Zavrieť

Porady

Reklama v rádiu, alebo lokálnych novinách ?

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ahoj! Mám takú menšiu dilemu a možno mi budú niektorý skúsenejší členovia vedieť pomôcť. Mám šancu spraviť si reklamu v rádiu Viva za 1200eur. Jedná sa o 50 spotov a kampan by trvala 2 týždne. každý den by púštali 4 spoty od 8:00 do 18:00.
Alebo mám možnosť na inzertovanie v rôznych bratislavských novinách ako ruzinovske noviny, petrzalske noviny, atd atd. Tam by kampan trvala september a oktober a cena je rovnaká.
Čo sa podľa Vás viac oplatí ? Reklama v rádiu, alebo reklama v časákoch ? Mám masážny salón, takže som zvedavý čo by Vás upútalo viac. Čítaju vobec tie noviny nejaký mladší ludia, alebo len samí dochodcovia ? Pozeraju vobec na reklamy ???
Usporiadat
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
teraz som si pozrel to video s letakmi co mas na webe, no lol co asi povedia "priatelia zeme" ze mame malo letakov? ze podme vyrubat les? alebo TV povie ze reklamu v TV nikto nepozera vsetci citaju letaky? NIE povedia to co povedali ....
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
padro Pozri príspevok
nie, ved ja nas viac takych mladych ale podla mna je uplne zbytocne aby si tam mal na webe svoju foto, mozno v nejakych kontaktoch, ale preco na uvodnej strane a taku vyraznu? Podla mna to ako vyzeras je v tvojom biznise uplne nepodstatne, nepoviem keby si bol herec, moderator... a napr. to vyzera tak ze je to cele o jednom cloveku, pricom ked si dam orsr tak ste tam dvaja
jj tiež by som to dal skor do kontaktov... čislo, meno a k tomu malu fotku aby na osobnom stretnuti vedeli koho hladat. to iste sa chystam spravit aj ja. Hlavne ak je moja priatelka taka krasna aka je a ked hodim na HL stranku, tak to bude ešte lepsie. Predsa len sa ludia možu obavat že sme stary smradlavy maséri
PS neviem čo sa stalo vo stvrtok a v piatok, ale mali sme dokopy asi 15 masáží !!! Dúfam, že aj tento týždeň bude taký dobrý sry za OT
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
z tvojho webu " Spýtali sme sa prevádzkovateľa ako reagujú ľudia na túto formu reklamy a vyjadril sa takto: " Ja si myslím, že je to perfektná vec, veď už kopec ľudí využilo zľavu 1+1 lístok v kine Palace a to je tu iba pár dní." ano to je presne to co som videl v cechach v tomto pripade je to ucinne, na druhej strane to kino nevysla ta reklama len to co zaplatili tebe ale aj to ze dali listok zadarmo, tu uz je ale otazne ci sa to oplatilo im, to ze mam zakaznika este neznamena aj ze som zarobil...
Naposledy upravil padro : 25.10.09 at 22:06
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

padro Pozri príspevok
z tvojho webu " Spýtali sme sa prevádzkovateľa ako reagujú ľudia na túto formu reklamy a vyjadril sa takto: " Ja si myslím, že je to perfektná vec, veď už kopec ľudí využilo zľavu 1+1 lístok v kine Palace a to je tu iba pár dní." ano to je presne to co som videl v cechach v tomto pripade je to ucinne, na druhej strane to kino nevysla ta reklama len to co zaplatili tebe ale aj to ze dali listok zadarmo, tu uz je ale otazne ci sa to oplatilo im, to zo mam zakaznika este neznamena aj ze som zarobil...
Kinu sa az tak velmi necuduj. Riaditel kina mi kedysi povedal, ze 50% trzieb kina tvori bufet. Takze mozno nezarobili na listku, ale v bufete si isto kazdy nieco kupi(l).
0 0
tengi tengi

tengi je offline (nepripojený) tengi

šťastne ženatý podnikateľ :o) ...viac
nuz, to kino to malo zadarmo (tu reklamu)

Inak skvely marketingovy tah V restauracii ma kino 1+1 ak zakaznik v restauracii ma vyssi alebo rovny ucet ako 20€. Tak sme sa chceli podakovat nasemu partnerovi (restauracii)

Mimochodom, tak som dal na vas podnet a svoju foto som dal do kontaktov nahodou by to videl moj partner a potom by sa hneval

Dufam, ze starym poradakom nevadi, ze biznis robia aj mladi a sikovni ludia ROFL
Naposledy upravil tengi : 25.10.09 at 23:25
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Prosim, nedavaj tolko prispevkov pod seba. Pouzi setrnejsi sposob-upravu. Dakujem.
0 0
tengi tengi

tengi je offline (nepripojený) tengi

šťastne ženatý podnikateľ :o) ...viac
ospravedlnujem sa! hned som o nieco mudrejsi, priznam sa nevsimol som si ten button..... uz sa to nestane


(aspon usetrim papier ak by to chcel niekto printnut )
Naposledy upravil tengi : 25.10.09 at 23:26
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tengi Pozri príspevok
To ma mrzí, že nie som podľa tvojich predstáv no nie všetci sme pekní ako si každý predstavuje alebo starý moja manželka si nesťažuje našťastie

Mimochodom podnikám 6 rokov, to niekto nemôže povedať.... ano mam len 25rokov....ale tak mam začať podnikať až v 35tke? mam to odložiť? lol.... to je podľa mna uplne mimo misy ...
nechcela som povedeať, že mladí nemôžu podnikať , kdeže.

Len som chcela vysloviť svoj prvý dojem - bol taký divný. A myslím, že veľa ľudí na prvý dojem dá.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Tengi. A nechcel by si rozšíriť svoje pôsobenie aj na iné odvetvia ? Že by ste bola celková marketingová firma a nie len s bločkami. Je to síce zaujímavé, ale osloví malý okruh ľudí a cez google je takmer nemožné Vás nájsť ak priamo nehladam slová "reklama na blockoch" a podobne. V dnešnom svete je strašne veľa agentúr už len z dovodu, že predávajú produkty iných. To je najlahšie. Vy predávate vlastný produkt, ale na slovenskom trhu je ešte tak nepoznaný, že bude trvať dlho, kým to bude "in". Samozrejme keď to tak bude, tak sa toho určite ujme viac firiem. A to, že ste boli prvý Vám nijak nepomôže. Určite by som rozšíril služby. Ste z BA. Dajú sa tu robiť veľmi dobré obchody a dohody. Viem to z vlastnej skúsenosti. Časopisy, radia, všelijaké plátky potrebujú reklamu. A vy im ju môžte zabezpečiť. Bavili sme sa tu vyššie o reálnej cene reklamy. Určite by ste sa vedeli dohodnúť s množstvom médií na dobrých cenách. Vaša stránka by sa zamerala na všestranný marketing, ale hlavne by tam figurovali bločky. Pretože takto Vas najdu len na jedno slovné spojenie, kým v prípade širšej ponuky by Vás našli aj na reklamna agentura, letaky, reklama v casopisoch, reklama v radiu, reklama tu aj tam. Toť moj názor... Ešte by som ale zmenil pokec na vašej hlavnej stránke. Je to síce pekné a emotívne, ale vačšina podnikatelov chce zarobit bez rizika a to, že tam pisete že nemate historiu atd tak tym mu to riziko ukazujete. Mali by ste si najst dobreho copywritera na texty. Ja by som určite vyzdvihol že ste PRVY na celom slovensku kto to priniesol!!! Čital som jednu knihu, kde pisali, že byt prvy, ktory nieco vymysli, alebo prinesie je to najlepsie, tak to skuste orientovat nejak tak. že ste prvý že ste lepší než iní. skromnosť to nepredá... (moj nazor)
0 0
tengi tengi

tengi je offline (nepripojený) tengi

šťastne ženatý podnikateľ :o) ...viac
Milý Dantess,

v prvom rade Ti ďakujem za pekný feedback. Nechceme sa orientovať na subdodávateľskú činnosť, pretože už len tento projekt zaberie strašne veľa času a veľa úsilia expandovať na celé Slovensko. Ja som o tom silne presvedčený, že cena, ktorú budeme pýtať bude tak smiešna, že ľudia ani nebudú brať do úvahy nejaké konzervatívne zmýšľanie.

My sa na stránke zameriavame na tieto cieľové skupiny návštevníkov: 1.budúci klient (podnikateľ) 2.človek, ktorý hľadá prácu (ne-podnikateľ).

Naša kampaň sa rozbehla v 2. reštauráciach Robinson a v 1.kaviarni Emporio v Auparku + 1 Amazon pet shop Aupark(cieľových zákazník=ktorý má zvieratko). Touto kampaňou sa zvýšila aj návštevnosť našej stránky o 300%. Keď nás uvidí 4ootisíc ľudí v hypermarketoch mám pocit, že nebudeme potrebovať už žiadnu kampaň na zvýšenie návštevnosti stránky.

My máme super ceny v Bratislavských rádiach cca 500€ mesačná kampaň, ale naším cieľom je predať náš produkt a vždy to tak bude Mne to príde ako keby som mal ja poradiť tebe, že popri masáži by si mohol predávať ešte aj elektroniku (ber ako vtip prosim)

K tej stránke, úplne s tebou súhlasím, ale ak môžeš tak mi poraď dákeho copywritera. Inak nie sme prvý! sme len jediný kto to robí.

Je pravda, že ak niekto navštívi stránku nemal by to byť výstrel do neznáma. Treba zobrať do úvahy, že všetky názory sú subjektívne. Ja potrebujem názor väčšiny, pretože ak by som mal vyhovieť každému, tak tú stránku prerábam pri každej návšteve.

Ako záver, by som chcel povedať, že máme dobrý marketing a vízia o ďalších službách, ktoré budeme ponúkať je. Ale myslím si, že je najdôležitejšie niečo dotiahnuť poriadne dokonca ako začať niečo iné. Vieš je okolo toho strašne veľa vecí, ktoré bežný človek nemôže vidieť.

Ešte raz ďakujem za feedback.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať