Zavrieť

Porady

Vratenie DPH za tovar z Nemecka

Ahojte,

cital som si vsetko co sa na porade pisalo o vrateni DPH zo zahranicia a specialne nemecka a napriek tomu som nenasiel odpoved

Moja situacia: Som zivnostnik, platca DPH a nakupil som sportove naradie pre moju pozicovnu sportoveho naradia od nemeckeho dodavatela, ktory, ale odmieta sumu faktury znizit o DPH napriek tomu, ze som mu to vsetko vysvetlil. Jeho dovody su nepodstatne, dolezite je, ze dostanem fakturu s DPH a chcel by som tu DPH nejako vratit naspat.

Prosim vas, ma niekto realne skusenosti s tym, ze sam ziadal o vratenie DPH za tovar kupeny v Nemecku ?

Ak ano, prosim dajte vediet, ci to je jednoduche, alebo ide boj s veternymi mlynmi. Velmi by mi pomohlo, keby ten kto to absolvoval vedel dat linku na nejake konkretne formulare, adresy a navody ako to urobit.

Dakujem za kazdu pomoc.

Maros
Usporiadat
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Nie vy ma asi nerozumiete. Normálne sme prišli , nakúpili a oni nám dali bločik z registračnej pokladnice. Potom sme išli do jednej kancelárie, kde nám na to urobili ešte faktúru. Mali sme pri sebe aj tu ružovú kartičku . Oni ju tam videli. Aj si ju prefotili. Ale robia to takto preto aby si overili, že či sme naozaj platitelia DPH na slovensku.
Vypisali sme tam všetky potrebné papiere. A od nás zo slovenska sme mali poslať do Poľska žiadosť o vrátenie tej dane. A o mesiac si prídeme pre tie peniaze priamo k ním do predajne. Mne ide iba o to ako to mám zaúčtovať.
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

posúvam
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Známy v roku 2011 nakúpil v Nemecku solárne panely na faktúru. Čo všetko potrebuje/musí doložiť, keď chce požiadať o vrátenie DPH?
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

calawen Pozri príspevok
Známy v roku 2011 nakúpil v Nemecku solárne panely na faktúru. Čo všetko potrebuje/musí doložiť, keď chce požiadať o vrátenie DPH?
Ak je platiteľom DPH na SK, tak postupuje podľa §55f, resp. 55b Zákona o DPH, kde je uvedené, čo všetko musí žiadosť obsahovať...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

SilMar Group Pozri príspevok
Ak je platiteľom DPH na SK, tak postupuje podľa §55f, resp. 55b Zákona o DPH, kde je uvedené, čo všetko musí žiadosť obsahovať...
jedná sa o občana nepodnikateľa, je registrovaný podľa §7
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

calawen Pozri príspevok
jedná sa o občana nepodnikateľa, je registrovaný podľa §7
No, neviem, či vtedy má nárok na odpočet v Nemecku. Podľa mňa nie. Ale možno sa mýlim.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

SilMar Group Pozri príspevok
No, neviem, či vtedy má nárok na odpočet v Nemecku. Podľa mňa nie. Ale možno sa mýlim.
Teraz si nie som istá, ale menila by sa situácia, ak by s tými solárnymi panelmi vyrábal elektriku a tú predával elektrárňam?
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

calawen Pozri príspevok
Teraz si nie som istá, ale menila by sa situácia, ak by s tými solárnymi panelmi vyrábal elektriku a tú predával elektrárňam?
Hm, možno základná otázka znie - ako prebehla dodávka - či len samotné panely, alebo to bolo aj s inštaláciou a montážou? A ak to druhé - kde boli nainštalované?
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dodávka prebehla tak, že len samotné panely, bez servisu (inštalácia, montáž). Teraz mám bližšie info, že vyrába a predáva elektriku.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

calawen Pozri príspevok
jedná sa o občana nepodnikateľa, je registrovaný podľa §7
nie je mi jasné, prečo sa občan - nepodnikateľ - registroval podľa §7? (§7 - zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická soba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou...)
Alebo je to brané tak, že keďže používa tie panely na výrobu elektriky a tú predáva, tak sa berie podľa §3/1 za zdaniteľnú osobu...?
Ak je to tak, tak v tom prípade si myslím, že je to nadobudnutie tovaru z iného ČŠ (§11/2) Keďže je registrovaný len podľa §7 a nie podľa 4, mala byť faktúra vystavená bez DPH, prenesená daňová povinnosť do SR a tu mal odviesť daň bez nároku na odpočet. V Nemecku by sa to zdanilo len za predpokladu, že žeby nemal povinnosť registrácie podľa §7 - teda obrat dovezeného tovaru by bol ešte do limitu 13 941,45€ - ( §11/4). A ani v tom prípade by podľa mňa nemal nárok na odpočet.
Ale možno má niekto iný názor...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Aspoň myslím, že podľa §7, hovoril, že sa registroval na Slovensku na DPH, Tovar (panely) kúpil v Nemecku s nemeckou DPH, celková fakturovaná suma bola 35000 EUR.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať