Zavrieť

Porady

e- knihy v mobile

Chcela by som vediet, ci je mozne citat e-knihy aj v mobile a ci na to jestvuje nejaky program, pripadne i to, kde by som ho stiahla. Mam nokiu xpress music. Dakujem.
Usporiadat
izidor izidor

izidor je offline (nepripojený) izidor

Ahoj,
možné to je.

1. Akú presne máš Nokia (číslo)?
2. Čo rozumieš pod "eknihy"? Sú to nejaké pdf súbory?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
neviem.ako neviem.ako

neviem.ako je offline (nepripojený) neviem.ako

Ahoj. Nokia 5310. A hľadám v podstate program na pozeranie PDF. Stiahla som si Mobile PDF Reader, ale vacsie subory mi neotvori.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
neviem.ako Pozri príspevok
Ahoj. Nokia 5310. A hľadám v podstate program na pozeranie PDF. Stiahla som si Mobile PDF Reader, ale vacsie subory mi neotvori.
Pamäťové funkcie
Až 30 MB vnútornej užívateľskej pamäte (záleží od typu prístroja predávaného vo vašej krajine)
http://www.nokia.sk/produkty/telefon...a-specifikacia


30 MB je na väčšie súbory málo ...

Záleží aj od e-booku , sú publikácie , ktoré majú iba cca 20 strán A4 , ale pritom v pohode majú viac ako 30 MB ...
0 0
neviem.ako neviem.ako

neviem.ako je offline (nepripojený) neviem.ako

takze bez sance?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
neviem.ako Pozri príspevok
takze bez sance?
Pamäťové funkcie
Až 30 MB vnútornej užívateľskej pamäte (záleží od typu prístroja predávaného vo vašej krajine)
Slot pre pamäťové karty microSD s kapacitou až 4 GB
Aj , aj , nečítal si všetko .....
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

No ja som volakedy citaval knihy ale na SE K510i..ale to bolo cosi strasne...teraz mam iPhone 3G a tam to je ine citanie
Ono to ma dost maly disúplay na citanie....teda ta nokia nie?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
xxxpower2 Pozri príspevok
No ja som volakedy citaval knihy ale na SE K510i..ale to bolo cosi strasne...teraz mam iPhone 3G a tam to je ine citanie
Ono to ma dost maly disúplay na citanie....teda ta nokia nie?
Smerujem k inej káve :

SAMSUNG OMNIA ...
0 0
michalos michalos

michalos je offline (nepripojený) michalos

Samsung omnia uz na citanie celkom staci, aj ked lepsie sa mi citalo na iphone, lebo to ma vacsi display... Pri samsungu omni alebo iphone nie ste takmer obmedzeni velkostou prezeraneho suboru... Ja som do mojej omnie nakopiroval knihu co mala 320 MB a v pohode...
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Tak samsung dako nemusim...priatelka mam F480 TW a ee
Ja mam rad moj iPhone
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
xxxpower2 Pozri príspevok
Tak samsung dako nemusim...priatelka mam F480 TW a ee
Ja mam rad moj iPhone
Aj keď je to v jednej firme , hádam len nechceš porovnávať

toto
http://www.alibaba.com/product/us101...de_Qwerty.html
čo do parametrov ...

s týmto

http://www.fony.sk/index.php?podstra...o_kategorie=10

F480 TW-čko sa na tejto stránke ani nevyskytuje ....
http://www.fony.sk/index.php?podstra...o_kategorie=10

No , ale spojiť OMNIU s klávesnicou F 48O .., hm , to by bolo iné kafé ...
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

trochu podpichnem - zahodte mobili, kupte PDA-cka... Sparovanie s BT klavesnicou nie je problem, v podstate si tam viete natahat soft aky potrebujete, ci uz na pracu alebo zabavu, navigacny soft aky Vam vyhovuje (samozrejme pokial mate GPS modul, co ale uz maju skoro vsetky dnesne PDA-cka). K tym e-kniham, neviem aky na Nokiu ale skus pozriet Mobipocket reader... Vyborny programik, instaloval som ho ako jeden z prvych.. http://www.palmknihy.cz/ V sekcii Jak cist su aplikacie pre rozne zariadenie, Nokia tusim ide pod Symbianom. Viete to niekto potvrdit? V sekcii litaratura uz mozete potom stahovat co potrebujete. Prijemnu zabavu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dalid Pozri príspevok
trochu podpichnem - zahodte mobili, kupte PDA-cka... Sparovanie s BT klavesnicou nie je problem, v podstate si tam viete natahat soft aky potrebujete, ci uz na pracu alebo zabavu, navigacny soft aky Vam vyhovuje (samozrejme pokial mate GPS modul, co ale uz maju skoro vsetky dnesne PDA-cka). K tym e-kniham, neviem aky na Nokiu ale skus pozriet Mobipocket reader... Vyborny programik, instaloval som ho ako jeden z prvych.. http://www.palmknihy.cz/ V sekcii Jak cist su aplikacie pre rozne zariadenie, Nokia tusim ide pod Symbianom. Viete to niekto potvrdit? V sekcii litaratura uz mozete potom stahovat co potrebujete. Prijemnu zabavu.
Nepodpichuj ....na to som tu ja ....

Aj o PDA som uvažoval ....

Akurát , že ja chcem niečo s takými parametrami , ako má práve OMNIA , aj keď na značke mi nejak nezáleží ...
Proste ponuka menu :
mobil
GPS
pripojenie na net
textové editory
......
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

uz je aj Omnia HD Pozeral si nieco od HTC? Nove - "2" kove generacie zlepsili kvalitu GPS, fotak je zial stale mierne podpriemerny a bez blesku..., ale vyhody by som videl inde. Ceny su podla toho co si veberies porovnatelne +/- s nedotovanou Omniou.

http://www.htc.com/www/product.aspx
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

...trochu

Nie som čitatelom e-kníh, ale chcem sa pozrieť ako to funguje. Tak som si stiahol do pc calibre. Nechcem knihy kupovať, ale som našiel knihy zadarmo, aspoň podla googla. No nech navštívim hociktorú z nich, ani z jednej sa nedá stiahnuť žiadna zadara.
Vie niekto o nejakej stránke z ktorej by sa dalo niečo stiahnúť zadara? Môže to byť hocičo, aj volovina.

Ešte jedna otázka - všimol som si, že niektoré knihy sú v pdf formáte. Keď niečo také stiahnem, potrebujem calibre, alebo ho otvorím ako normálne pdf súbor.

Ďakujem za odpovede.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
stormcatcher Pozri príspevok
...trochu

Nie som čitatelom e-kníh, ale chcem sa pozrieť ako to funguje. Tak som si stiahol do pc calibre. Nechcem knihy kupovať, ale som našiel knihy zadarmo, aspoň podla googla. No nech navštívim hociktorú z nich, ani z jednej sa nedá stiahnuť žiadna zadara.
Vie niekto o nejakej stránke z ktorej by sa dalo niečo stiahnúť zadara? Môže to byť hocičo, aj volovina.

Ešte jedna otázka - všimol som si, že niektoré knihy sú v pdf formáte. Keď niečo také stiahnem, potrebujem calibre, alebo ho otvorím ako normálne pdf súbor.

Ďakujem za odpovede.
Ja mám len jednu knihu v mojom HTC ...
Manuál k autu ...vo formáte pdf - pohodička ...

Samozrejme , že mašinka musí mať podporu ...


Kníh je na nete neúrekom .......povedal by som , že do bludu ....
Len musíš vedieť , ako na to ....

Iba ešte doplním , že v mobile je to fest o ničom ...
Keď už , tak nejaký tablet ...predsa je tam väčšia uhlopriečka ...oči potom tak nebolia ...
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

buchač Pozri príspevok
Ja mám len jednu knihu v mojom HTC ...
Manuál k autu ...vo formáte pdf - pohodička ...

Samozrejme , že mašinka musí mať podporu ...


Kníh je na nete neúrekom .......povedal by som , že do bludu ....
Len musíš vedieť , ako na to ....

Iba ešte doplním , že v mobile je to fest o ničom ...
Keď už , tak nejaký tablet ...predsa je tam väčšia uhlopriečka ...oči potom tak nebolia ...
Ja som ho stiahol len do pc, inde ani nechcem. Nie som vášnivy čitateľ, len taká skúška.
Tak ako na to?
Náhodou som našiel niečo o exceli, možno to, určite nie knihy.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
stormcatcher Pozri príspevok
Ja som ho stiahol len do pc, inde ani nechcem. Nie som vášnivy čitateľ, len taká skúška.
Tak ako na to?
Náhodou som našiel niečo o exceli, možno to, určite nie knihy.
...skúšaj , koľko sa Ti len páči ...

Vzorka zadarmo

http://jakubvik.blog.idnes.cz/c/2834...hy-zdarma.html
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

stormcatcher Pozri príspevok
...trochu

Nie som čitatelom e-kníh, ale chcem sa pozrieť ako to funguje. Tak som si stiahol do pc calibre. Nechcem knihy kupovať, ale som našiel knihy zadarmo, aspoň podla googla. No nech navštívim hociktorú z nich, ani z jednej sa nedá stiahnuť žiadna zadara.
Vie niekto o nejakej stránke z ktorej by sa dalo niečo stiahnúť zadara? Môže to byť hocičo, aj volovina.

Ešte jedna otázka - všimol som si, že niektoré knihy sú v pdf formáte. Keď niečo také stiahnem, potrebujem calibre, alebo ho otvorím ako normálne pdf súbor.

Ďakujem za odpovede.
Na citanie eknih v PDF v mobile sa mi osvedcil program Office Suite a na ostatne formaty Moon+Reader.
Oba su zdarma.
​Doteraz som nemusela nic prehanat cez Calibre,bud jeden ,alebo druhy program bez problemov precita.
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Ak je ten telefón s Androidom - odporúčam na čítanie kníh program "Coolreader". Je aj v slovenskom jazyku, má množstvo detailných možností nastavenia a podporuje množstvo formátov - epub, pdb, prc, doc, docx, txt, rtf a iné. Má aj jednu veľmi dobrú funkciu - stmievanie obrazovky, t.j. ak sa číta v absolútnej tme, podsvietenie mobilu (tabletu) ide veľmi značne znížiť tak, že to neťahá oči.

Na čítanie pdf to nie je. Mne sa osvedčilo nainštalovanie viacerých (2-3) programov na čítanie kníh, ktoré pokryjú čo sa formátov týka všetko.


A kníh je na nete na mraky. A určite by som ich nehľadal na google. Ak si občas z rôznych fór sťahuješ pre vlastnú potrebu na jedno pozretie ripy filmov, tak vieš, kde máš hľadať...
1 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

stormcatcher Pozri príspevok
...trochu

Nie som čitatelom e-kníh, ale chcem sa pozrieť ako to funguje. Tak som si stiahol do pc calibre. Nechcem knihy kupovať, ale som našiel knihy zadarmo, aspoň podla googla. No nech navštívim hociktorú z nich, ani z jednej sa nedá stiahnuť žiadna zadara.
Vie niekto o nejakej stránke z ktorej by sa dalo niečo stiahnúť zadara? Môže to byť hocičo, aj volovina.

Ešte jedna otázka - všimol som si, že niektoré knihy sú v pdf formáte. Keď niečo také stiahnem, potrebujem calibre, alebo ho otvorím ako normálne pdf súbor.

Ďakujem za odpovede.
...toto je môj prvý príspevok

arizona Pozri príspevok
Na citanie eknih v PDF v mobile sa mi osvedcil program Office Suite a na ostatne formaty Moon+Reader.
Oba su zdarma.
​Doteraz som nemusela nic prehanat cez Calibre,bud jeden ,alebo druhy program bez problemov precita.


pavol36 Pozri príspevok
Ak je ten telefón s Androidom - odporúčam na čítanie kníh program "Coolreader". Je aj v slovenskom jazyku, má množstvo detailných možností nastavenia a podporuje množstvo formátov - epub, pdb, prc, doc, docx, txt, rtf a iné. Má aj jednu veľmi dobrú funkciu - stmievanie obrazovky, t.j. ak sa číta v absolútnej tme, podsvietenie mobilu (tabletu) ide veľmi značne znížiť tak, že to neťahá oči.

Na čítanie pdf to nie je. Mne sa osvedčilo nainštalovanie viacerých (2-3) programov na čítanie kníh, ktoré pokryjú čo sa formátov týka všetko.


A kníh je na nete na mraky. A určite by som ich nehľadal na google. Ak si občas z rôznych fór sťahuješ pre vlastnú potrebu na jedno pozretie ripy filmov, tak vieš, kde máš hľadať...
ďakujem, ale ja to mám len v pc, a chcem to len vyskúšať. Nejaké linky mi už poradili, kde sa dá stiahnúť zadara, ale treba kompletnú regidtráciu, čo je mne proti srsti. Kôli jednej knihe sa nebudem registrovať.
Už som sa pýtal ale ešte raz. Niektoré sú v pdf formáte. Musím mať k tomu calibre, alebo sa to dá otvoriť ako pdf súbor, jedná sa len do pc.

ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať