Zavrieť

Porady

dôchodok

Chcem sa opýtať čí mi viete poradiť . starká mi zomrela 28.07.2009 a chcem sa opitat ci ďalší mesiac dostane dôchodok keď žila skoro celí mesiac a mam napišané splnomocnenie aby za nu mohol brat dôchodok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Jecky Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať čí mi viete poradiť . starká mi zomrela 28.07.2009 a chcem sa opitat ci ďalší mesiac dostane dôchodok keď žila skoro celí mesiac a mam napišané splnomocnenie aby za nu mohol brat dôchodok
    Dôchodok po smrti už nevyplatia. Iba dôchodok splatný do 27.7.2009

    lijana1 je offline (nepripojený) lijana1

    rada idem do detailov vecí lijana1
    Dôchodok by už nemal prísť.Aj ked náhodou nejakým nedopatrením príde,netreba ho preberať,musel by si ho vrátiť

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Nie, už žiaden dôchodok nebude. Dôchodok je vyplácaný formou - v júli za mesiac júl. Ak je už dôchodok vyplatený aj keď neuplynul celý mesiac patril jej, ale ak by poberala napr. dôchodok 22. v mesiaci a zomrela by 20. už dôchodok vyplatený nebude.



    Vítaj na porade a prečítaj si Etiketu Porady.

    Jecky je offline (nepripojený) Jecky

    Jecky
    si si isty lebo som pocul ze uz ked nezijhe ze posledny mesiac uz nedaju a ked to prebereme ze to treba vratit

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nezakladaj dve rovnake temy, ved tu ti odpovedali: http://www.porada.sk/t116912-dochodok.html a vsetky odpovede su zhodne.

    jjakr je offline (nepripojený) jjakr

    žena jjakr
    Jecky Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať čí mi viete poradiť . starká mi zomrela 28.07.2009 a chcem sa opitat ci ďalší mesiac dostane dôchodok keď žila skoro celí mesiac a mam napišané splnomocnenie aby za nu mohol brat dôchodok
    zaručene nemáš na ten dôchodok,moja wsvokra zomrela 10. februára a ona brávala 10. dôchodok a ten vo februári sme nesmeli prebrať...ak ho prevezmeš, musíš ho vrátiť, ale na sociálke už asi aj tak vedia o úmrtí, takže Tvoja otázka je bezpredmetná

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    jjakr Pozri príspevok
    zaručene nemáš na ten dôchodok,moja wsvokra zomrela 10. februára a ona brávala 10. dôchodok a ten vo februári sme nesmeli prebrať...ak ho prevezmeš, musíš ho vrátiť, ale na sociálke už asi aj tak vedia o úmrtí, takže Tvoja otázka je bezpredmetná
    Súhlasím, aj moja mama zomrela 10. 2. a už na dôchodok nárok nebol.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Ak občan pobera dôchodok na účet:
    -ak v deň pripísania na účet občan žije, patrí mu celý dôchodok
    - ak je na účet pripísaný deň po smrti, pozostalí ho musia vrátiť

    Ak občan pobera dôchodok na pošte, alebo mu je doručovaný doručovateľom:
    - ak v deň doručenia dôchodku občan žije, čo potvrdzuje svojím podpísom, dôchodok mu patrí
    - ak v deň doručenia dôchodku občan je po smrti, doručovateľ dôchodok zadrží

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.