Zavrieť

Porady

Neviditeľnosť na Porade

Dnes som sa dosť nudila, tak som si na Porade pokukala profil niektorých členov. A keď sa človek nudí, tak ho často napadnú rôzne hlúposti, ktoré však v konečnom dôsledku nemusia byť až takými hlúposťami.

Zistila som, že na Porade sú rôzne kategórie nickov. Sú to nicky začínajúce, NE-VIP a VIP. A ja k tomu pridávam ešte jedno členenie - SUPER-VIP. Po prihlásení sa na Poradu, sa meno prihlasujúceho obvykle objaví na hlavnej stránke Porady, ale nie vždy.

Existuje teda ešte ďalšie rozdelenie nickov, ktoré sú po prihlásení na Porade viditeľné alebo neviditeľné. A tie neviditeľné sú tak medzi VIP členmi, ako aj NE-VIP členmi.
A tak by som sa chcela spýtať:
  1. Na čo je to dobré ešte aj takéto rozdelenie nickov?
  2. Aké kritéria alebo podmienky treba splniť na to, aby člen – nick, hociktorého rangu, bol preradený do kategórie neviditeľný? Deje sa to automaticky po splnení týchto kritérií alebo si treba podávať extra žiadosť, o ktorej niekto rozhodne, alebo ju zamietne?
  3. Čo je také príťažlivé, či výhodné na neviditeľnosti nickov?
Všimla som si tiež, že je dosť členov, aj z radu SUPER- VIP, ktorí sú na Porade vždy viditeľní (napr. Chobot), teda neviditeľnosť im na Porade nechýba.

Takže otázok som položila dosť, ešte aby mal kto na ne odpovedať.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

frederyka Pozri príspevok
Keď budete triezvi:-*, odpovie mi niekto, kedy môžem byť neviditeľná? Ďakujem
Ten smejúci sa smajlík je v príspevku naznačený, tak si dovolím tiež smajlíkovú reakciu.

Ferederyka, krásne meno pre nick. Keď ho vidím na Porade, vždy mi pripomenie skvelú speváčku blízkej minulosti, Fredericu von Stade.

Poniektorí zo včerajška sme už vytriezveli, ale ako vidím, iní nás predbehli a poradili Ti veľmi dobre. A nebuď na nás taká prísna. Nechcem síce hovoriť za všetkých , ale asi sa držíme hesla: Lepšie je mať v hlave aspoň čosi, ako úplne nič.
0 0
frederyka frederyka

frederyka je offline (nepripojený) frederyka

Nie som prísna. Asi sa mi nedajú vkladať smajlíci. Mala som úžasný budíček a trošku som nekrotila svoje vášne. Polepším sa. Ahoj
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nechce sa mi čítať všetky príspevky....odpoveď je len k Petrinej otázke č. 3 .....nechápem čo je príťažlivé a nechápem prečo sú nicky neviditeľné....ale keď to tak chcú...nech to majú.
Je to detinské...alebo falošné? Ako označím situáciu, keď počúvam skrytá za stromom...ako sa napríklad susedia na dvore hádajú?
Tak mne to pripadá nejako tak....skryjem nick a v utajení si čítam, čo sa kde píše....ale prečo?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

DanielaSĽ Pozri príspevok
Nechce sa mi čítať všetky príspevky....odpoveď je len k Petrinej otázke č. 3 .....nechápem čo je príťažlivé a nechápem prečo sú nicky neviditeľné....ale keď to tak chcú...nech to majú.
Je to detinské...alebo falošné? Ako označím situáciu, keď počúvam skrytá za stromom...ako sa napríklad susedia na dvore hádajú?
Tak mne to pripadá nejako tak....skryjem nick a v utajení si čítam, čo sa kde píše....ale prečo?
Daniela, čo mi to robíš? Vlastne píšeš? Ja, zlákana a zhýčkaná doterajšou možnosťou neviditeľnosti, sa snažím o rôzne vylepšenia, ale len pre moj nick. Písala som o tom v príspevku č.21. Pripájam Ti ho, keďže si okrem môjho zadania žiadny príspevok nečítala. A Ty mi tvrdíš, že je to nanič! Skús si prečítať, možno zmeníš názor. Ale keď nie, tak sa nebudem odúvať.
http://www.porada.sk/1140134-post21.html
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Treba sa konečne zamyslieť nad tým , čo vlastne riešite(me). Berme to konečne ako možnosť nastavenia jednotlivého užívateľa a hotovo. To takto rozmýšľate aj nad funkciou zatajeného (súkromného) čísla u mobilných operátorov? Tiež to považujem za voľbu nastavenia volajúceho...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová Pozri príspevok
Daniela, čo mi to robíš? Vlastne píšeš? Ja, zlákana a zhýčkaná doterajšou možnosťou neviditeľnosti, sa snažím o rôzne vylepšenia, ale len pre moj nick. Písala som o tom v príspevku č.21. Pripájam Ti ho, keďže si okrem môjho zadania žiadny príspevok nečítala. A Ty mi tvrdíš, že je to nanič! Skús si prečítať, možno zmeníš názor. Ale keď nie, tak sa nebudem odúvať.
http://www.porada.sk/1140134-post21.html
Inak byť viditeľný je veľká výhoda-vieš aké to je príjemné keď idem autobusom a deti z materskej školky odomňa pýtajú podpisy aj pre brata aj pre sestru a povedia-ujo Stano-sadnite si...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Denda Pozri príspevok
Treba sa konečne zamyslieť nad tým , čo vlastne riešite(me). Berme to konečne ako možnosť nastavenia jednotlivého užívateľa a hotovo. To takto rozmýšľate aj nad funkciou zatajeného (súkromného) čísla u mobilných operátorov? Tiež to považujem za voľbu nastavenia volajúceho...
Presne tak, ja síce utajené hovory nedvíham a preto nemusím ani komunikovať s utajeným nickom.
Možno by mohla vypadnúť kolonka, čo práve robí, aby neboli zbytočné dohady, lebo aj tak je to veľakrát neaktuálne a tak si to niekto vysvetľuje po svojom... Ale aj tak v zásade platí to, čo napísala Denda.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

slavica Pozri príspevok
Presne tak, ja síce utajené hovory nedvíham a preto nemusím ani komunikovať s utajeným nickom.
Možno by mohla vypadnúť kolonka, čo práve robí, aby neboli zbytočné dohady, lebo aj tak je to veľakrát neaktuálne a tak si to niekto vysvetľuje po svojom... Ale aj tak v zásade platí to, čo napísala Denda.
Ja som aj tak doteraz nepochopil, naco je na Porade funkcia, kde mozu clenovia sledovat, co ini robia. Tak je Porada o poradenstve, alebo voayersky kruzok?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Denda Pozri príspevok
Treba sa konečne zamyslieť nad tým , čo vlastne riešite(me). Berme to konečne ako možnosť nastavenia jednotlivého užívateľa a hotovo. To takto rozmýšľate aj nad funkciou zatajeného (súkromného) čísla u mobilných operátorov? Tiež to považujem za voľbu nastavenia volajúceho...

Súúúúúúhlas. Utajený, neutajený....vždy prijateľnejšie ako klebetnícke jazýčky, ktoré o súkromí svojom a žiaľ často i cudzom - a to bez súhlasu dotknutého, verejne pletkujú . Tie ma srdia oveľa viac.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

misomiso Pozri príspevok
Ja som aj tak doteraz nepochopil, naco je na Porade funkcia, kde mozu clenovia sledovat, co ini robia. Tak je Porada o poradenstve, alebo voayersky kruzok?
To nie je funkcia na sledovanie. Že to niekto robí za týmto účelom je len možno niekoho domienka, ktorá sa tu ujala ako kliešť.
Je to funkcia, ktorú si niekto na začiatku tvorby stránky prial mať, tak ju tam doplnili.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Denda Pozri príspevok
Treba sa konečne zamyslieť nad tým , čo vlastne riešite(me). Berme to konečne ako možnosť nastavenia jednotlivého užívateľa a hotovo. To takto rozmýšľate aj nad funkciou zatajeného (súkromného) čísla u mobilných operátorov? Tiež to považujem za voľbu nastavenia volajúceho...
Myslím, že už dávno nič neriešime. Skôr iné. A to pokračovanie mojím príspevkom po dlhom čase , malo presný dôvod, vtedy, keď som ho napísala. Myslím, že tí, ktorí sa pripojili k mrníkovaniu témy dobre rozumeli, načo bolo potrebné to pokračovanie. Ale pre mňa téma dávno prestala mať význam, takže vôbec netrvám na tom, aby sa v téme pokračovalo. Po istých skúsenostiach, si však dobre rozmyslím, či tému uzamknem. Možno som mala tému napísať do "Kaviarne", tam by sa asi lepšie hodila.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Petra Nová Pozri príspevok
Myslím, že už dávno nič neriešime. Skôr iné. A to pokračovanie mojím príspevkom po dlhom čase , malo presný dôvod, vtedy, keď som ho napísala. Myslím, že tí, ktorí sa pripojili k mrníkovaniu témy dobre rozumeli, načo bolo potrebné to pokračovanie. Ale pre mňa téma dávno prestala mať význam, takže vôbec netrvám na tom, aby sa v téme pokračovalo. Po istých skúsenostiach, si však dobre rozmyslím, či tému uzamknem. Možno som mala tému napísať do "Kaviarne", tam by sa asi lepšie hodila.
No ak je toto tá správna odpoveď : http://www.porada.sk/1140134-post21.html tak potom nemá zmysel pokračovať v tejto debate. Jediný kto vie odpoveď je tvorca funkcie. Možno bola o tom niekde na porade aj zmienka, ale to neviem či sa ešte dá vyhľadať.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Tvorca funkcie mal možno celkom iný zamer používania, ale možno sa to otočilo celkom inde, ako to u nas ľudi byva zvykom. Mne je to v podstate jedno, ja sa skrývať nepotrebujem a ani iných nesledujem.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Denda Pozri príspevok
No ak je toto tá správna odpoveď : http://www.porada.sk/1140134-post21.html tak potom nemá zmysel pokračovať v tejto debate. Jediný kto vie odpoveď je tvorca funkcie. Možno bola o tom niekde na porade aj zmienka, ale to neviem či sa ešte dá vyhľadať.
Tvoj názor Ti neberiem, mysli si o tom , čo chceš. Máme slobodu prejavu , tak nech sa páči, každý má právo vysloviť svoj názor. Ale ozaj tu nebudem vysvetľovať, prečo som ten príspevok č.21 písala. Možeš s ním polemizovať, môžeš ho ignorovať, môžeš si na jeho úkor zažartovať. Toto nie je rubrika z odbornej témy, kde je ozaj žiadúce, aby sa diskutujúci držali prísne odbornosti.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Nechce sa mi čítať všetky príspevky....odpoveď je len k Petrinej otázke č. 3 .....nechápem čo je príťažlivé a nechápem prečo sú nicky neviditeľné....ale keď to tak chcú...nech to majú.
Je to detinské...alebo falošné? Ako označím situáciu, keď počúvam skrytá za stromom...ako sa napríklad susedia na dvore hádajú?
Tak mne to pripadá nejako tak....skryjem nick a v utajení si čítam, čo sa kde píše....ale prečo?

Danka , ak to raz ponúkol admin , ako jednu z možností, tak prečo by to poraďáci nemohli využívať . Však si myslím , že nie je na tom nič zlé . Napokon , aj ak niekto je neviditeľný , tak to zistíš. Čiže na tom nie je nič tajné . Aj ja patrím k tým, čo túto možnosť danú Richardom využíva.A necítim sa byť ani detinská , ale ani falošná . Ak mám chuť a vôlu tak si to zasa prepnem. A čo sa týka čítania , na to je porada , aby človek čítal všetky príspevky, na ktoré má náladu , či už ako neviditeľný , alebo viditeľný .

Ja na tom skutočne nič zlé nevidím .
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Petra Nová Pozri príspevok
Tvoj názor Ti neberiem, mysli si o tom , čo chceš. Máme slobodu prejavu , tak nech sa páči, každý má právo vysloviť svoj názor. Ale ozaj tu nebudem vysvetľovať, prečo som ten príspevok č.21 písala. Možeš s ním polemizovať, môžeš ho ignorovať, môžeš si na jeho úkor zažartovať. Toto nie je rubrika z odbornej témy, kde je ozaj žiadúce, aby sa diskutujúci držali prísne odbornosti.
Súhlasím s príspevkom a na doplnenie skúste pouvažovať nad možnosťou, že odpoveď v príspevku 21 je tiež len zhlukom polemizovaní a domienok, ktoré so zámerom založenia tejto funkcie nič nemá.
PS: tiež ste v ňom našli aj iné možnosti využitia.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Denda Pozri príspevok
Súhlasím s príspevkom a na doplnenie skúste pouvažovať nad možnosťou, že odpoveď v príspevku 21 je tiež len zhlukom polemizovaní a domienok, ktoré so zámerom založenia tejto funkcie nič nemá.
PS: tiež ste v ňom našli aj iné možnosti využitia.
No , dovolím si s Tebou nesúhlasiť. V tom mojom príspevku, pretože som ho písala, tak viem, som vôbec s ničím nepolemizovala, a ani nevyslovovala domienky. Skôr som sa snažila popísať možnosti, ktoré neviditeľnosť prináša. A možno som trochu s nadsázkou sa snažila doplniť, ako by bolo možné vylepšiť systém, pre tých, čo majú radi súkromie na Porade. Vlastne tie vylepšenia sa mali týkať len môjho nicku( a dobre som si uvedomovala, aká je to absurdita). To je všetko.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Denda Pozri príspevok
To nie je funkcia na sledovanie. Že to niekto robí za týmto účelom je len možno niekoho domienka, ktorá sa tu ujala ako kliešť.
Je to funkcia, ktorú si niekto na začiatku tvorby stránky prial mať, tak ju tam doplnili.
Ved dobre, ale ja som sa pytal, aky iny vyznam to ma, ak nie voayerstvo.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

misomiso Pozri príspevok
Ved dobre, ale ja som sa pytal, aky iny vyznam to ma, ak nie voayerstvo.
miso, voayerstvo je sexuálna úchylka, a tu nieje nič ,čo by sa dalo sexuálne využiť, tým,že sleduješ,kto čo robí na porade sledovať!!!To je ten rozdiel...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Stanislav 1975 Pozri príspevok
miso, voayerstvo je sexuálna úchylka, a tu nieje nič ,čo by sa dalo sexuálne využiť, tým,že sleduješ,kto čo robí na porade sledovať!!!To je ten rozdiel...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať