Zavrieť

Porady

obytné podkrovie

Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ahojte, neviem kam to mam zaradiť, tak som to dala sem

Priateľovi rodičia majú starší dom a treba tam zhodiť strechu a tak sme uvažovali, že by sme si tam rovno postavili obytné podkrovie. Nie je tu niekto, kto už takýmto niečim prešiel?? Chcela by som vedieť čo by nás čakalo, aj aké vybavovačky, koľko to môže stáť (samozrejme len orientačne)

Za každý príspevok budem vďačná, i keď sme len vo fáze rozhodovania ...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Aj mne by to veru liezlo na nervy, no my sme boli sami od začiatku. Aj na kuchynskej linke sa dá ušetriť, kúpiš si len spodok a vrchné skrinky neskoršie. A nejaká skriňa kde si uložíte veci, postel na spanie, WC-ko a sprcha, aby ste sa mali kde umyť. To úplne stačí. Na začiatok.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ja viem, takú mam aj ja prestavu. Možno aby mi nešibalo z toľkého "randenia" tak si pomaly ale isto nejakým spôsobom plánujem aj toto. Keď stále len šetríme a šetríme, až mi z toho občas preskakuje...tak sa motivujem takýmito predstavami je možné, že to nie je správne, ale čo už so mnou???
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Aj my sme to dlho plánovali, a zatiaľ sa to každému páčilo kto bol na návšteve. A ešte ti poradím osvetlenie schodiska: nie na strope, ale v stene cca 20-25 cm nad schodiskom, mi máme asi 15 schodov a máme tam také 3 svetlá pravidelne rozmiestnené. A neboli vôbec drahé. Jedno vyšlo aj so žiarovkou na cca 200 Sk. Vera, musím už utekať, idem si do mesta pozrieť korčule. Tak sa maj krásne, prajem pekný víkend a pekné plánovanie podkrovia.... ahoj
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Dakujem pekne :-) prajem pekný víkendík :-)
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ahojky, no ako si uspela s korčulami???
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Ahoj Vera, nechcela by som veľmi písať o koručliach v tejto porade, napísala som to do in-line korčule. Inak je to super!!!!
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Hej, to som si všimla až neskôr :-) No neva ... čo už so mnou. Cez víkend som sa bavila s mladým a on mi predostrel svoju prestavu. Že on by chcel najprv postaviť len hrubú stavbu a postupne dorábať...no to si viem predstaviť...to budeme 10 rokov robiť len dorábky, kým budeme schopní sa tam nasťahovať, no neva, nezbláznim sa...
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Aj my sme najprv urobili hrubú stavbu a v lete sme vždy dorábali, ak nemáš dostatok financií, tak sa to ani inak robiť nedá. A v zime sme robili zase vnútri čo sa dalo.... roboty bolo aj cez zimu.... napr. zateplovanie....
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

To som rada, že to do čoho by sme sa chceli pustiť nie je až také nereálne...ked budem v Pezinku a skontaktujem sa s nejakým architektom (zatím ani neviem akým) dám vedieť ako sme dopadli, pre začiatok ...
ešte som chcela jedno vedieť...akú veľkú plochu to máte??
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
len tak na okraj vaše názory ma zaujímajú - kúpili sme domček=zrúcaninku? to preháňam, ale okrem múrov a chvalabohu dobrej strechy tam nie je nič. Adala som inzerát na prenájom. Mám predstavu, že práve mladí manželia, ktorí nemajú záruky na to aby dostali financie na úver sa môžu pustiť do rekonštrukcie. prerobia si domček podľa svojho, platiť budú média ap., vlastne ten domček zhodnotia, čo mne vyhovuje, pritom síce budú akoby v cudzom, ale právne záruky, že tam môžiu bývať tak dlho až sa im investované peniaze vrátia, resp. im zaplatím ak by sa časom chceli presťahovať.... je to moc zložité?
Dom je medzi Bratislavou a Trnavou, ak maželia podnikajú, tak si kopu vecí môžu dať do nákladov....
takže tak. Čo si o tom myslíte?
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ahojte, znovu sa vraciam k tejto téme. Viem, že je to mimo porady, ale potrebujem pomoc. Už som vlastne zúfalá. Už nejaký ten mesiac sa snažíme nájsť vhodného človeka (projektanta), čo by nám bol ochotný naprojektovať obytné podkrovie. Viem, že stačí otvoriť zlaté stránky a zavolať, ale to nechceme, lebo toho dotyčného nepoznáme a tak isto ani jeho prácu.

Preto sa obraciam na Vás s prosbou, či nepoznáte nejakého dobrého projektanta z okolia BA - prípadne okolie Pezinka.

Ďakujem
Naposledy upravil Vera : 04.11.05 at 10:21
0 0
kajjo kajjo

kajjo je offline (nepripojený) kajjo

Mám známeho, ktorý má patentovaný stavebný systém špecialne vhodný
na nadstavby a ktorý má skúsenosti s vybavovaním nadstavieb.
Nadstavby sú nízkoenergetické a proces výstavby je veľmi rýchly-cca
3 mesiace s minimálnym rušením okolia a stavebným dvorom.
Ak máte záujem spojím Vás s ním.
Kajjo tel: 0903437286
0 0
sarah55 sarah55

sarah55 je offline (nepripojený) sarah55

Ahoj....neviem či ti pomôžem,my sme sa nedavno do toho tiež pustili u mojich rodičov.... ešte skoro nič nemáme- ale ako tak to mam zistene
my budeme brať uver... tak to je zasa trochu ine
Projekt+ statik - okolo 40 000
prepisanie na Vas ( vloženie do katastra ako bremeno) kolok 2000- dost dlho sa na to čaka aj niekolko mes.
ale tebe stači vydokladovat ze to mas pod na vklad...
ked beries uver z banky- tam sa musi založit cely dom po dobu celej splatky- a este strasne vela je toho( ale toto je take najdolezitejsie vediet)
ak beries peniaze z ŠFRB tam to je podmienene vyskou vasho spol. prijmu( inak podmienky su tam ovela lepsie) a este musite mat max. 160 m2... ale to vam šikovny projektant urobi
musis si potom dat spisat zmluvu- ktora bude presne urcovat co je vase a co rodicov?- nie som si ista ci to tak presne je- to si ked tak zisti
strecha- vela( podla rozlohy a mat...)priprav si dost korun
a ked chcete k tomu aj nadstavovat- to vyjde tiez pekne peniaze- ja som pôvodne chcela ale ako sme vyratali co by sme do taho vrazili
my budeme mat 140 m2 - tak to pekne bez nadstavby
mali by sme zacat na jar- ak to vsetko vyjde podla planu( zatial to vyzeera dobre) aby som to nezakrikla....
velmi sa tesim, svoje je svoje- potom daj vediet ak by si este daco potrebovala, a daj vediet ako ste na tom
papa
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať