Zavrieť

Porady

Vy sa pýtajte a my Vám budeme odpovedať

Zakladám novú tému pre menej skúsené, ale za to snaživé gazdinky, kde im my, viacej skúsené, odrastenejšie gazdinky poradíme. Pretože stihla som si tu všimnúť, že sa tu nájdu aj takí - také, ktoré nemajú pochopenie pre ne. Veď nie všetci spadli z neba múdri, že jóóó
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja zopakujem prosbu, pozná niekto názov tej hry? Rada by som našla pravidlá. Príspevok 599
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Neviete niekto, co je v rustine kapustnaja rassada? Dava sa to do polievky (šči, jarnej), ale nezda sa mi, ze by to bola obycajna kapusta. V tej istej knihe je to normalne ako svježaja kapusta (svjožaja? neviem po rusky), takze toto bude nieco ine. Moze to byt aj divorastuca listova zelenina? Do toho receptu ide aj zihlava. Alebo listy kalerabu ci nieco take?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Kapustnaja rassada(капустная рассада) je sadenica kapusty; svežaja(свежая) je čerstvá. Pozri aj Cвежая капустная рассада.
3 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Tiez som nad tym rozmyslal, len mi bolo divne, ze pouziju sadenicu. Nepockaju, kym dorastie na kapustu? Na druhej strane, ta sadenica je v sezone v rovnakej dobe ako zihlava, takze to sedi.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

My veru pod Tatrami sadíme rosady, slovo priesada som sa naučila až v škole.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Slayer666 Pozri príspevok
Tiez som nad tym rozmyslal, len mi bolo divne, ze pouziju sadenicu. Nepockaju, kym dorastie na kapustu? Na druhej strane, ta sadenica je v sezone v rovnakej dobe ako zihlava, takze to sedi.
......eeeee......

To máš tak .....
Nasadiš semiačky kapusty ...samozrejme ide do tej nejakej šírky a aj výšky ...
Ak by si chcel počkať na to dorastenie ...nuž ,to by sa jeden teda aj načakal ...
Tie priesady sa musia totiž presadiť do väčších rozpätí ...

Takže oni použijú dotej šči polievky tie sadeničky kapusty , na ktoré už nieto miesta a je škoda ju vyhodiť ...
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Slayer666 Pozri príspevok
Tiez som nad tym rozmyslal, len mi bolo divne, ze pouziju sadenicu. Nepockaju, kym dorastie na kapustu? Na druhej strane, ta sadenica je v sezone v rovnakej dobe ako zihlava, takze to sedi.
teoreticky keď možno jesť mladú cibuľku, kôpor a čo ja viem až po výhonky bambusu, tak prečo nie aj mladú kapustičku v rastovom štádiu priesad.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
vie niekto ako sa robí pečená krv? vyzerá to potom na pekáči ako taký tmavohnedý koláč.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ak obe myslíme na to isté, keď krv vyleješ na masť s upraženou cibuľou, začne sa zrážať, premiešavaš ju drevenou vareškou a dochutíš presne tak ako zvykneš pečeň, soľ až na záver. Tá zrazená, opečené, či opražená krv aj vyzerá ako pečeň.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
nie nie je to toto, sa nejako zamieša krv s mliekom, múkou (asi), opraženou cibuľkou a vajíčkami. celé sa to vykydne na plech a dá sa to upiecť. celý krvavý koláč sa zdvihne. tak také niečo, len neviem, čo presne do toho ide a koľko a ako dlho sa to pečie. k tom sa uvarí sladkokyslá hubová polievka a chlieb
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
takže takto ako je napísané ltr krv, šálka mlieka, 2 jajca, kus múky, osoliť, okoreniť.
rozmiešala som to a šup na slaninou vymastený pekáč. 180 ca 40 min. sa zalizovali naši, aj keď inokedy sú k mojim kulinárskym pokusom skeptickí. Len ten pekáč nabudúce vyložím papierom na pečenie, bo sa tá pripečená krev bohovsky ťažko čistila z pekáča.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Prosím vás, viete mi poradiť? Robím kokosové "zápalky" synovi na dnešnú oslavu. Klasika : salko, prášk. cukor, vanilka, kokos, alew cesti mi nedrží a nedajú sa z neho šúľať zápalky, dokonca ani guľky, či tyčinky. čo tam mám dať, aby to držalo? Pomery som dodržala podľa váhy.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bettylou Pozri príspevok
Prosím vás, viete mi poradiť? Robím kokosové "zápalky" synovi na dnešnú oslavu. Klasika : salko, prášk. cukor, vanilka, kokos, alew cesti mi nedrží a nedajú sa z neho šúľať zápalky, dokonca ani guľky, či tyčinky. čo tam mám dať, aby to držalo? Pomery som dodržala podľa váhy.
...skús Viagru ....
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

bettylou Pozri príspevok
Prosím vás, viete mi poradiť? Robím kokosové "zápalky" synovi na dnešnú oslavu. Klasika : salko, prášk. cukor, vanilka, kokos, alew cesti mi nedrží a nedajú sa z neho šúľať zápalky, dokonca ani guľky, či tyčinky. čo tam mám dať, aby to držalo? Pomery som dodržala podľa váhy.
asi tam mas vela salka - vyskusaj do casti pridat este kokos
guuuglila som, ale salko v receptoch nebolo
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Poradi mi niekto, co robim zle? Chcel som spravit zemiakove cesto na sulanky, no a nastal problem. Je 100 receptov, a v kazdom je ina muka. No najviac ma zaraza, ze vzdy je tam 2x viac zemiakov nez muky. Napriklad 300g zemiakov, 150g muky.
Najprv som si zistil, ze zemiaky maju byt najmucnejsie, cize typ C, take som aj pouzil.
Uvaril som ich, nastruhal, a sypem muku, no nastal problem. Na 300g zemiakov som dal 150g muky a cesto nebolo ani zdaleka hotove, stale bolo vlhke. Tak som sypal, a sypal, az nakoniec, ked som dal muky 300g, tak zacalo byt tak akurat. Lenze, tam uz o jemnosti sulancov nemoze byt rec, pri tolkej muke.
Co robim zle?
Cim viac muky davam, tym su potom tie sulance horsie, su tvrdsie. Moja babka uz nezije, ona ich robila dobre, makke, tak sa uz nemam koho spytat. :-)
Muku som pouzil hrubu a trochu krupice. Najcastejsie sa v receptoch pouzivala na sulance hruba muka.
Rad by som teda dosiahol pomer zemiakov a muky, 2:1. Podarilo sa to niekomu?
Dakujem za cenne rady. :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Na šúľance zemiaky nestrúhame, zemiaky treba najprv uvariť, popučiť a potom studené pridávať k hrubej múke.



Naposledy upravil Tweety : 24.04.13 at 11:58
3 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

No hej, lenze ty tam mas prave ten pomer zemiakov a muky 1:1, dokonca este o nieco viac muky. Lenze vo vacsine receptov ked si pozries, je 2x viac zemiakov, nez muky... krupica detstka? To som este nevidel do sulancov davat krupicu detstku, vzdy tam isla hruba krupica normalna.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
zemiaky uvariť v predošlý večer, na druhý deň popučiť a zmiešať s hrubou múkou. koľko to neviem, my dávame od oka
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

My sme vždy na šúľance zemiaky strúhali, múžu sa aj prelisovať, musia byť uvarené a studené. Môžu byť varené v šupke, ale nie je nutné, môžu byť normálne uvarené. Tento recept mám mnohokrát vyskúšaný a je mňam:
800 g zemiakov, 1 vajce, 200 g polohrubej múky, 80 g krupice, soľ.
1 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Zemiakove cesto nemusi byt, a spravidla nie je, ''miesitelne''. Tzn. nevadi, ak sa lepi a je vlhke, lebo vacsinou ma take byt. Staci dat len tolko muky, aby sa pri vareni nerozpadli. Ak mas pochybnosti, daj zovriet vodu, jeden sprav a hod ho tam. A uvidis, ci treba pridat muky. Casto je pomer aj 3:1, takze sa toho neboj.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať