Zavrieť

Porady

Sviatok

ajka ajka

ajka je offline (nepripojený) ajka

Urobím dobre ak v mzdách za júl dám zamestnancom ktorý pracovali aj 5.teho /sviatok/ tieto odprac.hodiny ako nadčas?

Môže to tak byť?
Usporiadat
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Hronská Iveta
Tu je potom dôležité, od kedy má samozrejme vystavenú tú PN. Podľa toho však, čo uvádzate, bude potom od 11.8. - PN, ktorá bude až do konca mesiaca. Sviatok by ste mu nepreplatili len v takom prípade, ak by tá nemoc pripadla na deň sviatku, takže na 5.7.

Čo sa týka čerpania dovolenky, tak uvádzam aj §112 ZP:
§112 ZP
(3) Ak pripadne počas dovolenky zamestnanca sviatok na deň, ktorý je inak jeho obvyklým pracovným dňom, nezapočítava sa mu do dovolenky.
Tie dni boli rozpisane spravne, ale asi som sa malo ucila, ale nechapem tomu co ste napisala, od 01. júla mala dovolenku, a od 12.júla jej zacala prvy den PN, podotykam len ze stale trva. Nechapem tomu datumu 11.8. co ste napisala...
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Hronská Iveta
Pri celom mesiaci PN - na preplatenie sviatku nárok nemá. Poberá predsa náhradu mzdy, resp. nemocenskú dávku. Nemôže dostať v ten istý deň aj náhradu za sviatok.
toto som chcela vediet, takze ked mala vtedy ale dovolenku tak sa ma na ten sviatok narok, ok dakujem pekne vsetkym
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikulik
Má nárok na nahradu mzdy za sviatok pracovnicka ktora v júni bola na PN, od 01.júla si vzala 5 dni dovolenky a potom mala az do konca júla znova PN, ked jej teraz robim vyplatu, ma narok na ten 1 den sviatok?
nárok na zaplatenie sviatku má t.j. 5.7. ako keby pracovala-nečerpala dovolenku
omylom som dala súhlas k príspevku od ALDA,s tým nesúhlasím
ospravedlňujem sa


Mária M
Naposledy upravil Tweety : 10.08.05 at 10:38
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

endrju
Iveta, súťažíme o rýchlosť odpovede?
Endrju, dúfam, že nesúťažime. Ten "minútkový" rozdiel - bol fakt super.
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

nikulik
Tie dni boli rozpisane spravne, ale asi som sa malo ucila, ale nechapem tomu co ste napisala, od 01. júla mala dovolenku, a od 12.júla jej zacala prvy den PN, podotykam len ze stale trva. Nechapem tomu datumu 11.8. co ste napisala...
Jasné, 11.8. bol preklep - malo byť uvedené 11.7. - kedy začala PN.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Znovu otváram túto tému, ale v trochu inej súvislosti. Ako riešite čerpanie dovolenky počas sviatku u zmenových zamestnancov ? Konkrétne: zamestanec čerpal v 09/2005 2 týždne dovolenky. Pričom 15.9. (sviatok) pripadol na dovolenku, v ten deň mal aj plánovanú dennú zmenu. Podľa § 112 ods. 3 ZP by sa mu tento deň nemal započítavať do čerpanej dovolenky. Bude správne, ak mu ten 1 deň vykážem ako neodpracovaný sviatok zaplatený ako keby pracoval, nie náhradou?
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

milanr
Znovu otváram túto tému, ale v trochu inej súvislosti. Ako riešite čerpanie dovolenky počas sviatku u zmenových zamestnancov ? Konkrétne: zamestanec čerpal v 09/2005 2 týždne dovolenky. Pričom 15.9. (sviatok) pripadol na dovolenku, v ten deň mal aj plánovanú dennú zmenu. Podľa § 112 ods. 3 ZP by sa mu tento deň nemal započítavať do čerpanej dovolenky. Bude správne, ak mu ten 1 deň vykážem ako neodpracovaný sviatok zaplatený ako keby pracoval, nie náhradou?
Ano, ja by som mu ju nezapočítala do dovolenky, ale mal by neodpracovaný sviatok zaplatený ako keby pracoval. Náhradu za odpracovaný sviatok dostane ten zamestnanec, ktorý za neho pracoval v tú zmenu.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Nárok zamestnanca v prípade súbehu sviatku a čerpanej dovolenky rieši ZP konkrétne § 113 odsek 3,. Ak pripadne počas čerpania dovolenky zamestnanca sviatok na deň, ktorý je inak jeho obvyklým pracovným dňom, tento deň sa mu do čerpanej dovolenky nezapočítava.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Je to § 112 ako píše milanr
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

máš pravdu, len som ťukla vedľa (namiesto 112 som dala 113). Opravujem sa.
Nechcem mýliť druhých.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

marmal
Ano, ja by som mu ju nezapočítala do dovolenky, ale mal by neodpracovaný sviatok zaplatený ako keby pracoval. Náhradu za odpracovaný sviatok dostane ten zamestnanec, ktorý za neho pracoval v tú zmenu.
Podľa mňa zamestnanec, ktorý za neho odpracuje tú zmenu dostane zaplatený odpracovaný čas + príplatok za prácu vo sviatok (min. 50% podľa ZP).
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak zamestnanec pracuje vo sviatok od 7:30-18:00 prac.čas je 8 hod. a 2hod sú nadčas ako to zaplatím?Zaplatím za 8 hod mzdu+50%príplatok a za 2hod.mzdu a prípl.25%, alebo mu zaplatím za 10 hod mzdu+50%príplatok????Zamestnanec je odmeň.mesačnou mzdou.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

10 hodín s prílatkom 50% + príplatok 25% za 2 hodiny.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

To je mzda za 10 hodín+50%príplatok+ mzda za 2 hod.+25% príplatok???
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

zuzana
To je mzda za 10 hodín+50%príplatok+ mzda za 2 hod.+25% príplatok???
Mzda za 10 hod. + min. 50 % prípl. za prácu vo sviatok + min. 25 % pripl za 2 hod. práce nadčas. To neplati, ak ste sa zo zamest. dohodli podľa § 121 odst 2, resp. § 120 ods. 5. Pekný deň.
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

...resp. § 120 ods. 5. Pekný deň.[/quote]

Opravujem ...resp .§ 122 ods. 5. Pekný deň.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Robím v MRP pod Win. a tam tp vôbec nejde zadať, lebo mi potom nesprávne dáva fond prac.času.2 hod aj nadčas aj príplatok za sviatok.Ako to spraviť?
0 0
mona.na mona.na

mona.na je offline (nepripojený) mona.na

V žiadnom prípade nemá na to nárok.
mona
0 0
mona.na mona.na

mona.na je offline (nepripojený) mona.na

V takomto prípade mu zaplatíš náhradu mzdy za sviatok + 10 hod. nadčas s príplatkom a 100% za sviatok /10 h. hod/
Mona
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať