Zavrieť

Porady

Reklama v rádiu, alebo lokálnych novinách ?

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ahoj! Mám takú menšiu dilemu a možno mi budú niektorý skúsenejší členovia vedieť pomôcť. Mám šancu spraviť si reklamu v rádiu Viva za 1200eur. Jedná sa o 50 spotov a kampan by trvala 2 týždne. každý den by púštali 4 spoty od 8:00 do 18:00.
Alebo mám možnosť na inzertovanie v rôznych bratislavských novinách ako ruzinovske noviny, petrzalske noviny, atd atd. Tam by kampan trvala september a oktober a cena je rovnaká.
Čo sa podľa Vás viac oplatí ? Reklama v rádiu, alebo reklama v časákoch ? Mám masážny salón, takže som zvedavý čo by Vás upútalo viac. Čítaju vobec tie noviny nejaký mladší ludia, alebo len samí dochodcovia ? Pozeraju vobec na reklamy ???
Usporiadat
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Dáša_ Pozri príspevok
no ved by bolo na nich, aby oslovili dalších obchodných partnerov

mmch, nespomínate si, v ktorej diskusii sa o tom hovorilo? Žeby sme sa spýtali rovno. Neviem si spomenuť ani na nick.
Skus pozriet TUTO.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

camozzi Pozri príspevok
Skus pozriet TUTO.

aha, tak ja som zjavne myslela ine blocky - také, co dostaneme v restauracii.

A take do restauracii alebo obchdov z druhej strany nikto nepraktizuje?
0 0
tengi tengi

tengi je offline (nepripojený) tengi

šťastne ženatý podnikateľ :o) ...viac
Ahojte ľudkovia, pravdaže máme kopec partnerov a reklamná kampaň stojí oveľa menej než sa tu píše

Ale ak by ste uvažovali nad takýmto niečim, tak by som počkal, pretože našim novým partnerom bude Kaufland a Tesco čoskoro... určite...

Zatiaľ máme lokality ako Aupark, Avion,... ide hlavne o návštevnosť.

Ide o nový druh reklamy a hlavným cieľom tejto reklamy je cena. Táto reklama v hypermarketoch bude tak nízka, že ju budeme ponúkať len malým a stredným podnikateľom.

S pozdravom Jojo
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
tengi Pozri príspevok
Ahojte ľudkovia, pravdaže máme kopec partnerov a reklamná kampaň stojí oveľa menej než sa tu píše

Ale ak by ste uvažovali nad takýmto niečim, tak by som počkal, pretože našim novým partnerom bude Kaufland a Tesco čoskoro... určite...

Zatiaľ máme lokality ako Aupark, Avion,... ide hlavne o návštevnosť.

Ide o nový druh reklamy a hlavným cieľom tejto reklamy je cena. Táto reklama v hypermarketoch bude tak nízka, že ju budeme ponúkať len malým a stredným podnikateľom.

S pozdravom Jojo
Ak sa Vam to rozbehne, tak ma môžeš kontaktovat. Ide mi o BA.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Som si vsimol na jednom vyhodenom blocku z Lidla, ze na druhej strane mali reklamu. Neviem, kto to zabezpecuje, ale to len tak pre info.
0 0
tengi tengi

tengi je offline (nepripojený) tengi

šťastne ženatý podnikateľ :o) ...viac
No buduci tyzden podpisujeme Kaufland a Tesco ten dalsi tyzden. Navstevnost okolo 2oo tisic ludi mesacne...... orientacna cena na jeden mesiac vychadza na 200€ co je uplne smiesne si myslim ale neviem to potvrdit, vsetko zavisi na navstevnosti. Minimalna dlzka kampane su 3 mesiace.

Nasou firemnou politikou je, aby kazdy inzerent ponukol neaku zlavu, alebo darcek, pretoze je tazka doba (aj ked si myslim, ze financna kriza pominula) ludia pozeraju po zlavach velmi a tym lahsie si zapamataju firmu, ktora tu zlavu ponuka. Z nedavnych prieskumov vyslo, ze ovela viac ludi vyhladava zlavy.


Co sa tyka toho Liedlu tak sa jedna o vnutropodnikovy marketing (reklama ich vlastnych vyrobkov, presne ako DM)
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

Pripojim sa aj ja, mozno poradite.
Mame novy obchodik s hrackami pre deti, vacsinou drevenymi (hrackami myslim). Nachadza sa v centre BA.
Co by ste poradili ako reklamu? Zatial sme reklamu nerobili, budeme mat letaky a ak sa podari, tak reklamu na stlpoch v centre.
Mame aj webstranku, ktora je teraz v procese vyroby.

Diky.
M.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
vmsux Pozri príspevok
Pripojim sa aj ja, mozno poradite.
Mame novy obchodik s hrackami pre deti, vacsinou drevenymi (hrackami myslim). Nachadza sa v centre BA.
Co by ste poradili ako reklamu? Zatial sme reklamu nerobili, budeme mat letaky a ak sa podari, tak reklamu na stlpoch v centre.
Mame aj webstranku, ktora je teraz v procese vyroby.

Diky.
M.
Letáky, plagáty na stĺpoch by mali byt samozrjmostou. Otázka je koľko chcete investovať? Určite by som dal aj google adwords so slovami darčeky, vianoce, vianočné darčeky, darčeky pre deti, drevené hračky a pod. Keďže ste v centre BA, tak musí Váš shop nejak upútať okoloidúcich. Pekná výzdoba, čisté výklady so zaujímavými vecami, ktoré určite prilákajú decké oči a rodičov snimi. Je to vec, kde by som sa nepúšťal do masívnej reklamnej kampane. Radšej by som upravil za tie peniaze in aj exterier a zutulnil ten shop. Ja osobne ako dieťa som si reklamy nevšímal a rodičov ťažko nalákať práve k Vám v dobách keď je tolko hypermarketov a všetkého možného na jednom mieste. Je potom jeden zaujímavý portál, kde si môže človek registrovať svoje produkty ako darčeky. Ja som si tam dal darčekovú poukážku na masáže. Ak niekto dovyhľadávača dá vek od 21 do 70 tak mu vyskočí aj moja ponuka. Nespomínam si na web stránku, ale určite to veľmi ľahko vygooglite. Bola medzi prvými. Ak by ste mali otázky kľudne sa pýtajte. marketing ma zaujíma a rád poradím (podľa mojich možností) kam NEinvestovať a neutrácať tak zbytočne
0 0
tengi tengi

tengi je offline (nepripojený) tengi

šťastne ženatý podnikateľ :o) ...viac
Ak by som ja poradil, tak by som zalozil aj e-shop, pretoze mozete vyuzit aj "lenivych zakaznikov" nehovoriac o tom, ze mozete vyuzit aj mimo Bratislavskych klientov.

e-shop sa da spravit pomaly aj za 100€ v dnesnej dobe... a dost slusny...(to je off-topic)

Dalsi dobry marketingovy tah, by bol ak by ste mali pred obchodom baner (v tvare A) ale dnes je to velmi obvykle. V USA dost ficia maskoti. Ak je to mozne tak neakeho krasneho velkeho maskota ale neviem ako financne narocne by to bolo to len ako napad

Dufam, ze nerobim reklamu na nasu firmu a netlacim na pilu, ale ja si myslim, ze sme najlacnejsia reklama na Slovenskom trhu. neviem kto moze povedat, ze 1€= 1000 klientov oslovenych. moze to niekto povedat?
Tento projekt vznikol, pretoze som sa zaoberal roky dozadu inym podnikatelskym predmetom a vzdy som na reklame pohorel (vynalozil som obrovske financne zdroje na reklamu).

Najhorsie je, ak zacinate podnikat a nemate kapital, tak sa to ani neda byt uspesnym . Inak jedna USA kniha od jedneho autora superneho hovori o tom ako zacat podnikat bez kapitalu mozem doporucit.

Ak niekto cita tieto riadky, mozem Vas poprosit o spatnu vazbu? Mam urobenu SWOT analyzu, ale rad by som ju pocul od Vas. Dajte dobru kritiku aj zlu kludne... na reklamu na pokladnicnych blokoch v hypermarketoch.

Vopred dakujem za feedback
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tengi Pozri príspevok
Ak by som ja poradil, tak by som zalozil aj e-shop, pretoze mozete vyuzit aj "lenivych zakaznikov" nehovoriac o tom, ze mozete vyuzit aj mimo Bratislavskych klientov.

e-shop sa da spravit pomaly aj za 100€ v dnesnej dobe... a dost slusny...(to je off-topic)

Dalsi dobry marketingovy tah, by bol ak by ste mali pred obchodom baner (v tvare A) ale dnes je to velmi obvykle. V USA dost ficia maskoti. Ak je to mozne tak neakeho krasneho velkeho maskota ale neviem ako financne narocne by to bolo to len ako napad

Dufam, ze nerobim reklamu na nasu firmu a netlacim na pilu, ale ja si myslim, ze sme najlacnejsia reklama na Slovenskom trhu. neviem kto moze povedat, ze 1€= 1000 klientov oslovenych. moze to niekto povedat?
Tento projekt vznikol, pretoze som sa zaoberal roky dozadu inym podnikatelskym predmetom a vzdy som na reklame pohorel (vynalozil som obrovske financne zdroje na reklamu).

Najhorsie je, ak zacinate podnikat a nemate kapital, tak sa to ani neda byt uspesnym . Inak jedna USA kniha od jedneho autora superneho hovori o tom ako zacat podnikat bez kapitalu mozem doporucit.

Ak niekto cita tieto riadky, mozem Vas poprosit o spatnu vazbu? Mam urobenu SWOT analyzu, ale rad by som ju pocul od Vas. Dajte dobru kritiku aj zlu kludne... na reklamu na pokladnicnych blokoch v hypermarketoch.

Vopred dakujem za feedback
medzi nami dievcatami, ked som sa pozrela opakovane na tvoju stranku, tak som ostala zmätená, lebo mi prišlo, že to tlačíte reklamu na také tie poznámkové bločky rozmeru cca 10x10 cm


Da sa reklama na pokladničnom bločku využiť aj na také, že kto príde s takýmto oreklamovaným bločkom, má povedzme u dantessa zľavu 10 minút masáže zdarma?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

A ešte jedna otázka, keď spomínaš Aupark, máte podchytené aj také ako panta rhei a daVinci?

Ako riešite taký problém, že by som si dala reklamu na bloček do konkurenčnej firmy?

t.j. napríklad predávam knihy a dala by som si reklamu na bločky z panta rhei.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

A ešte jedna otázka, na tej úvodnej stránke je niekto z vás?

Lebo vyzerá moc mlado A to mi trošičku vadí, ke´d by som sa mala rozhodovať iba podľa webu.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
tengi nesuhlasim ze sa neda zacat bez kapitalu, len netreba ocakavat ze sa budu hned otacat miliony, resp ze prve zarobene peniaze sa hned minu, ale ked sa to zapar krat otoci tak potom pridu aj miliony, ja som zacal v podstate bez nicoho, a poznam takych ludi viac a dari sa im...
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
padro Pozri príspevok
tengi nesuhlasim ze sa neda zacat bez kapitalu, len netreba ocakavat ze sa budu hned otacat miliony, resp ze prve zarobene peniaze sa hned minu, ale ked sa to zapar krat otoci tak potom pridu aj miliony, ja som zacal v podstate bez nicoho, a poznam takych ludi viac a dari sa im...
ja sním súhlasím, pretože je rozdiel v čom a kde podnikať. Otvoriť e-shop, získať dodavatela a spravit si zivnost je do niekolko stoviek eur. Kým napriklad otvorit kamenny shop s niecim je naozaj nákladné. Jasné, aj eshop potrebuje reklamu a všetko možné, lenže tam sa tovarkupuje až pri objednávkach. Takže je otázka čo znamená začat s ničím, pretože ak to znamená 0eur, tak sa nevypracuješ nikdy. Ak už ale niekto má kapitál trebárs aj 1000eur, tak to už niečo je a nemože hrdo vyhlasovat že začal podnikat od nuly. od nuly by sa nevypracoval nikto.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
A ešte jedna otázka, keď spomínaš Aupark, máte podchytené aj také ako panta rhei a daVinci?

Ako riešite taký problém, že by som si dala reklamu na bloček do konkurenčnej firmy?

t.j. napríklad predávam knihy a dala by som si reklamu na bločky z panta rhei.
tak predpokladam ze s tym by nesuhlasili, to ako napr. keby si dalo Tesco reklamu na blocky v kauflande ... inak uvadzate na webe ze vytlacenie 2000 letakov stoji cez 300eur, tak to sa mi zda trosku navysena suma.. ja mam napr reklamu v casopise za 180eur, cela A4, casopis je z oblasti mojho biznisu, vyjde asi 10 tis. vytlackov. tie blocky to by som prirovnal nieco ako tie mailove reklamy... ja tu reklamu na blockoch poznam z ciech tam to mal jeden hypermarket a bola tam nejaka zlava na tovar z toho HM alebo zlava do kina atd, ale vramci toho HM, obavam sa ale ze ked tam bude reklama na nieco nesuvisiace, tak to velky efekt nema, ale je to len moj nazor.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Dantess Pozri príspevok
ja sním súhlasím, pretože je rozdiel v čom a kde podnikať. Otvoriť e-shop, získať dodavatela a spravit si zivnost je do niekolko stoviek eur. Kým napriklad otvorit kamenny shop s niecim je naozaj nákladné. Jasné, aj eshop potrebuje reklamu a všetko možné, lenže tam sa tovarkupuje až pri objednávkach. Takže je otázka čo znamená začat s ničím, pretože ak to znamená 0eur, tak sa nevypracuješ nikdy. Ak už ale niekto má kapitál trebárs aj 1000eur, tak to už niečo je a nemože hrdo vyhlasovat že začal podnikat od nuly. od nuly by sa nevypracoval nikto.
no povedzme tych 1000eur je to z nuly, ale uznaj ze 1000Eur si zas vie snad kazdy zohnat,... a dost sa mylis ak si myslis ze tovar eshop nakupuje az po objednavke, v istych pripadoch ano, ale tak to funguje aj v kamennych shopoch, dnes chcu mat ludia tovar na druhy den u seba, takze sklad musis mat, navyse ak kupujes tovar vo velkom tak mas uplne ine ceny ako ked zoberies 1ks... ale myslim ze toto je presne to co hovorim ty hned spominas kamenny shop, a preco nie najskor eshop a potom kamenny? poznam cloveka co mal eshop, a dnes ma 2 kamenne, a par eshopov, zacal s kapitalom 10tis SK dnes toci miliony, a to vsetko za cca 4roky.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

padro Pozri príspevok
tak predpokladam ze s tym by nesuhlasili, to ako napr. keby si dalo Tesco reklamu na blocky v kauflande ... inak uvadzate na webe ze vytlacenie 2000 letakov stoji cez 300eur, tak to sa mi zda trosku navysena suma.. ja mam napr reklamu v casopise za 180eur, cela A4, casopis je z oblasti mojho biznisu, vyjde asi 10 tis. vytlackov. tie blocky to by som prirovnal nieco ako tie mailove reklamy... ja tu reklamu na blockoch poznam z ciech tam to mal jeden hypermarket a bola tam nejaka zlava na tovar z toho HM alebo zlava do kina atd, ale vramci toho HM, obavam sa ale ze ked tam bude reklama na nieco nesuvisiace, tak to velky efekt nema, ale je to len moj nazor.

padro, viem si predstaviť, na bločkoch z ktorých obchodov by som reklamu chcela. Aj hneď Ale tiež sa obávam, že by oni nechceli.

To ma v tom prípade zase vedie k môjmu presvedčeniu, že treba dobre vedieť, akú reklamu a kde vlastne človek potrebuje. T.j. ide o dosť presné definovanie cieľovej skupiny.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
treba dobre vedieť, akú reklamu a kde vlastne človek potrebuje. T.j. ide o dosť presné definovanie cieľovej skupiny.
ano, presne tak uz to aj mne dochadza, to je to ucenie sa na vlastnych chybach
0 0
tengi tengi

tengi je offline (nepripojený) tengi

šťastne ženatý podnikateľ :o) ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
A ešte jedna otázka, na tej úvodnej stránke je niekto z vás?

Lebo vyzerá moc mlado A to mi trošičku vadí, ke´d by som sa mala rozhodovať iba podľa webu.
To ma mrzí, že nie som podľa tvojich predstáv no nie všetci sme pekní ako si každý predstavuje alebo starý moja manželka si nesťažuje našťastie

Mimochodom podnikám 6 rokov, to niekto nemôže povedať.... ano mam len 25rokov....ale tak mam začať podnikať až v 35tke? mam to odložiť? lol.... to je podľa mna uplne mimo misy ...
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
tengi Pozri príspevok
To ma mrzí, že nie som podľa tvojich predstáv no nie všetci sme pekní ako si každý predstavuje alebo starý moja manželka si nesťažuje našťastie

Mimochodom podnikám 6 rokov, to niekto nemôže povedať.... ano mam len 25rokov....ale tak mam začať podnikať až v 35tke? mam to odložiť? lol.... to je podľa mna uplne mimo misy ...
nie, ved ja nas viac takych mladych ale podla mna je uplne zbytocne aby si tam mal na webe svoju foto, mozno v nejakych kontaktoch, ale preco na uvodnej strane a taku vyraznu? Podla mna to ako vyzeras je v tvojom biznise uplne nepodstatne, nepoviem keby si bol herec, moderator... a napr. to vyzera tak ze je to cele o jednom cloveku, pricom ked si dam orsr tak ste tam dvaja
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať