Zavrieť

Porady

demontáž radiátora

Dobrý deň,
v našom SVB jeden vlastník prišiel s tým, že on si ide dať odmontovať radiátor v kuchyni ( býva na najvyššom poschodí ), ako SVB mu to nechceme povoliť, chceli by sme vedieť či na to má právo a ako sa môže SVB proti takémuto rozhodnutiu brániť. Ďakujem za skorú odpoveď.

Anita Keszelyová
Usporiadat
Adupal Adupal

Adupal je offline (nepripojený) Adupal

Teraz nám boli odpisovať merače , na otázku či sa má počítať 1,5 násobok spotreby keď má niekto demontované vykurovacie teleso /radiátor/ mi pán odpovedal že nie len vtedy ak by mal teleso ale nemal namontovaný merač. Z toho my vyplýva že keď nemám radiátor tak sa nič nedeje, ale keď ho mám a nemám namontovaný merač tak mám platiť 1,5 násobok . Asi si demontujem radiátory
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Adupal Pozri príspevok
Teraz nám boli odpisovať merače , na otázku či sa má počítať 1,5 násobok spotreby keď má niekto demontované vykurovacie teleso /radiátor/ mi pán odpovedal že nie len vtedy ak by mal teleso ale nemal namontovaný merač. Z toho my vyplýva že keď nemám radiátor tak sa nič nedeje, ale keď ho mám a nemám namontovaný merač tak mám platiť 1,5 násobok . Asi si demontujem radiátory
Bolo sa treba opýtať, ako budú riešiť teplo v tej miestnosti bez radiátora. Logické to je, nemám teleso, nemôžem ním nekontrolovane kúriť, takže sankcia 1,5násobku je diskutabilná.
0 0
Adupal Adupal

Adupal je offline (nepripojený) Adupal

Gapo Pozri príspevok
Bolo sa treba opýtať, ako budú riešiť teplo v tej miestnosti bez radiátora. Logické to je, nemám teleso, nemôžem ním nekontrolovane kúriť, takže sankcia 1,5násobku je diskutabilná.
V konkrétnom byte nebol radiátor v kuchyni vraj viac ako 5 rokov , byt s predal mynulý rok a ekonómka byt. dome povedala novým majitelom že to žemajú radiátor nevadí že sa to rozpočíta medzi všetkých , asi mala na mysli spotrebované teplo ale aj tak nechápem ako niekto môže demontovať teleso potom si ho môžme demontovať všetci . Ako to myslela stým rozpočítaním som tiež nepochopil !!!
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Určite mala na mysli spotrebované teplo.
BTW a to vôbec nikoho nekaká, že to je spoločné vlastníctvo a bez súhlasu vlastníkov to nesmie odmontovať?
Naposledy upravil Gapo : 18.02.12 at 16:13 Dôvod: doplnok.
0 0
Adupal Adupal

Adupal je offline (nepripojený) Adupal

Gapo Pozri príspevok
Určite mala na mysli spotrebované teplo.
BTW a to vôbec nikoho nekaká, že to je spoločné vlastníctvo a bez súhlasu vlastníkov to nesmie odmontovať?
u nás je to trochu zvláštne , máme v BD veľa dôchodcov ktorý jej nadržiavajú , Napr. robili sme komplet rekonštrukcie ale pivničné okná chcela aby sme si zaplatili sami lebo každý má v pivnici okno a vraj je to každého os. vlastníctvo lebo pivnicu máme v liste vlatníctva dôchodcovia jej to odsúhlasili , keď som sa ozval tak mi odvrkla že to zisťovala na združení spoločenstiev vlastníkov bytov /ZSVB/ , tak som tam poslal mail a odpoveď bola že pivničné okná sú na spoločnom obvodovom múre že sa to má hradiť z fondu opráv alebo úveru. Keď som jej to povedal a aj predsedovi BD tak na schodzy vyrukovala s tým že si to overovala že volala ZSVB a že jej povedali že sme atypická bytovka že sme si to mali hradiť každý sám . Menili sme El. rozvody zmluva bola na 12500 eur ona od ľudí žiadala 16500 eur a dôchodcovia odsúhlasili, Keď som sa na schôdzi ozval tak so mňa urobila debila že sa do toho nerozumiem a ohovára poza chrbát, teraz ľudia po mne zazerajú. Skrátka je to u nás ťažké ľudia jej skočia na všetko .
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Adupal Pozri príspevok
Teraz nám boli odpisovať merače , na otázku či sa má počítať 1,5 násobok spotreby keď má niekto demontované vykurovacie teleso /radiátor/ mi pán odpovedal že nie len vtedy ak by mal teleso ale nemal namontovaný merač. Z toho my vyplýva že keď nemám radiátor tak sa nič nedeje, ale keď ho mám a nemám namontovaný merač tak mám platiť 1,5 násobok . Asi si demontujem radiátory
Vykurovací systém domu je spoločný, ba niektorí tu tvrdia, že dom, je to akože jeden radiátor na jeho vykurovaní sa majú podieľať všetky byty. Ako sa môže, keď nemôže, akože keď si niekto odmontoval radiátory. Vždy sa v dome niečo deje, aj keď sa nič nedeje.

Sú v bytoch veci, ktoré nie sú vlastníctvom vlastníka bytu, ale sú v spoluvlastníctve spoluvlastníkov domu a spoločných zariadení v dome, vykurovacie rozvody, bez radiátorov, to nie je vykurovací systém domu! Či je?

Ak je, tak rozhodujú všetci, alebo väčšina podľa Zákona 182/1993, § 14!
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Adupal Pozri príspevok
V konkrétnom byte nebol radiátor v kuchyni vraj viac ako 5 rokov , byt s predal mynulý rok a ekonómka byt. dome povedala novým majitelom že to žemajú radiátor nevadí že sa to rozpočíta medzi všetkých , asi mala na mysli spotrebované teplo ale aj tak nechápem ako niekto môže demontovať teleso potom si ho môžme demontovať všetci . Ako to myslela stým rozpočítaním som tiež nepochopil !!!
Časť, dohodnutá z nákladov sa uhradí podľa m2 a tá miestnosť má nejaké m2, či nie? Ak 60 %, tak je jedno či by tam bol, a bol odstavený. Iné by mohlo byť, ak by tam bol a tých ostatných 40 % by mu mohlo spraviť aj 60 % nákladov priemeru na jeho byt. V tom prípade je to pre dom dobrá vec, ale nie pre priamych susedov. Prečo?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať