Zavrieť

Porady

priepustka - sprevádzanie rodinného príslušníka

Zamestanec má 2 deti a manželku na materskej, má nárok na priepustku na sprevádzanie rod. príslušníka na obidve deti ?
Usporiadat
cikita cikita

cikita je offline (nepripojený) cikita

lenže on už tých 14 dní aj prekročil aj dnes má P - on žije v tom že má nárok na 21 dní do roka, takže ked mu budem robiť výplatu tam mu mám dať neplatené voľno alebo vyšetrenie (poprípade sprevádzanie) bez nároku na náhradu mzdy lebo nadrábať to určite nebude pretože k 31.7. u nás končí (P som mu rátala náležite k 7 odrobeným mesiacom)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cikita Pozri príspevok
lenže on už tých 14 dní aj prekročil aj dnes má P - on žije v tom že má nárok na 21 dní do roka, takže ked mu budem robiť výplatu tam mu mám dať neplatené voľno alebo vyšetrenie (poprípade sprevádzanie) bez nároku na náhradu mzdy lebo nadrábať to určite nebude pretože k 31.7. u nás končí (P som mu rátala náležite k 7 odrobeným mesiacom)
P bez nároku na náhradu mzdy. P nepočítame alikvótne . Raz má nárok, tak má, aj keď pracoval len k 31.7.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

cikita Pozri príspevok
lenže on už tých 14 dní aj prekročil aj dnes má P - on žije v tom že má nárok na 21 dní do roka, takže ked mu budem robiť výplatu tam mu mám dať neplatené voľno alebo vyšetrenie (poprípade sprevádzanie) bez nároku na náhradu mzdy lebo nadrábať to určite nebude pretože k 31.7. u nás končí (P som mu rátala náležite k 7 odrobeným mesiacom) to akože alikvotnu časť? nárok má na celých 7 dní
Dovolenku už nemá? Ak nie, tak voľno bez náhrady mzdy.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cikita Pozri príspevok
lenže on už tých 14 dní aj prekročil aj dnes má P - on žije v tom že má nárok na 21 dní do roka, takže ked mu budem robiť výplatu tam mu mám dať neplatené voľno alebo vyšetrenie (poprípade sprevádzanie) bez nároku na náhradu mzdy lebo nadrábať to určite nebude pretože k 31.7. u nás končí (P som mu rátala náležite k 7 odrobeným mesiacom)
ak už nemá dovolenku, v podstate volno bez náhrady mzdy, len ho nemusíš nahlasovať do SP ako neplatené volno.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
[QUOTE=cikita;1110903]lenže on už tých 14 dní aj prekročil aj dnes má P - on žije v tom že má nárok na 21 dní do roka, takže ked mu budem robiť výplatu tam mu mám dať neplatené voľno alebo vyšetrenie (poprípade sprevádzanie) bez nároku na náhradu mzdy lebo nadrábať to určite nebude pretože k 31.7. u nás končí (P som mu rátala náležite k 7 odrobeným mesiacom)[/QUOTE]

Pčka mu nekrátiš,aj keď pracuje len do 31.7. aj tak ich má nárok na 7+7 dní.
0 0
cikita cikita

cikita je offline (nepripojený) cikita

nie už nemá ani dovolenku, bude mať teda neplatené voľno
a nemusím nahlasovať neplatené voľno na soc. poisťovňu ako prerušenie
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cikita Pozri príspevok
nie už nemá ani dovolenku, bude mať teda neplatené voľno
a nemusím nahlasovať neplatené voľno na soc. poisťovňu ako prerušenie
Píšeš o krátení - kolko § si vyčerpal ?
Má nárok na 7 + 7 dní u každého zamestnávatela
0 0
cikita cikita

cikita je offline (nepripojený) cikita

P sa nekrátia ako dovolenky? to som nevedela
takže aj keď končí k 31.7. má nárok na 7+7 dní?
dakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

cikita Pozri príspevok
nie už nemá ani dovolenku, bude mať teda neplatené voľno
a nemusím nahlasovať neplatené voľno na soc. poisťovňu ako prerušenie
nie neplatené voľno, ale ospravedlnenú neprítomnosť v práci bez náhrady mzdy. to je rozdiel.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cikita Pozri príspevok
nie už nemá ani dovolenku, bude mať teda neplatené voľno
a nemusím nahlasovať neplatené voľno na soc. poisťovňu ako prerušenie
Áno, NV je prerušenie poistenia, ale prečo NV? O to musí požiadať a zamestnáv. s poskytnutím súhlasiť. Urob to tak, ako sme už napísali vyšiie.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
cikita Pozri príspevok
P sa nekrátia ako dovolenky? to som nevedela
takže aj keď končí k 31.7. má nárok na 7+7 dní?
dakujem

Áno, a ak by v priebehu roku nastúpil u iného zamestnávateľa znovu má nárok na 7+7 dní.
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Ak donesie § a je tam : Platí celý deň. Môžem ho preplatiť aj keď mal mať nočnú?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
kkllc Pozri príspevok
Ak donesie § a je tam : Platí celý deň. Môžem ho preplatiť aj keď mal mať nočnú?
A to bol v noci na vyšetrení, preto nemohol prísť do práce, alebo ako ?
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Bol cez deň s dieťaťom na vyšetrenie a druhý deň priniesom §. Na nočnú neprišiel, lebo vraj bol doma s chorým dieťaťom.
0 0
cikita cikita

cikita je offline (nepripojený) cikita

takže mu musím uznať všetkých 14dní a na ostatné mu dám ospravedlnenú neprítomnosť bez nároku na mzdu
všetkým vám dakujem za rady
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kkllc Pozri príspevok
Bol cez deň s dieťaťom na vyšetrenie a druhý deň priniesom §. Na nočnú neprišiel, lebo vraj bol doma s chorým dieťaťom.
tak toto by som určite neuznala, má predsa manželku, ktorá je doma.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
cikita Pozri príspevok
takže mu musím uznať všetkých 14dní a na ostatné mu dám ospravedlnenú neprítomnosť bez nároku na mzdu
všetkým vám dakujem za rady
Ano.

A v mene všetkých - "Nemáš za čo "
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
kkllc Pozri príspevok
Bol cez deň s dieťaťom na vyšetrenie a druhý deň priniesom §. Na nočnú neprišiel, lebo vraj bol doma s chorým dieťaťom.
No tak toto je už trochu pritiahnuté za vlasy, manželka bola predsa kde? A ak je dieťa choré a nemá sa mu oň kto postarať, tak nech si dá napísať OČR. .
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

No a čo s tým? Nepreplatiť? Za tento rok je to 3.§
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Nepreplatiť, alebo čerpanie dovolenky.......mimochodom, § je určený na návštevu lekára, ktorý ordinuje cez deň, nie v noci, to by muselo byť potvrdenie z pohotovosti
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať