Zavrieť

Porady

OMEGA - spoločenstvá bytov

Prosím vie mi niekto poradiť s účtovaním spoločenstiev vlastníkov bytov v programe OMEGA ? (základné nastavenia, zostavy a výkazy). Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    Janca
    Nikto neúčtuje SVB v PU ?
    nemyslim si ze Omega je ta prava na uctovanie SVB. Ale co konkretne potrebujes vediet....

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Myslela som, že keď v ALFE to celkom dobre ide, budú pripravení aj na PU. Máš skúsenosť s PU pre SVB ? Poradíš iný soft ?

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Ak chceš vyskúšať na to Omegu, tak skús na to použiť tzv. SZČP - stredisko, zákazka, činnosť, pracovník. Tieto 4 číselníky môžeš použiť na čokoľvek, napr. stredisko môže byť dom, činnosti možno využiť na rôzne iné napr. teplo, el. energia, atď. Treba asi konkrétnejšiu otázku.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Jedná sa mi zatiaľ o to, či výstupy z Omegy sú pre PO nezriadené na podnikanie, tj. nie rozpočtovky, či je tam možnosť zaškrtnúť si, že ide o podnikateľský subjekt, alebo rozpočtovku, alebo príspevkovú, alebo nezriadenú na podnikanie.
    No druhý dotaz by bolo zaúčtovanie klasického predpisu vlastníkovi, ktorý sa skladá z niekoľkých častí - ako sa nahadzuje v omege, a keď príde úhrada v inej výške ako je predpis ako sa zúčtuje.
    Čo sa týka vyúčtovania to mám vyriešené samostatne v exceli, aj keď by som tam musela tieto údaje nanovo duplicitne nahadzovať.
    Jedná sa mi o to, aby som mohla v účtovníctve rátať pokutu z omeškania, podľa zmluvy o SVB, aby som tam mala SALDO a hlavne koncoročné výkazy.
    Zatiaľ asi toľko.

    OMEGA - spoločenstvá bytov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.