Zavrieť

Porady

Prihlásiť sa ako zamestnávateľ na DU?

Ahojte, potrebujem radu ohľadne dohodárov.
Som FO sa zamestnala som na dohodu štyroch ľudí, je treba sa prihlásiť na daňový úrad ako zamestnávateľ? Z dohôd daň sťahovať nebudem, pretože všetci podpísali vyhlásenia a je potom potrebné podávať štvrťročné prehľady, Ak je treba sa registrovať na akom tlačive a do kedy je lehota? Ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    barto Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem radu ohľadne dohodárov.
    Som FO sa zamestnala som na dohodu štyroch ľudí, je treba sa prihlásiť na daňový úrad ako zamestnávateľ? Z dohôd daň sťahovať nebudem, pretože všetci podpísali vyhlásenia a je potom potrebné podávať štvrťročné prehľady, Ak je treba sa registrovať na akom tlačive a do kedy je lehota? Ďakujem za všetky rady.
    Musíš sa prihlásiť na DÚ ako platiteľ dane z príjmu zo závislej činnosti. Budeš podávať aj prehľady a ročné hlásenie. Vyhlásením majú zamestnanci len úľavu na dani, ale Ty si platiteľom dane zo závislej činnosti- vyplácaš príjmy zo závislej činnosti.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ..a ešte podporím Evinku:
    (4) Platiteľ dane je povinný požiadať o registráciu u správcu dane najneskôr do 15 dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu alebo daň vyberať, ak osobitný zákon neustanovuje inak.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    barto Pozri príspevok
    A ešte sa opýtam je to tlačivo na internetovej stránke DU? Ako ho nájsť? Ďakujem
    Niektoré DÚ to požadujú na prihláške FO, kde sa zaškrtne príslušná daň, ale v tomto prípade väčšinou stačí splniť si oznamovaciu povinnosť listom...

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskafo.pdf

    Prihlásiť sa ako zamestnávateľ na DU?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.