Zavrieť

Porady

Databáza DIČ na Internete?

Neviete či je možné niekde na nete vyhľadávať DIČ firiem ktorých názov poznám a opačne (firmu ak poznám DIČ)?

Napríklad niečo také, ako http://www.orsr.sk/ -Obchodny Register Slovenskej Republiky alebo http://zrsr.vs.sk/ -Zoznam Podnikatelskych Subjektov Slovenskej Republiky, kde sa dá ísť podľa IČO.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    edata.sk je offline (nepripojený) edata.sk

    edata.sk
    DIC mozete vyhladat na stranke www.edata.sk/firmy/

    Hladat je mozne podla nazvu firmy, ICO alebo DIC.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ondrejvla Tak toto bola najlepšia odpoveď k danej téme.
    Peggynka Akurát,že v databáze sú FO,ktoré už 20 rokov voňajú fialky odspodu.Takže aktuálne
    ondrejvla Hm, ale na zrsr.sk, prípadne orsr.sk je možné zistiť, či je aktuálna, alebo vonia fialky...
    avalik Načo ti je DIČ iného podnikateľa? DIČ je určené len na styk daňovníka so správcom dane. Uvádzanie DIČ neukladá ani Obchodný zákonník ani zákon o ochrane spotrebiteľa, ...
    Peggynka Fialky nevoniam a na zrsr píšu,že som 16 rokov zrušená a v orsr nie som
    ondrejvla No, už som zasa pochopila, prečo odtiaľto odchádza stará dobrá Porada. Škoda, myslím, že by to išlo aj bez invektív, či?
    marjankaj Valika, podľa ktorého zákona mám povinnosť kontrolovaťplatnosť IČDPH (prípadne IČO aj DIČ) obchodného partnera?
      zbaliť

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Ja som skúsila vyhľadať fi podľa DIČ nasledovne :
    www.GOOGLE
    -klik stránky z krajiny Slovensko
    -vypísať slovo "DIČ"
    -klik na "hľadať"
    - po zobrazení klik na " Finančník.Sk-Praktické pomôcky-Overenie DIČ - mne sa to zjavilo hneď ako prvá informácia.
    - mala by sa zjaviť stránka kde som hľadala fi podľa zadaného DIČ
    Je to komplikovaný prístup, ale keď som chcela jednoduchším spôsobom sa dostať na potrebnú stránku nedostala som sa na ňu.
    Veľa šťastia pri hľadaní fi podľa DIČ.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Brkov
    Neviete či je možné niekde na nete vyhľadávať DIČ firiem ktorých názov poznám a opačne (firmu ak poznám DIČ)?
    Na adrese www.drsr.sk sa dá nájsť v "Zoznam platiteľov" IČ DPH podľa názvu firmy, a v "Overovanie IČ DPH v SR (aj v EU)" sa dá nájsť podľa čísla IČ DPH názov firmy.

    Brkov je offline (nepripojený) Brkov

    Brkov
    www.drsr.sk/ -poznám, www.financnik.sk/ -pekná stránka, avšak údaje čerpá z www.drsr.sk, tam však nájdem subjekt len ak je platcom DPH. Potrebujem zistiť DIČ podnikateľského subjektu, ktorý nieje platcom DPH.

    P.S.:Samozrejme, môžem daný subjekt osloviť, ale ide mi skôr o to, či to niekde na nete je.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Brkov
    P.S.:Samozrejme, môžem daný subjekt osloviť, ale ide mi skôr o to, či to niekde na nete je.
    ---------------------
    Odporúčam osloviť....

    mimona je offline (nepripojený) mimona

    mimona
    je neuveriteľné akú dlhú debatu vediete a nikto zatiaľ nenápísal ako získať dič keď poznáme len ičo asi sa to nedá
    všetci sa stále motáte okolo ič dph ale to je niečo úplne iné dič to je daňové identifikačné číslo číslo a keď si oň do 30 dní od zápisu do or firma nepožiada tak môže dostať pokutu od 2 do 100 tíc korún. Takže keď začínate tak na súde dostanete ičo na daňovom dičo a toto dičo je také utajené že som ho ešte nenašiel podotýkam pre tých menej chápavých že sa nejedná o ič dph

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    tato tema aj mna zaujima...nema niekto nejake info kde sa da vyhladat DIC ked poznam nazov resp. ico?

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    mimona Pozri príspevok
    je neuveriteľné akú dlhú debatu vediete a nikto zatiaľ nenápísal ako získať dič keď poznáme len ičo asi sa to nedá
    všetci sa stále motáte okolo ič dph ale to je niečo úplne iné dič to je daňové identifikačné číslo číslo a keď si oň do 30 dní od zápisu do or firma nepožiada tak môže dostať pokutu od 2 do 100 tíc korún. Takže keď začínate tak na súde dostanete ičo na daňovom dičo a toto dičo je také utajené že som ho ešte nenašiel podotýkam pre tých menej chápavých že sa nejedná o ič dph
    Nielen DIC sa neda zistit, aj overovanie IC DPH je o nicom. Vypise ti iba, ci je platne alebo nie, ale neda sa tam overit, akemu subjektu patri.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    To platí pre overenie IČ DPH v EÚ. Ale ak chceš overiť IČ DPH v SR tak sa ukáže akému subjektu dané číslo patrí, samozrejme za predpokladu, že je platcom DPH.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    misomiso Pozri príspevok
    Nielen DIC sa neda zistit, aj overovanie IC DPH je o nicom. Vypise ti iba, ci je platne alebo nie, ale neda sa tam overit, akemu subjektu patri.
    Ale predsa na Overovanie IČ v SR na drsr.sk je uvedené aj meno firmy, adresa a aj od kedy je registrovaná pre DPH.
    A v EU je tiež uvedená firma, len nie je adresa.
    Naposledy upravil bea : 07.08.09 at 10:18

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    bea Pozri príspevok
    Ale predsa na Overovanie IČ v SR na drsr.sk je uvedené aj meno firmy, adresa a aj od kedy je registrovaná pre DPH.
    A v EU je tiež uvedená firma, len nie je adresa.
    V EU som uz vyse roka nezazil, ze by sa zjavovalo aj meno firmy. Kedysi sa to stavalo, ale tiez iba obcas, teraz vobec nie.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    misomiso Pozri príspevok
    V EU som uz vyse roka nezazil, ze by sa zjavovalo aj meno firmy. Kedysi sa to stavalo, ale tiez iba obcas, teraz vobec nie.
    Tak ja mám asi šťastie, lebo to, čo som vyskúšala, tak mi išlo. Mám firmy z ČR a Maďarska.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Prosím Vás nemáte niekto odberateľa z Cypru? Je niekde na nete databáza Cyperských firiem - také niečo ako u nás orsr alebo zrsr?
    učtovníčka Ja by som chcela mať vlastnú nie garážovú firmu na Cypre..........

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Ninna Pozri príspevok
    Prosím Vás nemáte niekto odberateľa z Cypru? Je niekde na nete databáza Cyperských firiem - také niečo ako u nás orsr alebo zrsr?
    pre tých čo budú mať podobny problém:
    http://www.drcor.mcit.gov.cy/portal/...s/dttSearch_en
    register firiem na Cypre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.