Zavrieť

Porady

odvolanie zástupcu riaditeľa

Ako je možné postupovať pri odvolaní zástupcu riaditeľa ak tento má menovací dekrét tohto znenia : Podľa § 3 ods.1 Zákona 542/1990 Zb. v znení neskorších predpisov Vás menujem s účinnosťou od 1.9.2004 do funkcie zástupcu riaditeľa školy? Ďakujem.
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
vivaldka Pozri príspevok
My v zus máme ten istý problém.Dostali sme nového riaditela,máme 32 tried čiže môžeme mať dve zástupkyne, dosiaľ sme mali jednu od roku 2004.Problém je v tom ,že tú od roku 2004 by sme chceli stiahnúť a dať na jej miesto inú.Ale tá od roku 2004 je veľmi zadobre s primátorom mesta.A ona sa nechce zrieknúť funkcie hoci vôbec vškole nič nerobí,nefunguje ako zástupkyňa iba na papieri.Čo s tým? Aby ju riaditeľ mohol odvolať, ale ani škole neublížil,keďže tá zástupkyňa ako som už písala je zadobre s primátorom?Dá sa vôbec dačo s tým spraviť?
Vopred
Ďakujem za odpoveď.
Ak bola do funkcie menovaná a v menovacom dekréte nie je napísaná dĺžka funkčného obdobia alebo proste nemá to nejako ohraničené dátumovo, tak odvolanie je ťažké, buď odíde sama, alebo za nejaké neplnenie si svojich povinností a pod., ale to je veľmi ťažko dokázateľné a zdĺhavé.

Ja tvrdím, že tak ako riaditeľ školy aj zástupca riaditeľa by mal byť menovaný vždy len na funkčné obdobie, veď ono sa to predĺžiť dá zakaždým, ale keď príde nový riaditeľ a so zástupcom si nejak "nepadnú do oka" a zástupca je menovaný takpovediac "navečnévekyanikdyinak" tak potom to už je veľký problém.
0 0
Katkana Katkana

Katkana je offline (nepripojený) Katkana

školstvo
Možno bezdôvodne odvolať zástupcu riaditeľa a v ten deň vvymenovať nového,kto nepozná zákony a my učitelia máme s ním len problémy
0 0
JMaco JMaco

JMaco je offline (nepripojený) JMaco

Preco by sa z funkcie nedalo odvolat??? To raz menovana zastupkyna tam bude na veky?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať