Zavrieť

Porady

Rodinné prídavky

Prosim, viete mi poradit, ci mam narok na rodinne pridavky, ak som stale student denneho studia na vysokej skole a zacala som podnikat (som konatelkou firmy).
Dakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

marcelaStanakova Pozri príspevok
Vi emi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi rodičovským príspevkom a rodinnými prídavkami?
Pojem "rodinné prídavky" na Slovensku neexistuje.

Matka na rodičovskej dovolenke poberá rodičovský príspevok podľa zákona o rodičovskom príspevku č. 571/2009. Základná suma RP v súčasnosti je 164,22 EUR.

Potom existujú prídavky na deti podľa zákona č. 600/2003 a prídavok na jedno dieťa je 22,01 EUR.

Okrem toho existuje ešte príplatok k prídavku vo výške 10,32, ale na ten má nárok len ten, kto spĺňa podmienky dané zákonom 600/2003.

Potom existuje daňový bonus na dieťa - každý, kto má dieťa a má určitý príjem, môže poberať tento bonus. Je vo výške 20,02 EUR na každé dieťa.
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

katka50 Pozri príspevok
Ak si neprekročil štandartnú dĺžku štúdia-I.stupeň vysokej školy má trvať 4 roky-tak áno, majú nárok na rodinné prídavky.
Ak niekto prekročí štandartnú dĺžku štúdia na VŠ, stráca nárok na prídavky?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

JAJA11 Pozri príspevok
Ak niekto prekročí štandartnú dĺžku štúdia na VŠ, stráca nárok na prídavky?
Áno, aj na daňový bonus.
0 0
tomPD tomPD

tomPD je offline (nepripojený) tomPD

Potreboval by som poradit:
Dovrsil som 25 rokov, studujem na VS v standardnej dlzke studia na dennom studiu. Podla veku mi zanikol narok na rodinne pridavky a v podstate mojim rodicom aj zakonna vyzivovacia povinnost. Je mozne od statu ziskat nejake socialne davky, alebo nieco podobne? Dakujem za radu
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

TomPD,
skús sa informovať na študijnom oddelení svojej školy na sociálne štipendium. Ak priznávajú tak býva väčšie ako sociálne dávky, kt. by boli vo výške 62,50 eur.
1 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Zákonná vyživovacia povinnosť nezaniká vekom.
3 0
77gabika 77gabika

77gabika je offline (nepripojený) 77gabika

pekny den mozete mi poradit ci mam narok na vyplatenie danoveho bonusu za minuli rok na deti aj ked som pracovala na 4h denne za min.mzdu a 27.12.2011 mi zamestnavatel oznamil ze od novembra mi neplati odvody a mam neplatene volno lebo firma sa dostala do financnych problemov.Ked som ho prosila nech mi vyrata ci mam narok na danovy bonus povedal ze mi to nevyslo a neodvadzal ani zrazky zo mzdy exekutorom ktore boli urcene sudom.neviem ako mam postupovat preto ze nedal vediet ani exekutorom preco prestal odvadzat splatky.Teraz sa bojim ze mi nabehnu dalsie uroky na exekuciach lebo podla zakonu im mal dat vediet do 15dni.dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

v hrubom musíš mať 317* 6 ak to dosiahneš máš nárok na DB za rok 2011
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

77gabika Pozri príspevok
pekny den mozete mi poradit ci mam narok na vyplatenie danoveho bonusu za minuli rok na deti aj ked som pracovala na 4h denne za min.mzdu a 27.12.2011 mi zamestnavatel oznamil ze od novembra mi neplati odvody a mam neplatene volno lebo firma sa dostala do financnych problemov.Ked som ho prosila nech mi vyrata ci mam narok na danovy bonus povedal ze mi to nevyslo a neodvadzal ani zrazky zo mzdy exekutorom ktore boli urcene sudom.neviem ako mam postupovat preto ze nedal vediet ani exekutorom preco prestal odvadzat splatky.Teraz sa bojim ze mi nabehnu dalsie uroky na exekuciach lebo podla zakonu im mal dat vediet do 15dni.dakujem
zamestnávatel ti vyplácal daňový bonus mesačne ? Výplata DB nesúvisí s platením odvodov do SP.
0 0
77gabika 77gabika

77gabika je offline (nepripojený) 77gabika

nevyplácal mi ho mesacne prave o to ide.A neviem ci mi vlastne aj odvody robyl s min mzdy preto ze mi ekonomka nieco splietala ze mi odvadzali odvody so sumy 160eur a ze ked mi prirata zrazky na exekutorov co bolo 66,66eur tak to nevychadza.Asi som teda dosla aj o ten jedinny prijem co som mala raz za rok.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mila123 Pozri príspevok
v hrubom musíš mať 317* 6 ak to dosiahneš máš nárok na DB za rok 2011
Platí v prípade, ak o doplatenie DB žiada v RZD. Ak splní mesačnú výšku zdanitelného príjmu (1/2 min.mzdy) a zamestnávatel je vypláca DB mesačne, vyplatený DB nevracia, aj keď ročný príjem nedosiahne 6-násobok min.mzdy.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

77gabika Pozri príspevok
nevyplácal mi ho mesacne prave o to ide.A neviem ci mi vlastne aj odvody robyl s min mzdy preto ze mi ekonomka nieco splietala ze mi odvadzali odvody so sumy 160eur a ze ked mi prirata zrazky na exekutorov co bolo 66,66eur tak to nevychadza.Asi som teda dosla aj o ten jedinny prijem co som mala raz za rok.
Podpíš u zamestnávatela Vyhlásenie a žiadaj od 1.1.2012 o mesačnú výplatu DB. Dôvod je uvedený v predch.príspevku.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veronikasad Pozri príspevok
Platí v prípade, ak o doplatenie DB žiada v RZD. Ak splní mesačnú výšku zdanitelného príjmu (1/2 min.mzdy) a zamestnávatel je vypláca DB mesačne, vyplatený DB nevracia, aj keď ročný príjem nedosiahne 6-násobok min.mzdy.
Veronika, ja to viem,len zadávateľka píše , že nedostávala DB mesačne....tak potom iba cestou či už RZD alebo DP FO typ A a tá suma v tomto prípade sedí, alebo sa mýlim????
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Z príspevku č. 28 som to nevyčítala. Odpovedala si skôr, ako tento údaj doplnila ...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

som to tak pochopila, že nemá nič vyplatené.....a pri prelistovaní som si všimla, že Gábina napísala jedno zadanie a jednu odpoveď.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Netvrdím, že tvoja odpoveď je nesprávna, ale neplatí vždy ...
0 0
77gabika 77gabika

77gabika je offline (nepripojený) 77gabika

prepač te ale už som taka zmagorena z toho ze teraz neviem ci mam narok alebo nie.podla toho ako som vas pochopila tak asi nie.Veronika pise ze neplati vzdy ale co neplati.inac dakujem za rady
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

tvoja HM za rok 2011 bola aká?
0 0
77gabika 77gabika

77gabika je offline (nepripojený) 77gabika

praveže cakam na papiere od zamestnavatela lebo vobec neviem z akeho prijmu mi odvadzal odvody a tym padom ani neviem aky mi priznal prijem aj ked na papieri mam min mzdu.Pretoze min mzda je 378cca a on mi robyl odvody so 160eur.A to co som vam zabudla napisat je ze mi povedal ze ak donesiem 200eur tak mi spraví danove tak aby som dostala bonus.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

to ti tu niekto zadarmo pomôže vypísať.....na DU si vyzdvihni DP FO typ A
a
ak ti dá potvrdenie o zdaniteľnej mzde a zrazených preddavkov zo závislej činnosti a funkčných požitkov za rok 2011, v prvom riadku budeš maž napísané, že zúčtovaná a vyplatená mzda.....ak bude vo výške aspoň 1902 € a viac dostaneš DB na detí, ak menej, je mi ľúto, nemáš nárok....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať