Zavrieť

Porady

Ktory zakon o soc. poistení??

Chem sa opytat.. podla ktoreho zakona o socialnom poisteni sa mam teraz riadit ?? Podla Zakona 461/2003 alebo 121/2005? Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    Zákon o sociálnom poistení má číslo 461/2003 Z.z. Niektoré paragrafy boli v r.2005 zmenené zákonom č. 244/2005 Z.z. s účinnosťou od 1.7.2005, ale na pôvodné číslo zákona to nemá vplyv.

    Zákon 121/2005 Z.z. bohužiaľ nepoznám.

    danasv je offline (nepripojený) danasv

    danasv
    Ja som truba- ide o dokument 121/2005! .- kde je uplne znenie zakona 461/2003- vyhladavanie v zbierke sk nie je moja silna stranka.. pardooon ospravedlnujem sa za takuto hlupu otazku
    Naposledy upravil danasv : 05.08.05 at 10:55

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Toto je ten zákon.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    danasv
    Ja som truba- ide o dokument 121/2005- kde je uplne znenie zakona 461/2003- vyhladavanie v zbierke sk nie je moja silna stranka.. pardooon ospravedlnujem sa za takuto hlupu otazku
    Nie si trúba. Ja som ho našla na jaspi.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    danasv
    Takze je to zakon? o soc. poisteni?
    Vyzerá to tak. Ale keby si naňho neupozornila, tak o ňom neviem. Takže ďakujem.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    Jani, toto nie je aktuálne znenie. Zákonom 244/2005 Z.z. bolo aktualizované s účinnosťou od 1.7.2005

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    janka37
    Jani, toto nie je aktuálne znenie. Zákonom 244/2005 Z.z. bolo aktualizované s účinnosťou od 1.7.2005
    Si nevieš predstaviť, aký mám chaos v zákonoch a v novelizáciách . Hrôza.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    To ja tiež. Ešte že odoberáme Aktualizácie alebo tak nejako sa to volá. Stále keď je niečo nové, príde nám úplné znenie a potom už len hľadám najnovšiu verziu.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    janka37
    To ja tiež. Ešte že odoberáme Aktualizácie alebo tak nejako sa to volá. Stále keď je niečo nové, príde nám úplné znenie a potom už len hľadám najnovšiu verziu.
    Nechávam si posielať e-noviny. Ešte by sa mi asi niečo zišlo, lebo tam príde len novelizácia a potom musím upravovať pôvodný zákon a to je dosť o nervy.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    E-noviny mi chodia tiež. Sú dobré hlavne na to, že upozornia, v ktorej oblasti sa niečo deje, ale viac informácií si už potom musí človek pohľadať sám...
    Ale našťastie mám šéfa, ktorý mi dal voľnú ruku objednať si to, čo považujem za vhodné.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    janka37
    E-noviny mi chodia tiež. Sú dobré hlavne na to, že upozornia, v ktorej oblasti sa niečo deje, ale viac informácií si už potom musí človek pohľadať sám...
    Ale našťastie mám šéfa, ktorý mi dal voľnú ruku objednať si to, čo považujem za vhodné.
    Mojim "šéfom" či skôr klientom je moj snúbenec, takže sama dobre viem, koľko financií mám k dispozísii. Takže všetko pomaly. Viem, že musím investovať, ale ako hovorím, pomaly.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    To je jasné, nič netreba preháňať.

    A okrem toho, v žiadnej knižke nenájdeš toľko informácií ako tu na Porade

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    janka37
    A okrem toho, v žiadnej knižke nenájdeš toľko informácií ako tu na Porade
    S tým musím len súhlasiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.