Zavrieť

Porady

Slovakia Energy - dodávka lacnejšej elektriny

Aké máte skúsenosti s s.r.o Slovakia Energy?? Sľubujú dodávku el. energie najlacnejšie na trhu - aké mátre skúsenosti?? Je to seriózna firma ...???
Usporiadat
GretaA GretaA

GretaA je offline (nepripojený) GretaA

Normálne som si vytvorila konto, aby som zdieľala nepríjemnú skúsenosť so zástupcom tejto spoločnosti. V podnájme v samostatnej izbe v Bratislave bývam s jednou starou pani. Dnes nám zrazu zazvonil nejaký mladý chalan, čo mal sotva 18 a vyvalil na pani nasledovné: "Dobrý deň, som zo spoločnosti Slovakia Energy. Potrebujem vidieť vaše ročné vyúčtovanie za plyn od SPP. Odteraz Vám bude chodiť faktúra za plyn aj elektrinu v jednom." A keď videl, že pani je zarazená, polo-ironicky dodal: "Bude to lacnejšie."

Ona ho pozvala ďalej, nech si ten papier nájde. Vtedy ma zbadal (práve som bola v kuchyni) a trochu sa zarazil. Povedal, že pôjde zatiaľ k susede, kým to ona nájde a ukázal: "Takto vyzerá" (ukázal zalaminátovaný vzor - z jednej strany mal vzor SPP a z druhej vyúčtovanie od ZSE).

Najväčšia sranda je to, že on to celé prezentoval, ako že je to len nejaká formalita, niečo, čo musí byť, čo sa musí ihneď, takmer medzi dverami, podpísať!

Začali sme hľadať vyúčtovanie a vtedy som v jej dokladoch uvidela, že už má tú česť a elektrinu dostáva od Slovakia Energy. Bol tam originál zmluvy v obale s ironickým názvom "O euro lacnejšie". Ale plyn jej dodáva SPP za celkom fajn cenu. Hneď mi bolo jasné, že aj by jej to chodilo "v jednej faktúre", to neznamená nič iné, ako že sa oni stanú jej novým dodávateľom plynu za PODIVNÝCH podmienok!! (čo si ona samozrejme neuvedomila...) Hneď som jej povedala, že ide o podvod a vyúčtovanie sme už ani nehľadali.

Sranda bola tá, že ten chalan už neprišiel (chcela som mu hneď vo dverách vynadať, prečo klame starých ľudí). Každý mesiac, keď jej príde dôchodok a zaplatí nájom a všelijaké iné premrštené faktúry, je úplne ožobráčená a nestačí jej na doktorov a to sa deje každý mesiac. Teraz už asi viem, prečo. Za UPC platí 65 € na 3 mesiace, to bola tiež pekná "zmluva". To Slovakia Energy radšej ani nechcem vidieť koľko (keď som si tu prečítala, aký majú chaos vo faktúrach a pošlú upomienku, pričom to bolo riadne zaplatené atď!!!) A ako teraz odstúpiť od zmluvy na tú elektrinu (ak sa to vôbec dá), keď tam musí človek volať/chodiť osobne a ona už takéto veci nezvláda, ledva sa dostane k doktorovi! A takýto starý nevzdelaný človek je pre nich NAJLEPŠÍ zákazník!! Nerozumie, zaplatí, podpíše. Stavím sa, že ak by došiel, tak by hneď začal vypisovať zmluvu. Pani povedala, že mu už ani neotvorí a nič nepodpíše. No ešte že sme to včas odvrátili. Prosím, dávajte si pozor na týchto podvodníkov a VARUJTE svojich starých rodičov a rodičov!
0 0
Hanzl Hanzl

Hanzl je offline (nepripojený) Hanzl

Varujem neskusenych a najma starsich ludi aby si dobre rozmysleli ci si uzatvaria zmluvu s firmou SLOVAKIA ENERGY s.r.o.Zmluvu som s nimi uzatvoril 20.03.2009.To som olutoval uz po prvom mesiaci.Vsetko som riadne platil,ale v ich uctarni mali chaos a bombardovali ma upomienkami a nasa korespondencia nemala konca kraja.Velmi dobre vo svoj prospech vedia fakturovat a tazka je komunikacia s nimi.Pretelefonujete s nimi zbytocne furu penazi.Neskuseny zakaznik nie ze bude mat lacnejsiu elektrinu,ale doslova zaplati viac za svoju hlupost ci neskusenost ako sa im branit.Vyuctovania mi tak domotali ze sa v tom dalo len tazko orientovat a dokazat im ich kiksy.Velmi dlho trvalo kym si priznali svoje chyby vo vyucovaniach a kym mi vratili moje preplatky.K 31.10.2010 sa mi podarilo zmluvny vztah riadne ukoncit,vymohol som si od nich svoje peniaze podanim pokusu o zmier ale zostal mi s touto firmou fascikel listov v hrubke asi 5 cm.Vratil som sa znova k SEZ a uz skoro 4 roky vsetko riadne funguje bez reklamacii v sulade so zmluvou.Vcera ma ale znova navstivili zo SLOVAK ENERGY ich napomadovani pajaci a pytali si vyuctovanie od elektrarni .Ked som sa ich spytal koho zastupuju a povedali mi ze SLOVAK ENERGY tak som povedal ze idem po vyuctovanie aby si ho pozreli.Predlozil som im ale moju korespondenciu s mojim byvalym neslavnym dodavatelom SLOVAK ENERGY s.r.o Panenska 29.811 03 Bratislava a mizli dolu schodami ako gafor. Este ten den ale vecer som bol u dcery v byte kde zasa prisla ina tlupa zo Slovak energy ale odisli s dlhym nosom.V Banskej Bystrici sa s nimi v tychto dnoch doslova roztrhlo vrece , robia reklamu v domacnostiach a strkaju ludom na podpis zmluvy s ubezpecenim ze od nich je energia o 10% lacnejsia. Skuste a uvidite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

BOKA
Moja skúsenosť z Marca 2013. Môj otec dôchodca podpísal zmluvu, na odber elektriny a na odber plynu. Zmluva neobsahovala cenu, ani tarify.
Podľa cenníka Slovakia Energy elektrina na tarifu DD1 ktorú používa, je 0,1533852 € s DPH za kWh. Cena ZSE je 0,0732 € s DPH/kWh. Mesačná platba Slovakia Energy je 2,3558 € s DPH, ZSE 0,7800 €.
Podľa cenníka Slovakia Energy na odber plynu, je stála platba 2,112 € s DPH, variabilná časť je 0,06312 € s DPH. SPP má stálu platbu na tú istú tarifu D1 fixnú platbu 7,76 €/mes a sadzbu za odobratý plyn 0,0538 €/kWh. Tieto cenníky sa dajú ľahko nájsť na inernete po zadaní hesla slovakia energy cennik (na slovakiaenergy.sk to majú v Služby, Produkt, Energia, Aktuálne ponúkané produktové rad)y/zse cennik/spp cennik.Vyhodnotenie si urobte sami.
Podpísal preto, lebo pán povedal, že garantujú najnižšie ceny. Chápem, že dôchodcom toto stačí, nejaká zmluva alebo cenníky ich nezaujíma. My budeme možno rovnakí keď budeme dôchodcovia, preto ma trápi, že im nikto nevie pomôcť pred debilmi zarábajúcimi si takýmto spôsobom.
ja sa tiež hnevám na ľudí, ktorí zneužívajú naivných a starých ľudí.... ale keď vidím správy a ďalšie a ďalšie prípady zneužitia takýchto ľudí, tak by som asi začala zbavovať týchto ľudí svojprávnosti..... bola by to pre nich najlepšia ochrana pred takýmito ľuďmi...... pretože, ak nie sú schopní poučiť sa z informácii, ktoré sú neustále opakované v TV, rozhlase, od rodinných príslušníkov, tak už sa naozaj nič nedá robiť..... tisíckrát sme sa so svokrovcami na túto tému bavili, oni sami nám rozprávali, že už zas dávali v správach ako okradli niekoho, ale zas a zas vpustia do domu všelijakých špekulantov ..... zmlúv s alternatívnymi dodávateľmi plynu a elektriky už uzavreli 3, dve som musela z dôvodu platnosti tej predchádzajúcej rušiť..... našťastie to bolo bez pokút, nakoľko som prvýkrát našla, že oni obchodnú zástupkyňu informovali, že majú uzavretú zmluvu s iným dodávateľom, ale ona uviedla zlý dátum ukončenia platnosti pôvodnej zmluvy a druhýkrát sa priznali hneď ako tú zmluvu podpísali...... už čakám, kedy zas príde niekto, kto ich bude chcieť zneužiť.....
0 0
ketyy1 ketyy1

ketyy1 je offline (nepripojený) ketyy1

Som učiteľka matematiky a umenia. Žijem v manželstve a mam 3 dospelé deti a dve vnúčatá ...viac
Aj ja chcem prispiet svojimi cerstvymi skusenostami so spolocnostou SLOVAK ENERGY.
Moje negativne so spolocnostou Energeticke centrum nebudem rozpisovat, lebo ma stali desiatky minut mailovej korespodencie.
Po prevzati EC Slovak energy som si vydychla, lebo som verila, ze sa to zlepsi a musim vydrzat 3-rocnu viazanost.
Az vcera mi prisla vyuctovacia faktura , hoci SPP a ČEZ uz 7 tyzdnov tieto veci vyriesili.
Bez mojho suhlasu nas zaradili do tarify D3 , hoci nasa spotreba je 14000kWh, co nas jasne zaraduje do D2 (2110kWh-17935 kWh). Rozdiel nie je velky, asi 9 eur.
Existuju 3 druhy tarif BASE, POHODA, EXTRA. Rozdiel je v cene za kWh- od najlacnejsej po najdrahsiu. A hadajte kam patrime- do tej strednej. Rozdiel je cca13 eur. V zmluve som nenasla ziadnu inf. o tom, aku mame.
Proste vas zaradia. Aka velkorysost, mohli sme mat tu najdrahsiu - EXTRA !
Mali sme preplatok a nasledujuce obdobie nam zvysili zal. platby o 14 eur. No fakt , asi bude tuha zima!
Ale aby som len neohovarala, dnes mi dosiel od nich dalsi list a tam sa vratili k pôvodnej sume zal. platieb.
Len ma napadlo: to maju asi dost penazi na postovne.
A predsa cosi pozitivne a uz nie ironicke: vecer som napisala mail s dotazmi, dnes som preventivne zatelefonovala. Pracovnicka vedela o mojom maili . A sok bol ,ked mi volali od nich s tym , ze moja reklmacia bola odoslana a budem vyrozumena.
Ked som komunikovala s EC , mozno az na 5 .pokus mi cosi odpovedali.
No 3 roky budu coskoro koncit (ani neviem kedy, lebo na zmluve datum chyba) a predsa dam na staru znamu SPP. Uz to je statna firma a to by mohlo byt istejsie.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

SPP má najdrahšie ceny za plyn
http://www.vyhodnaenergia.sk/plyn
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Slovakia Energy je veľmi zvláštna firma. Kúpili portfólio z Energetického centra, no nezvládajú obsluhu takého veľkého množstva odberateľov (ich vlastné portfólio + portfólio EC).
0 0
Bohumil Stiskal Bohumil Stiskal

Bohumil Stiskal je offline (nepripojený) Bohumil Stiskal

sú to čistí klamári, v piatok boli u mňa s tým že tí čo nám dodávali elektrinu a plyn menia názov a treba podpísať nanovo zmluvy. Ja sprostý som sa dal nachytať. Dnes som sa na to lepšie pozrel, zavolal som tej krave čo ma do toho navliekla, oznámil som jej že v pondelok im posielam výpoveď a idem to riešiť tento ich podvod cez políciu (aj keď na to nemám ani čas ani chuť), ale asi ženskej stislo zvierač lebo mi hneď povedala že nech pošlem výpoveď a oni zmluvu zrušia. Ale ak by sa niekto chcel angažovať a podať ich na súd, rád pripojím podpis.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Tu je inšpirácia na napísanie výpovede
https://www.vyhodnaenergia.sk/odkaz/...ektriny--plynu
0 0
Viktória Bojkovská Viktória Bojkovská
Ahoj.Ja som bola dnes tiez oklamana...Zajtra idem poslat vypoved zmluvy...Dufam ze potom nerobia ziadne problemy...ci?
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Ak je odstúpenie od zmluvy doručené dodávateľovi v lehote, tak nesmú robiť problémy - na to je zákon.
0 0
Alexande Alexande

Alexande je offline (nepripojený) Alexande

To ja som sa Slovakia Energy naozaj spokojný, správanie ich obchodníka bolo v poriadku, správal veľmi slušne a všetko my vysvetlil, hlavne mi sľúbil nižším ceny. Tak som k nim presiel a vyplatilo sa mi to platím menej ako pred tím.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Alexande
To ja som sa Slovakia Energy naozaj spokojný, správanie ich obchodníka bolo v poriadku, správal veľmi slušne a všetko my vysvetlil, hlavne mi sľúbil nižším ceny. Tak som k nim presiel a vyplatilo sa mi to platím menej ako pred tím.
Musis byt mimoriadne spokojny,ked kazdy den napises pochvalny prispevok na nich :-D
0 0
Alexande Alexande

Alexande je offline (nepripojený) Alexande

To taky som a pisem tam kde mám čo napísať ...
0 0
sayes sayes

sayes je offline (nepripojený) sayes

Alexande
To ja som sa Slovakia Energy naozaj spokojný, správanie ich obchodníka bolo v poriadku, správal veľmi slušne a všetko my vysvetlil, hlavne mi sľúbil nižším ceny. Tak som k nim presiel a vyplatilo sa mi to platím menej ako pred tím.
Ako možeš platit menej ked si len pred 5 mesiacmi ku nim presiel?! ani polrocne vyuctovanie si este nemohol mat (keby existovalo), zalohove platby su jedna vec. Ja som zvedavy na vyuctovanie.
A druha otazka pre 98% zucastnenach. Zmluvu ste vypovedali dva-tri po podpisani s neuveritelnym pocitom stastia AKO VY MOZETE vediet ci ste urobili dobre ked nemate osobnu skusenost ani s platenim zalohovych platieb a rocneho vyuctovania. To su snad len 3 normalne prispevky.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Alexande
To ja som sa Slovakia Energy naozaj spokojný, správanie ich obchodníka bolo v poriadku, správal veľmi slušne a všetko my vysvetlil, hlavne mi sľúbil nižším ceny. Tak som k nim presiel a vyplatilo sa mi to platím menej ako pred tím.
Hmmmmm.... Sľuby sa sľubujú - blázni sa radujú.....
Dočkaj času, jak husa klasu.....
0 0
sayes sayes

sayes je offline (nepripojený) sayes

Zdravim hladam nieko (najlepsie z vychodu) kto odobera elektrinu od slovakia energy. Dakujem
0 0
dmc dmc

dmc je offline (nepripojený) dmc

....asi stale neudrela zima ako by mala ....a tak naháňajú ďalšie "ovce". Práve som z pred dverí doslova "vykopal" konzultantov zo "SLOVENSKEJ ENRGIE" ktorí mi prišli znížiť cenu a chceli vidiet faktúru........ Videli.....ale moj nasrdený xicht a hlasný pozdrav meniaci sa na rykot ........ktorý im velil aby sa rýchlo brali na odchooood.
0 0
Alexande Alexande

Alexande je offline (nepripojený) Alexande

Ako môžete vedieť že som u nich len 5 mesiacov, som u nich rok a pol a pretože všetko funguje ako má hodlám podpísať zmluvu na ďalšie obdobie ...
0 0
dmc dmc

dmc je offline (nepripojený) dmc

Alexande
Ako môžete vedieť že som u nich len 5 mesiacov, som u nich rok a pol a pretože všetko funguje ako má hodlám podpísať zmluvu na ďalšie obdobie ...
BLAHOŽELÁM. Je to čiste Vaše rozhodnutie.
0 0
Alexande Alexande

Alexande je offline (nepripojený) Alexande

ďakujem veľmi pekne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať