Zavrieť

Porady

Handlová 10.08.2009- Žiaľ len žiaľ

Akurát čítam netové vydanie denníka a sme a tu http://prievidza.sme.sk/c/4968677/v-...6-mrtvych.html
som sa dozvedel hroznú a smutnú správu, že pravdepodobne nikto z 20 baníkov neprežil nešťastie v bani v Handlovej- je to smutné,že zasa prišlo kopu žien o manželov, kopu detí o otcov a vlastne o akéhokolvek príbuzneho...Práca baníka je ťažká a nezaplatená( priemerný plat sa pohybuje okolo 1500 eur, ja osobne by som to asi nikdy nešiel robiť, ale veľa ludí proste musí, lebo v okolí Handlovej, Prievidze práce na výber moc nieje...-chcel som ešte pár viet napísať(mám ich v hlave). ale vlastne načo to písať, boli by to iba slová, obyčajné slová a tak len-
REST IN PEACE...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Je to hrozné nešťastie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

stačí zlomok sekundy a život sa obráti o 180st...je to obrovská tragédia...
Ak niekto zanedbal akékoľvek bezpečnostné predpisy, verím, že bude potrestaný, ale tým chlapom to žiaľ život nevráti..
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

nie o 180 stupňov ale úplne naruby...je mi to veľmi ľúto
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Stanislav, som rada, že si otvoril túto tému, po celé leto, je vždy veľa nešťastí, mňa osobne sa však Handlová tiež veľmi dotkla, zapálila som sviečku, viac neviem urobiť, len dúfať, aby takýchto nešťastí bolo čo najmenej.,

mám rada rádio VIVA, dnes som ho musela ráno vypnúť, nemohla som počúvať veselé piesne
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Včera som to celý večer sledovala, aj s manželom sme dúfali, že sa stane nejaký zázrak a nájdu ich živých, ale ráno keď som zapla TA3 bolo po nádejach strašne je mi ľúto všetkých 20 ľudí, ktorí tam zostali....želám príbuzným a priateľom obetí veľa síl pri zvládaní tohto nešťastia.....
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Myslím si, že toto je dôsledok šetrenia nákladov. Som inžinier, a nik mi nenahovorí, že neexistuje detektor výbušných plynov, resp. detektor prašnosti, koncentrácie akejkoľvek zložky. Nie je možné, aby výbuchu došlo naraz, bez nejakej merateľnej fyzikálnej podstaty (iba ak by došlo pri prácach k výronu metánu, alebo iného plynu).
Viem si predstaviť, ako niekto položil otázku: Viete vyčísliť ekonomický prínos prístroja na detekciu tej a tej látky? Jeho návratnosť? Keďže také niečo vyčísliť nejde, tak sa prístroj nekúpil. Lebo je to neefektívna investícia.

Z danej oblasti poznám pár ľudí, ktorí našťastie už v bani neracujú, ale zažili zával a podmienky aké sú v bani. Tie peniaze, za aké sú ochotní (ekonomicky prinútení) vliezť dole, sú vlastne bagateľ.

Treba dúfať, že sa to viac krát nezopakuje.´
Úprimnú sústrasť ...
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Je to strašné nešťastie ...pracoval som17rokov v bani a tiež som ostal invalidný dôchodca na chrbticu ....ale určite tam bolo zanedbané niečo čomu sa možno dalo zabrániť lebo ten plyn tam musel byť dlkšie a upozroňovali nato lebo ten metán sa musí nahromadiť.....je ťažké teraz niečo písať a vravieť keď sa niečo také stane ale zodpovednosť by mal niesť niekto zato lebo pracovné podmienky sú veľmi ťažké v bani ....
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Conan X Pozri príspevok
Je to strašné nešťastie ...pracoval som17rokov v bani a tiež som ostal invalidný dôchodca na chrbticu ....ale určite tam bolo zanedbané niečo čomu sa možno dalo zabrániť lebo ten plyn tam musel byť dlkšie a upozroňovali nato lebo ten metán sa musí nahromadiť.....je ťažké teraz niečo písať a vravieť keď sa niečo také stane ale zodpovednosť by mal niesť niekto zato lebo pracovné podmienky sú veľmi ťažké v bani ....
Je to strasne prave som si pozerala na stranke markizy nejnovsie info. Tiez som toho nazoru ze vedeli o tomto probleme a aj tak tam museli ludia robit. Myslim ze je urcitym sposobom ponizujuce ze na takuto pracu su ludia pouzivany a nie su na to stroje. Je to strasna a namahava praca moj striko robil v bani v cechach desat rokov, mal dva vazne urazy a nakoniec skoncil z obojstrannou rakovinou pluc a zomrel v strasnych bolestiach.
Je my velmi luto tych ludi dufam aj ked to znie kruto ze to mali aspon rychlo za sebou a netrpeli. Nehovoriac o pribuznych ktory s tym budu zit do smrti.

Ostava len dufat ze vinnici budu potrestany a ze sa to nebude opakovat.
Toto len potvrzuje moj pocit ze hodnota ludskeho zivota je v dnesnej spolocnosti hlboko pod hodnotou moci a zisku.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Je to neskutočné nešťastie....vdovy,siroty....ťažko hľadať slová.Profesia baníka je ťažká a veľmi nebezpečná. Vyšetrovanie určite neukáže zanedbanie ľudského faktora, ale nechcela by som byť v koži zodpovedných.

Úprimnú sústrasť všetkým pozostalým.......i keď viem, že tieto slová Vám svojich blízkych nenahradia. Je mi to veľmi ľúto.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Súcitim s rodinami postihnutými nešťastím, ale nechápem načo je dobre dnes zakladanie novej témy, keď táto problematika sa rozoberá od včera v téme "Udalosti"
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Treba riaditeľa tohoto podniku, ktorý spôsobil ani nie pred rokom smrť 6-toich mladých baníkov nedodržaním bezp. pravidiel postaviť pred súd ako bolo súdene aj vedenie vojenského závodu v Novákoch. A nech platí on jeho rodina vnúčence a pravnúčence týmto 20-tim rodinám pozostal. rentu až po 5-te koleno.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Určite by mal zotpovednosť zobrať lebo či vedenie alebo riadideľ bani vedeli čo je tam akých podmienkach pracujú ale ako to býva nič sa nedozvie nik ...a určite tu budú trpieť len príbuzný lebo tie podmienky v bani pozná len človek ktorý tam robý alebo robyl ..kde bolo bespečnosť práce tam to neni také ľahké a ako je ohodnotená práca v bani .....čo teraz budú musieť znášať príbuzný
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Raz som videla jeden dokument o nestasti v bani, ale uz neviem aka to bola krajina len viem ze nemecky hovoriaca.
Banici tam boli zastrasovany a museli podpisovat papiere o mlcanlivosti. Aj ked existovali dokazy zrazu zmizli a nikto vedeniu nic nemohol dokazat. Nakoniec dostali pribuzny odskodnenie ktoreho vyska bola polovica platu banika.

Dufam ze pozostali po banikoch a zachranaroch u nas dostanu dost penazi, aj ked peniaze to naspravia ale aspon im pomozu prezit nejaky cas kym sa aspon trochu spamataju.

Ked vidim tie platy co dava stat takto tazko pracujucim ludom a tie odskodnenia je my zle.
A je my ovela horsie ked to porovnam napr s tym ake prachy da stat parte hracov hokeja za to ze vyhraju nejaky zapas.
0 0
orlica orlica

orlica je offline (nepripojený) orlica

tutiola Pozri príspevok
Súcitim s rodinami postihnutými nešťastím, ale nechápem načo je dobre dnes zakladanie novej témy, keď táto problematika sa rozoberá od včera v téme "Udalosti"
Uff, asi preto, lebo NEZVRATITELNÁ tragédia nie je IBA bežnou súčasťou temy "Udalosti" ,ale je to jedno z najväčších hromadných ľudských nešťastí na Slovensku"
Mám už len želenie, aby pozostalým pomohli slová útechy a štát im dal dôstojnú finančnú pomoc, (ked dokaže vyhodiť do vzduchu z peňazí daňových poplatníkov miliardy pre biznis a nie sport!!!! kvôli 11 futbalistom a dve desiatky hokejistov, co maju vymleté hlavy :-( tzv.široko-laurincovske športy...)
Uprimna sustrast pozostalým :-(
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

Je to velmi velka tragedia, ale čitam vela spekupacii čo sa mohlo stat, nie je to už jedno? Je zbytočne nad tým polemizovat. Samozrejme o mesiac sa akurat dozvieme že tí chudaci čo zomreli nedodržali nejake bezpecnostne pravidlá a všetka vina sa hodí na nich. Tak mi neostáva už nič iba napísat:

Uprímnú sústrast všetkým pozostalým.

Baníci odpočívajte v pokoji
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

práve som sa dozvedel ,že traja zních boli z veľkého Krtíša a všetkých som osobne poznal boli mi kamaráti spolu sme robili a o to mi je ťažšie ...Uprimnú sústrasť
0 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

Je to obrovska tragedia.........Som s tohto regionu,tohto casu mam uz svoju rodinu ale ked si pomyslim ze aj moj otec bol v minulosti asi 17 rokov banikom,dakujem bohu ze sa mu nic taketo nestalo.Tyto chudaci museli zomriet strasnou smrtou.Je to strasne nespravodlive a slzy sa mi tlacia do oci pri kazdej reportazi,ktoru odvisiela televizia.Zial tato tragedia sa dotkla aj mojej kolegyne,ktorej tam zahynul svagor.Som zvedava,kto si toto vsetko zoberie na zodpovednost_ Je mi velmi luto vsetkych pozostalych,vsetkych zien co prisli o manzelov,rodicov co prisli o svojich synov a hlavne deti co prisli o svojich milovanych oteckov......CEST ICH PAMIATKE
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Úprímnú sústrasť všetkým pozostalým a česť ich pamiatke

http://www.handlova.sk/?program=51&m..._id_info=16874

Oznam o zriadení účtu

Každý Handlovčan, Slovák, Európan môže zmierniť dôsledky baníckej tragédie v Handlovej a pomôcť rodinám obetí príspevkom na účet: 0372606046/0900,
ktorý mesto Handlová zriadilo
na podnet svojich občanov.

Ďakujeme Vám

za Vašu spolupatričnosť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pôvodca textu príspevku: tutiola
Súcitim s rodinami postihnutými nešťastím, ale nechápem načo je dobre dnes zakladanie novej témy, keď táto problematika sa rozoberá od včera v téme "Udalosti"
orlica Pozri príspevok
Uff, asi preto, lebo NEZVRATITELNÁ tragédia nie je IBA bežnou súčasťou temy "Udalosti" ,ale je to jedno z najväčších hromadných ľudských nešťastí na Slovensku"
Mám už len želenie, aby pozostalým pomohli slová útechy a štát im dal dôstojnú finančnú pomoc, (ked dokaže vyhodiť do vzduchu z peňazí daňových poplatníkov miliardy pre biznis a nie sport!!!! kvôli 11 futbalistom a dve desiatky hokejistov, co maju vymleté hlavy :-( tzv.široko-laurincovske športy...)
Uprimna sustrast pozostalým :-(
Len mi nie je jasné , prečo sa tá téma ocitla v tématickom celku tohoto bloku tém.......

Lebo proste je to UDALOSŤ , ktorá sa stala a nemá vplyv na ZDRAVIE ako také ....

Etiketa tiež niečo hovorí , marí sa mi to ? , o zdupľovaní obsahu podobných tém .....

Ale , škoda ich ....
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Keď som zistila, že sú založené dve podobné témy, uvažovala som o ich spojení. Ale potom som si povedala, že sa stalo nešťastie, a že sa o ňom môžme vyjadrovať v dvoch témach.

Pozostalým vyslovujem úprimnú sústrasť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať