Zavrieť

Porady

priepustka - sprevádzanie rodinného príslušníka

Zamestanec má 2 deti a manželku na materskej, má nárok na priepustku na sprevádzanie rod. príslušníka na obidve deti ?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kkllc Pozri príspevok
No a čo s tým? Nepreplatiť? Za tento rok je to 3.§
ak nebol v noci s dieťaťom na pohotovosti, § by som mu neuznala.
Má nárok na sprevádzanie rod. príslušníka na ošetrenie alebo vyšetrenie ...
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
kkllc Pozri príspevok
No a čo s tým? Nepreplatiť? Za tento rok je to 3.§
Možno som pes, ale môj názor je že nepreplatiť.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Sabadka Pozri príspevok
Možno som pes, ale môj názor je že nepreplatiť.
Nie si "pes", ale zamestnávateľ jednoducho nemôže uznať priepustku za daných okolnosti.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

§, čiže sprevádzanie dieťaťa k lekárovi, je predsa ospravedlnenie zamestnanca za neprítomnosť v práci. Ale nie, že on s ním bola cez deň na vyšetrení a v noci s ním zostal doma, to už je ošetrovanie dieťaťa, a na to si mal pýtať OČR.
Možno keby doniesol nejaké potvrdenie z pohotovosti, že musel utekať s dieťaťom v noci...
Nech si tú smenu nadrobí.
Naposledy upravil jankasm : 29.07.09 at 11:10
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte,chcela by som sa opýtať:zamestnanec pôjde ako doprovod manželke do nemocnice na vyšetrenie.Môžem mu to uznať ako paragraf sprevádzanie rod.príslušníka?Ďakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

SILVIA54 Pozri príspevok
Ahojte,chcela by som sa opýtať:zamestnanec pôjde ako doprovod manželke do nemocnice na vyšetrenie.Môžem mu to uznať ako paragraf sprevádzanie rod.príslušníka?Ďakujem
Lekár by tam mal dopísať "doprovod nutný".
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem pekne
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
VERONIKA6 Pozri príspevok
Lekár by tam mal dopísať "doprovod nutný".
Vyžadujete na všetkých "doporovodoch" aby tam toto lekár dopísal? Vyžadujete tiež meno RP a rodinný vzťah? - to by tam podľa mňa malo byť samozrejme tiež napísané.
Ja som bola doteraz véééľmi tolarantná, ale to čo mi už začínajú niektorí zamestnanci nosiť ako potvrdenia, to už nemá chybu: pečiatka z nejakého laboratória s nečitateľným podpisom, bez dátumu, bez mena RP u niektorých mám dokonca podozrenie, že majú potvrdenky pripravené vopred do zásoby, dopíšu si tam dátum a podstrčia vedúcemu na podpis, alebo sprevádza na vyšetrenie vydatú dcéru, čo s ním ani nebýva atď. Ľudová tvorivosť nemá hraníc a ja už začínam byť na tie potvrdenky od lekára, či už na vlastné ošetrenie alebo dopovod silne alergická! Asi už budem mať aj výsyp
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Ančika Pozri príspevok
Vyžadujete na všetkých "doporovodoch" aby tam toto lekár dopísal? Vyžadujete tiež meno RP a rodinný vzťah? - to by tam podľa mňa malo byť samozrejme tiež napísané.
Ja som bola doteraz véééľmi tolarantná, ale to čo mi už začínajú niektorí zamestnanci nosiť ako potvrdenia, to už nemá chybu: pečiatka z nejakého laboratória s nečitateľným podpisom, bez dátumu, bez mena RP u niektorých mám dokonca podozrenie, že majú potvrdenky pripravené vopred do zásoby, dopíšu si tam dátum a podstrčia vedúcemu na podpis, alebo sprevádza na vyšetrenie vydatú dcéru, čo s ním ani nebýva atď. Ľudová tvorivosť nemá hraníc a ja už začínam byť na tie potvrdenky od lekára, či už na vlastné ošetrenie alebo dopovod silne alergická! Asi už budem mať aj výsyp
AK sa ti potvrdenie lekára nepozdáva, kľudne sa spýtaj zamestnanca, kde to vlastne bol. Ak začne rozprávať ako Dobšinský, tak je to jasné, že si vymýšľa. Ešte ho môžeš nastrašiť tým, že si vypýtaš kontakt na toho lekára, že si overíš jeho prítomnosť u lekára. Alebo to u najpodzorivejších prípadoch urob bez upozornenia (tel. čísla lekárov v dnešnej dobe internetu nie je problém nájsť) a ak to nie je pravda, tak to neuznaj. Ono sa to rýchlo roznesie vo firme, že overuješ priepustky, tak sa tie podvodné zredukujú.
0 0
FugAn FugAn

FugAn je offline (nepripojený) FugAn

mzdarka renca Pozri príspevok
Nič v zlom, ale manželka nemôže ísť sama s deťmi k lekárovi?
Nič v zlom, ale prečo by aj mala. Veď aj otec dieťaťa má právo vedieť ako je jeho dieťa na tom zdravotne a tiež má právo rozhodovať o ďalšom liečebnom postupe.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

FugAn Pozri príspevok
Nič v zlom, ale prečo by aj mala. Veď aj otec dieťaťa má právo vedieť ako je jeho dieťa na tom zdravotne a tiež má právo rozhodovať o ďalšom liečebnom postupe.
1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mzdarka renca Pozri príspevok
1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
Reni, ale toto, že len jednému, je myslené skôr na to, ak sú obaja zamestnancami jednej firmy, a napr. aj v prípade, ak by išli obaja, tak lekár vystaví potvrdenku len jednému z nich, aj keby pracoval každý inde.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

mzdarka renca Pozri príspevok
1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
Tweety Pozri príspevok
Reni, ale toto, že len jednému, je myslené skôr na to, ak sú obaja zamestnancami jednej firmy, a napr. aj v prípade, ak by išli obaja, tak lekár vystaví potvrdenku len jednému z nich, aj keby pracoval každý inde.
Presne tak, už tu raz bola polemika, že čo ak je manželka na materskej a ide k lekárovi s dieťaťom. Tiež sa niekto odvolal na to ustanovenie, ale záver bol taký, že to nevylučuje účasť oboch rodičov u lekára s dieťaťom. Ide presne o to, čo napísala Tweety - že len voľno sa poskytne jednému z nich. Ale pokiaľ pracujú u rôznych zamestnávateľov, tak je to nemožné preveriť si, či na ten deň mal aj druhý rodič priepustku. Lekár by mal vystaveiť len jednu priepustku - sprevádzanie dieťaťa, ak sú prítomníé obaja rodičia. Pokiaľ je žena na MD alebo na RD, tak nič nebráni tomu, aby otec mal priepustku, lebo voľno sa poskytlo len jednému z rodičov.

Tu je k tomu môj príspevok ,kde to bližšie popisujem.

http://www.porada.sk/800627-post38.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať