Zavrieť

Porady

vystúpiť z II.piliera??? pomôžte v rozhodnutí!!!

ahojte, chcela by som poznať váš názor, čo spraviť do konca júna - zostať -vystúpiť z II.piliera? Mám 38 rokov, mám malé dieťa 2,5r, môj plat pred materskou a taktiež po materskej bol a bude zas len na úrovni minimálnej mzdy. Manžel 41 živnostník s minimálnymi odvodmi do poisťovne. Nepredpokladám vyššie zárobky. Sme obaja v II.pilieri. Vôbec sa neviem rozhodnúť, či tam máme zostať alebo vystúpiť - vzhľadom na náš vek, odvody z minimálnej mzdy...... Prosím poraďte, čo spraviť!, čas sa kráááááti. ďakujem.
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Kto zaručí dôchodky ak by náhodou prebehol u DSS riadený konkurz? kto by bol býval pred rokom povedal že automobilové giganty v usa skrachujú, na toho by hodili sieť aby sa veľmi netrepal a odniesli by ho niekam. a tí čo DSSky vehementne ohhajujú budú možno za dvadsať rokov dávno studení, ale dnes za to berú províziu. je síce možné že ani prvý pilier nedá toľko % ako dnes ale pri raste priemernej mzdy to bude za tie roky viac ako úspory v dss. Ktorý dôchodca mal pred 20 rokmi taký plat aby mu vyšlo na dnešný dôchodok? Oni presne vedia že sú medzi nami aj takí čo si nevedia zrátať bežný nákup v obchode a takí sa majú rozhodovať o svojich investíciách do dôchodku? Vžite sa do situácie z pred 15 rokov pri vtedajšom priemernom dôchodku cca 2000Sk by ste si odkúpili za úspory dôchodkovú rentu s porovnaním dnes by ten dôchodca mal rozbiť hubu tomu kto ho nalákal do toho lebo ten čo je v priebežnom má minimálne 250,-€ t j 7500,- cca a tak to bude približne za 15 rokov
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som sa tiež rozhodla vystúpiť z II.piliera , už mám pripravené tlačivo .Manžel nechce o tom ani počuť , tak som zvedavá ak tam zostane ,čo bude ďalej . Máme obaja 52 rokov a sme v II.p. od začiatku .
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zita5 Pozri príspevok
Ja som sa tiež rozhodla vystúpiť z II.piliera , už mám pripravené tlačivo .Manžel nechce o tom ani počuť , tak som zvedavá ak tam zostane ,čo bude ďalej . Máme obaja 52 rokov a sme v II.p. od začiatku .
Ak má manžel 52 rokov, tak rýchlo z dss-ky preč- ale čo najrýchlejšie...
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

mandula Pozri príspevok
Štát si môže dovoliť vyplácať len z toho, čo má. A koľko bude mať v budúcnosti, je vo hviezdach .... Tiež veľmi záleží na tom, ako vláda s danými financiami hospodári .... Možno tie budúce vlády ... - doprajú čosi aj občanom, a nie len sami sebe a im blízkym ....

Netvrdím ani to, že DSS-kám verím na 100% - som toho názoru, že najistejšie máš to, čo si ušetríš sám


- statu neverim, ale aspon sa nemoze len tak zbalit a odist, musi riesit (akoze)

- DSS-ky mozu hospodarit aj zle aj dobre, ale zazraky nespravia,

radsej dam peniaze na dnesnych dochodcov ako DSS-kam, dedenie je fain, ale radsej by som sa toho dochodku dozila


- no a najradsej by som tie povinne odvody davala na moj vlastny ucet, aj keby mal byt az do dochodkoveho veku nedostupny, radsej by som riskovala inflaciu, alebo by som sa financne vzdelavala a robila financne operacie s cielom zhodnotenia do dochodku, ale tie peniaze by boli iba moje, pripadne by sa tiez dedili
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mona091 Pozri príspevok
- statu neverim, ale aspon sa nemoze len tak zbalit a odist, musi riesit (akoze)

- DSS-ky mozu hospodarit aj zle aj dobre, ale zazraky nespravia,

radsej dam peniaze na dnesnych dochodcov ako DSS-kam, dedenie je fain, ale radsej by som sa toho dochodku dozila


- no a najradsej by som tie povinne odvody davala na moj vlastny ucet, aj keby mal byt az do dochodkoveho veku nedostupny, radsej by som riskovala inflaciu, alebo by som sa financne vzdelavala a robila financne operacie s cielom zhodnotenia do dochodku, ale tie peniaze by boli iba moje, pripadne by sa tiez dedili
Takže mám v súvislosti s mojím príspevkom číslo 19- prvú voličku???
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ak má manžel 52 rokov, tak rýchlo z dss-ky preč- ale čo najrýchlejšie...

Asi to nepôjde s ním , pritom mal rok , že platil maximálne odvody .Ale väčšinou platil vyššie odvody .Ja som to vzdala a povedala som si , že nech sa rozhodne sám.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

súhlasím len jediný problém je v tom že odvody na svoj účet do banky nemôžete dať do daňových nákladov kdežto to čo pošlete do dss je považované za daňový náklad nie je to perfektne vymyslené v prospech dss sa štát ešte aj o daň pripraví ja by som to tiež tak spravil keď šetriť ,tak na vlastnom účte a s daňovou úľavou na odložené dôchodkové peniaze
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pavol54 Pozri príspevok
súhlasím len jediný problém je v tom že odvody na svoj účet do banky nemôžete dať do daňových nákladov kdežto to čo pošlete do dss je považované za daňový náklad nie je to perfektne vymyslené v prospech dss sa štát ešte aj o daň pripraví ja by som to tiež tak spravil keď šetriť ,tak na vlastnom účte a s daňovou úľavou na odložené dôchodkové peniaze
Ak píšeš o II. pilieri - je to omyl. Ako odpočitatelnú položku od ZD si môžeš uplatniť príspevky do III. piliera.

Príspevky do soc. poisťovne znižujú ZD bez ohľadu na to, či má alebo nemá II. pilier.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
pavol54 Pozri príspevok
Kto zaručí dôchodky ak by náhodou prebehol u DSS riadený konkurz?
Nepoznáte zákon 43/2004 Z.z. o starobnom dôchodkovom sporení, inak by ste toto nenapísali.

1. Majetok sporiteľov je oddelený od majetku samotnej DSS. DSS-ka môže skrachovať, majetku sporiteľov sa to však nedotkne.

2. Investície DSS-iek (inak povedané aktivity, ktoré robia s majetkom sporiteľov) sú denne strážené Národnou bankou = štátom. Ak neveríte Národnej banke, tak potom už neviem komu.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pavol54 Pozri príspevok
súhlasím len jediný problém je v tom že odvody na svoj účet do banky nemôžete dať do daňových nákladov kdežto to čo pošlete do dss je považované za daňový náklad nie je to perfektne vymyslené v prospech dss sa štát ešte aj o daň pripraví ja by som to tiež tak spravil keď šetriť ,tak na vlastnom účte a s daňovou úľavou na odložené dôchodkové peniaze
Tak potom to poistenie...,tam do bývalých 12.000skk si dáte ako odpočítateĺnú položku zo základu dane- neboj sa, to zvýšime na cca. 16.000skk bývalých, t.j.-cca. 530 eur a bude dobre a vymyslíme aj niečo s tými bankami-
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mandula Pozri príspevok
Pritom si treba uvedomiť, že dôchodok z 1. piliera sa môže kedykoľvek zmeniť – stačí zmena zákona. Zákon o sociálnom poistení sa od roku 2003 (vtedy bol schválený) zmenil už viac ako 25-krát..."
Tak s týmto súhlasím, čo ak dospejeme do štádia kde štát nám nebude garantovať nič. Žiadny dôchodok. Max. nejaký sociálny v mizivej výške, ak nebudeme mať majetok. A ak ten majetok ( byt, dom ) mať budeme tak od štátu dostaneme veľké kulové. Čo potom? ( Nejako takto to funguje u protinožcov, sú nutený celý život si šporiť sami na dôchodok ).
A tu sa tak často menia pravidlá hry, že to človek nestíha sledovať. Možno ked táto vláda bude vládnuť dalej, tak zase otvoria pilier. Ked nastúpi nová vláda možno to zase upraví podľa seba. Myslím, že nikde nemáme garanciu čo sa týka dôchodku. Smutné ale pravdivé a aj tak vyhrajú len tý naši počerný občania.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ja mám 39 r, v II. pilieri som 5 rokov, ale už rok som na ID. Na môj účet teraz nič nechodí, ale aj tak som sa rozhodla, že tam ostanem. Už len na truc Ficovi a SP.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

pavol54 Pozri príspevok
súhlasím len jediný problém je v tom že odvody na svoj účet do banky nemôžete dať do daňových nákladov kdežto to čo pošlete do dss je považované za daňový náklad nie je to perfektne vymyslené v prospech dss sa štát ešte aj o daň pripraví ja by som to tiež tak spravil keď šetriť ,tak na vlastnom účte a s daňovou úľavou na odložené dôchodkové peniaze
- staci upravit zakon, a za danovy naklad sa moze povazovat aj povinne odkladanie si penazi na vlastny ucet s ucelom dochodkoveho zabezpecenia

- okrem toho, maximalnou sumou 12000 sk rocne sa znizuje danovy zaklad, v dani je to 2280,-sk, mesacne = 190 sk, ale pri podnikateloch to nemusi zohravat az taku ulohu, kedze ma danovo uznatelne naklady rozne, skor pri zamestnancoch

- najlepsie by bolo mat dane v statnom rozpocte urcene do socialneho systemu a rozumne nimi hospodarit
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Tak s týmto súhlasím, čo ak dospejeme do štádia kde štát nám nebude garantovať nič. Žiadny dôchodok. Max. nejaký sociálny v mizivej výške, ak nebudeme mať majetok. A ak ten majetok ( byt, dom ) mať budeme tak od štátu dostaneme veľké kulové. Čo potom? ( Nejako takto to funguje u protinožcov, sú nutený celý život si šporiť sami na dôchodok ).
A tu sa tak často menia pravidlá hry, že to človek nestíha sledovať. Možno ked táto vláda bude vládnuť dalej, tak zase otvoria pilier. Ked nastúpi nová vláda možno to zase upraví podľa seba. Myslím, že nikde nemáme garanciu čo sa týka dôchodku. Smutné ale pravdivé a aj tak vyhrajú len tý naši počerný občania.
Ešte stále je Slovensko štátom, ktorý sa o svojích občanov stará pomerne dobre- napríklad zdá sa mi , že vo Švajčiarsku je rodičovský príspevok len cca.6 mesiacov alebo USA- tam sa štát nestará takmer o nič-tam sa musí starať každý ako vie sám o seba...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Tak potom to poistenie...,tam do bývalých 12.000skk si dáte ako odpočítateĺnú položku zo základu dane- neboj sa, to zvýšime na cca. 16.000skk bývalých, t.j.-cca. 530 eur a bude dobre a vymyslíme aj niečo s tými bankami-
stanko, tých 12000 sa predsa vzťahuje na III. pilier ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

JarkaL Pozri príspevok
Ja mám 39 r, v II. pilieri som 5 rokov, ale už rok som na ID. Na môj účet teraz nič nechodí, ale aj tak som sa rozhodla, že tam ostanem. Už len na truc Ficovi a SP.
Už len na truc Ficovi a SP.- Jarka, Ficovi to je tak úplne jedno či tam ostaneš alebo nie-on akurát nič iné nerobí,len každý deń pozerá , či nejaká Jarka vystúpila alebo nie-
On má iné záujmy...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
stanko, tých 12000 sa predsa vzťahuje na III. pilier ...
Však áno veronika,pozri si moj príspevok č. 19- 1 a 2 pilier nebude-bude len 3-
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

Jozef Mihál Pozri príspevok
Nepoznáte zákon 43/2004 Z.z. o starobnom dôchodkovom sporení, inak by ste toto nenapísali.

1. Majetok sporiteľov je oddelený od majetku samotnej DSS. DSS-ka môže skrachovať, majetku sporiteľov sa to však nedotkne.

2. Investície DSS-iek (inak povedané aktivity, ktoré robia s majetkom sporiteľov) sú denne strážené Národnou bankou = štátom. Ak neveríte Národnej banke, tak potom už neviem komu.

strazene su, ale nie je strazene to, ako sa bude vyvijat trh, preto su ucty sporitelov v minusoch,
preto si myslim, ze na terminoch by sporitelia mali vyssiu istotu tam mat aspon to, co vlozili, bankove ucty su tiez pod dohladom NBS
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ešte stále je Slovensko štátom, ktorý sa o svojích občanov stará pomerne dobre- napríklad zdá sa mi , že vo Švajčiarsku je rodičovský príspevok len cca.6 mesiacov alebo USA- tam sa štát nestará takmer o nič-tam sa musí starať každý ako vie sám o seba...
Ano máš pravdu, mám 32 r som na ID a štát sa o mňa stará. Ale netuším čo bude o 30 rokov, kedy podla terajších platných zákonom dovršim dôchodkový vek. Možno tu ani nebudem čo je jedna možnosť. Druhá možnosť je tá, že prvý pilier totálne krachne a štát nebude mať na to starať sa o občanov. Možno krachne i druhý pilier a všetka starosť ostane na našich deťoch. Tak ako v rozprávke o troch grošoch.
Garancie nie sú žiadne, a nikde. Bohužial.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mona091 Pozri príspevok
strazene su, ale nie je strazene to, ako sa bude vyvijat trh, preto su ucty sporitelov v minusoch,
preto si myslim, ze na terminoch by sporitelia mali vyssiu istotu tam mat aspon to, co vlozili, bankove ucty su tiez pod dohladom NBS
dodám len, že aj poisťovne...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať