Zavrieť

Porady

obytné podkrovie

Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ahojte, neviem kam to mam zaradiť, tak som to dala sem

Priateľovi rodičia majú starší dom a treba tam zhodiť strechu a tak sme uvažovali, že by sme si tam rovno postavili obytné podkrovie. Nie je tu niekto, kto už takýmto niečim prešiel?? Chcela by som vedieť čo by nás čakalo, aj aké vybavovačky, koľko to môže stáť (samozrejme len orientačne)

Za každý príspevok budem vďačná, i keď sme len vo fáze rozhodovania ...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Jeejj, tak to si ma teda mala na čo naladiť. :-) máte aj vikere?? od tých nás projektant odhováral, že by sa nám hodne navýšila cena stavby, ale mne sa to tak strašne páči...
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

skusim priložiť nákres (robila som ho ja, takže žiadna odbornosť :p )
Naposledy upravil Vera : 05.08.05 at 14:55
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Máme jeden vikir, neviem ako sa to píše...:-))))) asi vikier?? som účtovník, nie stavbár....:-))))) a zrovna v obývačke a je otočený do dvora a v podstate z tejto celej strany máme skosené steny. A na zadu máme po celej šírke domu balkón a tam mámvlastne kuchyňu a jedáleň... je to ťažko si predstaviť....nám sa to páči......
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Vera
skusim priložiť nákres (robila som ho ja, takže žiadna obornosť :p )
Je to pekné, ak nezabudnem tak v pondelok naskenujem náš plán.....lebo ja ho nakresliť cez počítač neviem. A inak, kúpelňu a WC by som riešila samostatne. Ja som to ešte vyriešila tak, že do WC som dala aj umývadlo s uterákom a zrkadlom, aby mi návštevy nemuseli chodiť do kúpelne. WC-ko máme dosť dlhé, cca 2 m a široké cca 1 m, no nemám teraz taký odhad. To po skúsenostiach z bytovky kde sme bývali, lebo tam bol len taký malý kamrlík, ledva sa tam dali dvere zatvoriť keď sme si sadli na WC-ko. A to sa nám dvere otvárali von.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

hej, je to vikier...nič si z toho nerob, ja som tiež "len" účtovníčka :-) tiež som donedávna ani netušila, že také slovo existuje ... u nás to tiež chcel ten projektant (bol to jeden známy, tak sme chodili k nemu po rady) vyriešiť tými teraskami, čo som tam nakreslila. Ak by to bolo tak ako som to nakreslila, tak ulica je na tej kratšej strane L-ka...čiže izby a kupelňa by boli otočené smerom do ulice a tam som chcela vikier...lebo celá tá časť by bola skosená, čo si neviem prestaviť ...
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Vera, chýba mi v tvojom nákrese ešte taká špajza, alebo nejaká malá miestnosť, kde si budeš odkladať vysávač, metlu, vedro, kde budeš mať aj také zaváraniny po ruke, aby si sa veľa nenachodila dolu po schodoch do nejakej pivničky alebo kde.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Hej, vlastne aj ja som potom ukecala priateľa, že bude lepšie to mať samostatne...(nedokreslila som to tam) ale už idem dokresliť, a tá miestnosť na rárohy. to som uvažovala za kuchynkou, lebo tá izba je dosť veľká (možno až zbytočne, ďalej sme chceli normálne murovaný šatník ako (asi pozerám moc americké filmy) vo filmoch...lenže zase neviem, či tam bude až toľko priestoru.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Myslím, že tými vikírmi by to bolo riešené dobre. Určite lepšie ako podkrovnými oknami.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Moja segra má murovaný šatník a spravili si ho na konci spálne v rohu, je to asi 2x2 m, možno menej.... vyzerá to dobre a je to praktické.... jasne že to nie je také veľké ako má Norika Mojsejová, ale stačí im to. A zatiaľ tam nemajú ani dvere, ani možno mať nebudú.... nevyzeralo by to dobre.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Možno je to aj preto, že mne sa podkrovné okná Velux /či čo to je/ zdajú maličké ...
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Určite sú všelijaké rozmery, to čo máme v kúpelni dáva dosť veľa svetla....
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ked sa robí takýto murovaný šatník, tak sa zrejme dávajú dovnútra robiť normálne skriňové poličky a tak?? Mne sa to síce páči, ale nikdy som to nevidela naživo...vlastne v takýchto veciach som úplný nováčik, moje zariaďovacie skúsenosti zatiaľ spočivajú max v kúpe koberca a postele :-)
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Dajú sa urobiť klasické drevené poličky, alebo murované, sestra mala zo začiatku také regále kúpené napr. v baumaxe a ešte si tam pod poličky zavesila také šuflíčky ako máš v mrazničke, len zmenšené. Má tam uložené spodné prádlo a ponožky. Praktické. Tiež asi kúpila v baumaxe alebo hornbachu. Musela by som jej spýtať.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Ešte ma napadlo, že existujú také vstavané šatníky...... aj to by sa mi páčilo, nepotrebuješ žiadne murovanie vnútri....
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Zrejme treba poriadnu tvorivosť...u nas je to síce ešte v nedohľadne, ale aj tak má predstava zariaďovania vlastného láka...
Nechcem sa ale púšťať do tej stavby skôr, ako budeme manželia, zdá sa mi to tak lepšie. Možno sa na nás usmeje šťastena a niečo vyhráme a problém bude vyriešený (môžem napísať do snivajte s nami :-) )
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Vstavané skrine...hej, aj to sa mi páči, veď uvidím, myslím, že skriňa je to posledné, čo by ma malo zatiaľ trápiť :-) veď ešte nemáme ani poriadne našetrené...dávam tomu ešte aspon dva-tri roky...aby sme mali aspon polovičku.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

:-)))))))))))) to ešte existuje tá relácia snívajte s nami?
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

nie, neexistuje, smolka čo?? aj tam by som vedela napísať o čom snívam a určite nie som jediná
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

My sme sa tiež do toho hrnuli, ale veď sme to nejako zvládli.....a dnes sa z toho vybalovania vecí veľmi teším.... síce ešte neviem kde čo máme, ale dá sa. Nakoľko sme s manželom už 11 rokov a bývali sme sami, tak sme do nového okrem kuchynskej linky z nábytku, spotrebičov nič nekupovali. Aj tým sme veľa peňazí ušetreli. Ešte sme kupovali varnú platňu, rúru zatiaľ nemáme.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

My sme to chceli riešiť tak, že si zariadime najprv aspon izbu a proforma kuchynu, aby sme mohli byť konečne sami. Sme spolu 7 rokov a mne už to "randenie" začína poriadne liezť na nervy...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať