Zavrieť

Porady

cestovny pas

Ahojte,
vedel by mi niekto poradit. Ak si konatel spolocnosti da urobit novy cestovny pas moze to ist na ucet 512 a ci je to uznany danovy naklad.
Dakujem za radu
Andrea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    náklady na cestovný pas je možné dať do uznatelných nákladov iba vtedy ak cestovať bude služobne / za dosiahnutím zisku pre spoločnosť /

    Mária M

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Lenže ten cestovný pas bude využívať aj na súkromné účely, takže do daňových nákladoch by som to nedávala.

    kocand je offline (nepripojený) kocand

    kocand
    Dakujem za radu. Ako dokaze danova kontrola, ze s tym cestovnym pasom cestuje aj sukromne?

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    kocand
    Dakujem za radu. Ako dokaze danova kontrola, ze s tym cestovnym pasom cestuje aj sukromne?
    Ty dokazuješ že bol používaný výhradne na služobné účely.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    kocand
    Dakujem za radu. Ako dokaze danova kontrola, ze s tym cestovnym pasom cestuje aj sukromne?
    A ako ty dokážeš, že necestuje súkromne?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ktorý paragraf zákona o dani z príjmov o tom hovorí , že cestovný pas môže ísť do nákladov ? No to je sila , tak toto ma nikdy nenapadlo a pritom skutočne firma obchoduje so zahraničím .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Žiadny § . To je skôr o šetrení súkromných prostriedkov konateľa. Zaúčtovala by som to na 538 (kolok) a v DP by to bola pripočítateľná položka.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Johanka , veď preto som tak reagovala , lebo v dnešnej dobe je už asi všetko "možné " .

    Já by som to tiež neuplatňovala do nákladov .Ale já vždy reagujem asi tak , že musí sa rozhodnúť konateľ, resp.vedenie firmy , či si to dokážu obhájiť pred kontrolou . Ak nie, tak im to dajú dodaniť . Je to len a len na rozhodnutí podnikateľského subjektu .

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Kedysi boli sluzobné pasy, ktoré nechával vystavit zamestnávatel svojim zamestnancom, ktorí mali v náplni práce cesty do zahranicia. To uz dnes neexistuje. Ja by som to asi riesil tiez tak, ze by som nakúpil kolkové známky a tie by som zaúctoval. Nevystrkoval by som na oci, ze som to minul na vstavenie pasu. Len ak by sa vyslovene pýtali, tak by som preukázal, ze to bolo na pas, ktorý potrebujem, lebo sluzobne cestujem vela do zahranicia. A tých pár súkromných ciest (ak tam budú nejaké peciatky alebo víza) by hádam nebradi do úvahy, ved nebudem vlastnit kvôli tomu 2 pasy.

    A ze to boli naozaj sluzobné cesty (aj ich pocet) by som zase lahko dolozil vyúctovanými cestákmi.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    V niektorých cestovkách sprievodcovia ročne vypečiatkujú 2-3 pasy tak tam sa to dá ale ak niekto má jediného dodávateľa v Brne a kvôli nemu si dať pas do nákladov tak to nie.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    No už tu bolo aj také, že dať si zuby do nákladov /to pre Zitku, že bola udivená že pás do nákladov/ No ale keď je to za účelom dosiahnutia zisku pri podnikaní?????????

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    JARKA BERIEM SPAŤ TEN SÚHLAS .TO BOL OMYL .


    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som sa veru nehrala s ohnom. Ved pan podnikatel na tie kolky zarobi pocas jednej sluzobnej cesty na dietach a vreckovom.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Jara
    No už tu bolo aj také, že dať si zuby do nákladov /to pre Zitku, že bola udivená že pás do nákladov/ No ale keď je to za účelom dosiahnutia zisku pri podnikaní?????????
    Zuby???????, aj ja potrebujem nové! Keď môže byť pas, tak môžu byť aj zuby!

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Heleč
    A čo tak za odmenu plastika???
    No tak to by bolo super! A môžem meniť pas! Ale potom aj liposukciu, prosím! A aj auditora, ktorý to všetko odobrí, a ešte nevidomých kontrolórov!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.