia

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Kedysik pre mna robila jedna mzdarka mzdy okrem personalistiky a tej sa platilo 200Sk na hlavu + 50Sk ročné zučtovania a pod. veci pri ukončení prac. pomeru.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Pracovala som pre viac firiem a môžem potvrdiť, že je ľahšie robiť mzdárku pre 1 firmu s viac zamestnancami ako pre viac firiem s menej zamestnancami, pretože je to časove náročné. Najmä čo sa týka všetkých výkazov..., veď všetko musíte spraviť 12-krát.
    Určite by som nesúhlasila s ponúkanou sumou.

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    Ďakujem za vaše názory,tiež som to tak cítila.Ešte som zabudla,že v tej sume má byť aj zaúčtovanie miezd a inventúra účtov 331,336.Tak to už je asi dosť aj pre koňa.
    Prajem všetkým príjemný deň.

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    Dobrý deň,
    môžete sa k mojej otázke ešte niekto "z fachu" vyjadriť? Nie som z BA ale zo Zvolena,ale i tak si myslím,že 8 000,--Sk je veľmi málo.
    Ďakujem za reakcie.

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Ja by som to tiež nebrala. Určite to je väčšia firma a tejto podobné tak platia účtovníčky-ekonómky, ktoré u nich pracujú. Keď som listovala v rôznych cenníkoch, tak tieto veľké firmy berú 300,- za hlavu, presne ako to bolo vyššie spomenuté. Takže to by ste išla pod cenu. Treba si vážiť svoju prácu.

    marika1 je offline (nepripojený) marika1

    marika1
    Áno, ľudia, čo ponúkajú prácu, nemajú ani šajn, čo to všetko obnáša. Čo za jedným výkazom, za jednou prihláškou, odhláškou...všetko je. Je to veľká zodpovednosť a za prácu si treba pýtať.

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    dobrý deň poradcovia,
    vraciam sa k svojej otázke.Po uzavretí mesiaca Vás informujem o tom,že tých zamestnancov je síce 100 ale sú nie v 12 ale v 28 firmách.Jún som spracovala z dôvodu,že ľudia za šéfov nemôžu,ale júl odmietam.Ich návrh stále ostáva 80,--Sk za hlavu a nič viac.Nemyslím si však,že je môj problém,že majú nakontrahované zmluvy 200,--Sk za hlavu bez dalších poplatkov za výkazy,Pn,či prihlášky a odhlášky.Môže sa mi ešte niekto k tomu vvyjadriť?ďakujem.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    neviem, či dobre vidím??? Nadejka, ja viem, že si dobrá duša, ale JÚL 2004 nechaj plávať! Alebo mám návrh. Urob mzdy - len mzdy. Vypočítaj, vytlač výplatné pásky zamestnancom a dosť!!!
    Alebo možnosť - sadni si so šéfmi a začni rozkladať všetky dokumenty, čo potrebuješ vytlačiť, urobiť, vypísať - mesačne pri výpočte miezd. Potom tam daj prihlášky, odhlášky, ELDP a ešte neviem čo všetko, aby videli koľko toho je.
    Ak máš záujem o túto prácu, tak si priprav kopu argumentov aby si im dokázala, že 80,- Sk je straaaaaaaaaasne málo.
    Neviem, ale 28 firiem!!!................
    Vieš čo, tak som sa rozčúlila, že sa až nespoznávam.
    Nepochopím takéto jednanie!!!

    ... ale aj napriek všetkému prajem Pekný deň.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja by som to určite ako živnostníčka nerobila. Ale je veľmi ťažko posúdiť situáciu každého jedného človeka. Mám jednu bývalú spolupracovníčku - mzdárku s dlhoročnou praxou.Skoro rok bola nezamestnaná, len u mňa pracovala na dohodu. Hľadala ako-tak zodpovedajúce miesto a teraz pracuje v jednej účtovníckej firme za 20 000,-- Sk. Má 25 firiem, cca 250 zamestnancov všetkých možných profesií, rôzne problematické výpočty miezd. Teraz jej pridali ešte jednu firmu so 100 zamestnancami a s pre ňu doteraz neznámym SW. Pracuje denne min. 10 hod. Nemá čas ani hľadať si iné miesto. Robiť musí, lebo musí uživiť rodinu. A to podotýkam, že je to v Bratislave!!!
    Preto hovorím, že je ľahko povedať, že ja by som to nerobila, ale keď človek nemá inú alternatívu, tak musí robiť aj za málo. A na Slovensku je to zatiaľ tak, že vždy sa nájdu ľudia, ktorí aj keď sú kvalitní, musia zobrať prácu aj za nezodpovedajúce peniaze. Preto zamestnávatelia a aj podnikatelia môžu požadovať veľa práce za malé peniaze!

    Jamka je offline (nepripojený) Jamka

    Jamka
    Ja mám tiež podobné problémy, robím viac firiem, aj keď určite nie 28!!! Keby som bola na Tvojom mieste, dala by som "na papier" všetky svoje povinnosti mzdovej účtovníčky (ver tomu že je toho dosť, ja som to už urobila) a k tomu vyčíislenie, ako sa asi platí za takúto prácu. Celková suma bude "poriadna",ň. Keď ju porovnáš so svojou ponukou.....zamyslela by som sa nad tým poriadne. Treba na šefov vytiahnuť argumenty a bojovať, oni sami neprídu s lepšou ponukou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.