Zavrieť

Porady

Predĺženie rodičovskej dovolenky

Dobrý deň, včera som Vás žiadala o radu ako ukončiť pracovný pomer so zamestnankyňou po ukončení rodičovskej dovolenky. Táto zamestnankyňa nechce ukončiť pracovný pomer, chce si vybaviť predĺženie rodičovskej dovolenky do 6 rokov veku dieťaťa. Zajtra končí jej RD, ale predlĺženie RD si začala vybavovať až dnes. Rozhodnutie dostane o 6 - 8 týždňov. Ako ju máme evidovať v období po skončení RD do obdobia, kedy dostane rozhodnutie? Nejakú dovolenku má, ale celé obdobie to nevykryje.
Najradšej by sme s ňou ukončili pracovný pomer, lebo jej pracovné miesto zaniklo a iné vhodné voľné miesto nemáme.
Aký je rozdiel, keď je zamestnankyňa na predĺženej RD do 6 rokov veku dieťaťa v PP a keby nebola v PP? Nerada by som ju nejako poškodila.
Ďakujem
Usporiadat
FugAn FugAn

FugAn je offline (nepripojený) FugAn

Vidim ze mate prehlad ako funguje vrátenie preplatku z rocneho zuctovania cez zdravotnu poistovnu.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte všetci;-)ja mám takýto prípad: zamestnankyňa je momentálne na rodičovskej dovolenke ktorá jej končí 10.9.2009.(dieťa ešte nemá 3 roky) a podala si žiadosť na predĺženie RD do troch rokov veku dieťaťa.Chcem sa opýtať ak dá dieťa do škôlky od 1.septembra,či môže ostať u nás na rodičovskej dovolenke alebo nie.Chcela by ostať na rodičovskej ďalej keďže je v druhom stave a nechce ísť na chvíľu do práce.A ešte k tej budúcej materskej sa chcem opýtať - na materskú pôjde zrejme vo februári roku 2010 takže na dovolenku bude mať nárok celých 20 dní?(podľa mojich výpočtov nepresiahne 100 pracovných dní)Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SILVIA54 Pozri príspevok
Ahojte všetci;-)ja mám takýto prípad: zamestnankyňa je momentálne na rodičovskej dovolenke ktorá jej končí 10.9.2009.(dieťa ešte nemá 3 roky) a podala si žiadosť na predĺženie RD do troch rokov veku dieťaťa.Chcem sa opýtať ak dá dieťa do škôlky od 1.septembra,či môže ostať u nás na rodičovskej dovolenke alebo nie. U vás bude ešte stále na RD. Chcela by ostať na rodičovskej ďalej keďže je v druhom stave a nechce ísť na chvíľu do práce.A ešte k tej budúcej materskej sa chcem opýtať - na materskú pôjde zrejme vo februári roku 2010 takže na dovolenku bude mať nárok celých 20 dní? Áno, ak ide o dovolenku za KR 2010, tak áno. Obdobie MD sa počíta do nároku na D, a obdobeiRD nepresihne ani rvých 100 dní na krátenie. (podľa mojich výpočtov nepresiahne 100 pracovných dní)Ďakujem
Odpovede v texte.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem veľmi pekne.Takže pekne pokračuje na rodičovskej dovolenke až do troch rokov veku dieťaťa (čo bude až budúci rok v marci)takže ešte skôr pôjde na MD(preruším RD resp.ukončím a následne začiatok MD).
P.S. čo sa týka rodičovského príspevku len pre zaujímavosť bude mať na neho nárok?Ešte raz veľmi pekne ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SILVIA54 Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne.Takže pekne pokračuje na rodičovskej dovolenke až do troch rokov veku dieťaťa (čo bude až budúci rok v marci)takže ešte skôr pôjde na MD(preruším RD resp.ukončím a následne začiatok MD).
P.S. čo sa týka rodičovského príspevku len pre zaujímavosť bude mať na neho nárok?Ešte raz veľmi pekne ďakujem
ešte upozorňujem na jednu vec - čo nie je záležitosť zamestnávateľa.

Ak je dieťa umiestnené v štátnom predškolskom zariadení, alebo zariadení s dotáciou štátu, nárok na rodičovský príspevok jej zaniká. Túto skutočnosť je povinná nahlásiť na UPSVaR, ktorý jej vypláca rodičovský príspevok.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem všetkým za rady;-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať