Zavrieť

Porady

praca na dohodu pocas rodicovskej dovolenky

Dobrý večer všetkým poraďákom.
Potrebovala by som od Vás poradiť.
Moja sestra je od roku 2008 na rodičovskej dovolenke a tento rok sa jej naskytla možnosť si privyrobiť počas R.D.Viem že podľa starého zákona môže pracovať na dohodu a nepríde o príspevok aj že na dohodu môže ročne odpracovať 350h.Chcela by som zistiť keď u jedného zamestnávateľa odpracuje 350h či sa môže potom zamestnať u iného. Budú sa hodiny spočítavať od obidvoch zamestnávateľov alebo môže u obidvoch odpracovať po 350h. ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    danielka 7 Pozri príspevok
    Dobrý večer všetkým poraďákom.
    Potrebovala by som od Vás poradiť.
    Moja sestra je od roku 2008 na rodičovskej dovolenke a tento rok sa jej naskytla možnosť si privyrobiť počas R.D.Viem že podľa starého zákona môže pracovať na dohodu a nepríde o príspevok aj že na dohodu môže ročne odpracovať 350h.Chcela by som zistiť keď u jedného zamestnávateľa odpracuje 350h či sa môže potom zamestnať u iného. Budú sa hodiny spočítavať od obidvoch zamestnávateľov alebo môže u obidvoch odpracovať po 350h. ĎAKUJEM
    Na dohodu o vykonaní práce môže odpracovať 350 hod. u každého zamestnávateľa, hodiny sa nespočítavajú. Dieťa nesmie byť v štátnom predškolskom zariadení, alebo zariadení s príspevkom štátu. Myslím, že aj výkon práce na dohodu sa nahlasuje na UPSVaR

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    danielka 7 Pozri príspevok
    Dobrý večer všetkým poraďákom.
    Potrebovala by som od Vás poradiť.
    Moja sestra je od roku 2008 na rodičovskej dovolenke a tento rok sa jej naskytla možnosť si privyrobiť počas R.D.Viem že podľa starého zákona môže pracovať na dohodu a nepríde o príspevok aj že na dohodu môže ročne odpracovať 350h.Chcela by som zistiť keď u jedného zamestnávateľa odpracuje 350h či sa môže potom zamestnať u iného. Budú sa hodiny spočítavať od obidvoch zamestnávateľov alebo môže u obidvoch odpracovať po 350h. ĎAKUJEM
    aj podla starého aj podla nového zákona môže pracovať na dohodu a ak sa počas vykonávania práce na dohodu stará o dieťa napr. niekto z rodiny, tak splna podmienku na nárok na RP. Oznámi to na UPSVaR aj s tým, kto sa o dieťa stará.

    Ak nastupovala na RD a požiadala o RP ešte v r.2008, tak môže pracovať aj na prac.pomer a ak dieťa nepôjde do štátom dotovanej škôlky, tak jej nárok na RP ostane. Tiež treba oznámiť na UPSVaR začiatok práce a kto sa o dieťa stará.

    praca na dohodu pocas rodicovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.