Zavrieť

Porady

Handlová 10.08.2009- Žiaľ len žiaľ

Akurát čítam netové vydanie denníka a sme a tu http://prievidza.sme.sk/c/4968677/v-...6-mrtvych.html
som sa dozvedel hroznú a smutnú správu, že pravdepodobne nikto z 20 baníkov neprežil nešťastie v bani v Handlovej- je to smutné,že zasa prišlo kopu žien o manželov, kopu detí o otcov a vlastne o akéhokolvek príbuzneho...Práca baníka je ťažká a nezaplatená( priemerný plat sa pohybuje okolo 1500 eur, ja osobne by som to asi nikdy nešiel robiť, ale veľa ludí proste musí, lebo v okolí Handlovej, Prievidze práce na výber moc nieje...-chcel som ešte pár viet napísať(mám ich v hlave). ale vlastne načo to písať, boli by to iba slová, obyčajné slová a tak len-
REST IN PEACE...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Bastian Pozri príspevok
Ty si celá jeden veľký pľuvanec... Alebo za čo máš tie tvoje "príspevky"? Kašli na mňa a vyjadruj sa k téme.

Petra Nová Pozri príspevok
To som už dávno. Vyjadrujem sa len k tomu, čo je v téme napísané. Ešte, že sa dá od veľkého pľuvanca očistiť.

...to sú akože príspevky pre potešenie trúchliacich?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Paula Pozri príspevok
...to sú akože príspevky pre potešenie trúchliacich?
Aspoň že Ti nevadia tie ďalšie.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Petra Nová Pozri príspevok
Ách, jaj! Ešte aj veľká ľudská tragédia vie poslúžiť na malý primitívny pľuvanec. Malý, ale zrejme potešil.
Myslim, ze prave vlade sa teraz (tri dni dozadu) podarilo ustedrit pluvanec tej vdove po banikovi (s postihnutou dcerou) ktoru vobec neodskodnili.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Mozete si hovorit co chete, ale takto realizovane odskodnenie zo statneho rozpoctu, nema nic spolocne so solidaritou. Nie je to nic ine, ako cisty predvolebny marketing. Rovnako ako vsetky recicky o socialnom state.

Ak by som ja bol premierom, po prve by som po prve tlacil na zakon, ktory by to upravil pre vsetkych spravodlivo a rovnako.

Po druhe - ak by sa taketo nieco stalo, pozrel by som sa na to, ako sa chysta pozostalych odskodnit zamestnavatel, ktoremu to ukladaju za povinnost uz aj sucasne zakony a ktory mal z prace banikov zisky. Ak vie premier "zatlacit" na energeticke monopoly, na banky a neviem na koho este, tak by si nevedel spravit poriadok s nejakou banou v Prievidzi?

Nie je zaujem, pretoze lepsie je dat zo statneho, cim sa vyvola (klamilvy) pocit, ze o vsetkych, ktori su v nudzi v tomto state je postarane. To ze su aj ine vdovy, ktore namli to stastie, ze s ich manzelmi zomreli aj ini, to uz nikoho netrapi.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Iba chcem misamisa doplniť. Minulý rok bolo cca 80 smrteľných úrazov. Koľkí z nich boli odškodnení týmto spôsobom? Myslím, že nik.

Toto nešťastie, tak ako KAŽDÉ, z tých 80 je niečo strašné. Neviem si predstaviť prísť o otca, brata, syna, mamu, sestru, alebo dcéru. To je niečo strašné. To, že pred dňami zomrelo 20 chlapov a inokedy po 1 - 2 nič nemení na tom, že rodiny prišli o svojho živiteľa.
Dnes som sa rozprával z baníkom, ktorého zavalilo pred rokmi. Pýtal som sa ho, čo si myslí o tomto nešťastí. Povedal, že šetrenie. Je to o tom, čo som napísal v mojom príspevku pred niekoľkými dňami. Šetrenie a zisky za každú cenu. "Nepáči sa Ti? Tak vylez a choď domov. Vonku čaká ďaších 100 baníkov, čo radi vlazú dole." A chlap, čo živí rodinu v kraji, kde je XX nezamestnanosť, kde prácu je NEMOŽNÉ zohnať, zatne zuby a riskuje. Aby majiteľ mal väčšie zisky, hoci aj na úkor života ľudí. Nepíšam o žiadnej konkrétnej bani. Toto sa deje skoro všade.
Naposledy upravil Charon : 16.08.09 at 17:18 Dôvod: Doplnené a gramatika :-)
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

misomiso Pozri príspevok
Myslim, ze prave vlade sa teraz (tri dni dozadu) podarilo ustedrit pluvanec tej vdove po banikovi (s postihnutou dcerou) ktoru vobec neodskodnili.
misomiso Pozri príspevok
Mozete si hovorit co chete, ale takto realizovane odskodnenie zo statneho rozpoctu, nema nic spolocne so solidaritou. Nie je to nic ine, ako cisty predvolebny marketing. Rovnako ako vsetky recicky o socialnom state.

Ak by som ja bol premierom, po prve by som po prve tlacil na zakon, ktory by to upravil pre vsetkych spravodlivo a rovnako.

Po druhe - ak by sa taketo nieco stalo, pozrel by som sa na to, ako sa chysta pozostalych odskodnit zamestnavatel, ktoremu to ukladaju za povinnost uz aj sucasne zakony a ktory mal z prace banikov zisky. Ak vie premier "zatlacit" na energeticke monopoly, na banky a neviem na koho este, tak by si nevedel spravit poriadok s nejakou banou v Prievidzi?

Nie je zaujem, pretoze lepsie je dat zo statneho, cim sa vyvola (klamilvy) pocit, ze o vsetkych, ktori su v nudzi v tomto state je postarane. To ze su aj ine vdovy, ktore namli to stastie, ze s ich manzelmi zomreli aj ini, to uz nikoho netrapi.
Vláda môže skutočne za všetko. Za to, že baňa v Handlovej existuje, aj za to, že padol kostolný zvon v Hornej Dolnej.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Petra Nová Pozri príspevok
Vláda môže skutočne za všetko. Za to, že baňa v Handlovej existuje, aj za to, že padol kostolný zvon v Hornej Dolnej.
Nie, to tu nikto netvrdi. Vlada moze iba za to, ze si robi za nase peniaze drahu marketingovu predvolebnu kampan.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

misomiso Pozri príspevok
Nie, to tu nikto netvrdi. Vlada moze iba za to, ze si robi za nase peniaze drahu marketingovu predvolebnu kampan.
Je mi úplne jedno, či odškodnila pozostalých bez marketingovej alebo s marketingovou kampaňou. Dôležité je, že ich odškodnila alebo ešte odškodní. Alebo to nemala urobiť? Ak štát, resp. vláda vydáva spoločné peniaze na jedno, vždy znevýhodňuje druhých. Ak dá peniaze na futbalový štadión v Bratislave, znevýhodňuje ostatné regióny na Slovensku, a tak to ide dookola, dookola. Je však k tomu legitimovaná , a tak to robí, ako každá vláda.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Chcela by som v prvom rade vyjadriť veľkú ľútosť nad vyhasnutými životmi dvadsiatich ľudí. Vyhasli náhle a bez varovania,nečakane, a aj keď sa hovorí, že každý z nás má dané už pri narodení ako dlho bude horieť plamienok sviečky jeho života, vždy pri takomto nešťastí má človek pocit, že to prišlo príliš skoro a náhle. Česť ich pamiatke a pokoj ich dušiam.

Trošku s odstupom času som si prečítala príspevky k tejto téme, a teraz by som mala dve otázky:
1. Prečo štát dotuje súkromnú baňu? Prečo nevytvorí štátny podnik (resp.podnik s majoritným podielom štátu), ak má taký eminentný záujem na udržaní zamestnanosti v tomto regióne? Možno by sa potom dali lepšie odsledovať aj podmienky dodržiavania bezpečnostných predpisov a boli by lepšie možnosti na odstraňovanie problémov a zisk by tiekol nazad do štátneho rozpočtu. Súkromný majiteľ si dá aj výsledky meraní alebo kontrol sfalšovať, len aby si udržal isté peniažky od štátu. Netvrdím, že v štátnych podnikoch je všetko o.k., ale existuje predsa len lepšia kontrolovateľnosť, či už zo strany zamestnancov alebo napr. médií. Aspoň by ľudia nemuseli mať taký strach o miesta v prípade nejakých problémov, na ktoré poukážu.
2.Ako riešiť problém odškodňovania pozostalých? V tomto prípade sa mi javí, že vlastne z mojich daní platím dvakrát. Najprv majiteľom bane do vrecúška a potom pozostalým v rámci odškodnenia. Našla som tu zopár príspevkov, ktoré aj napriek tomu, že sa ich autori obávali z označenia hyenizmu, trafili klinec po hlavičke. Ak máme odškodňovať pozostalých pri rôznych nešťastiach, tak všetkých. Nieže to dopadne tak ako teraz, že štát dáva, ľudia sa skladajú, rôzne organizácie prispievajú a pán raditeľ bane sa neunúva ani sa prísť rozlúčiť so svojimi zamestnancami.(Veď načo aj. Manažérsky plat mu predsa napriek všetkému aj tak zaplatíme z našich daní. A že kde zostala slušnosť alebo nejaký pocit osobnej zodpovednosti? Ak sú prachy, na takéto drobnosti sa môžeme pokojne vy....) Aby som nevyzerala ako nejaká hyena, aj ja som prispela do zbierky, ale sama a z vlastnej vôle, pretože mi príde správne pomôcť niekomu, kto j v núdzi, ale nie zo štátneho rozpočtu, na ktorý robíme všetci, a keď sa potom niekomu z nás niečo stane, tak po našich pozostalých neštekne ani pes.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

To tu ešte niekto nepochopil, že táto vláda nevie vytvárať nič? Vie sa iba hrať na súcitnú (keď je vidina rýchleho a veľkého efektu). Aj to nie z peňazí, ktoré ona vytvorila alebo sa o ne niečim pričinila...

Namieto toho, aby tu niečo sfunkčnili, nerobia iné ako si napchávajú vlastné vrecká... a sem tam hodia nejaký ten halier aj druhým. O tom má byť jedna vláda? Aby porozhadzovala čo má a nemyslela do budúcnosti?

Táto vláda potrebuje pre svoju existenciu nešťastie... iba vtedy môže všetkým ukázať veľkým gestom, ako dokáže pomôcť. A ešte niečo - ak niekto náhodou ešte stále verí, že sa nám pán Fico & company postarajú o lepšiu životnú úroveň, tak by konečne mohol už otvoriť oči... Oni potrebujú tie načahujúce sa ruky... do ktorých môžu sem-tam podať malú almužnu. A pridajú aj bonus - veľké sľuby do budúcna + pocit, že nás ochránia...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Bastian Pozri príspevok

Táto vláda potrebuje pre svoju existenciu nešťastie... iba vtedy môže všetkým ukázať veľkým gestom, ako dokáže pomôcť. A ešte niečo - ak niekto náhodou ešte stále verí, že sa nám pán Fico & company postarajú o lepšiu životnú úroveň, tak by konečne mohol už otvoriť oči... Oni potrebujú tie načahujúce sa ruky... do ktorých môžu sem-tam podať malú almužnu. A pridajú aj bonus - veľké sľuby do budúcna + pocit, že nás ochránia...
Ak je to tak, že " táto vláda potrebuje pre svoju existenciu nešťastie... iba vtedy môže všetkým ukázať veľkým gestom, ako dokáže pomôcť ", tak potom ju tam hore ktosi musí mať strašne rád, keď jej neustále dáva príležitosť "robiť si za naše peniaze drahú marketingovú predvolebnú kampaň". Ešte aj tých pár mizerných groší budeme niekomu závidieť. Otrasné!!! Kto z vás by menil?
A čo by sa tu asi písalo, keby takéto veľké gestá neukazovala ?
Naposledy upravil Petra Nová : 16.08.09 at 21:18
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Petra Nová Pozri príspevok
Ak je to tak, že " táto vláda potrebuje pre svoju existenciu nešťastie... iba vtedy môže všetkým ukázať veľkým gestom, ako dokáže pomôcť ", tak potom ju tam hore ktosi musí mať strašne rád, keď jej neustále dáva príležitosť "robiť si za naše peniaze drahú marketingovú predvolebnú kampaň". Ešte aj tých pár mizerných groší budeme niekomu závidieť. Otrasné!!!

Ja sa na adresu tých nešťastných rodín nevyjadrujem. A vôbec nechápem na čo vlastne Stanislav zakladá takéto témy... Už ich na porade založil pár:
Handlová 10.08.2009- Žiaľ len žiaľ
Kráľ je mrtvý...
Zomrel Fantomas
In Memory Pavel Grohman ( Chinaski )
Keď "tragická" nehoda vo mne vyvolala úľavu, alebo- však ten blázon mohol zabiť ajnás
.....
Nepríde mi to ani potrebné ani empatické, aj keď každý kto tu píše ako im to je strašne ľúto sa tak asi cíti. Ľúto to je všetkým a myslím si, že ani tie peniaze im nikto nezávidí...

Petra Nová Pozri príspevok
A čo by sa tu asi písalo, keby takéto veľké gestá neukazovala ?

No bolo by fajn, keby konečne ukázala aj niečo v tom smere, čo vie vytvoriť, urobiť funkčnejším... Naozaj mám z nich taký pocit ako Misomiso - vôbec na mňa nepôsobia ani ako solidárni ani ako sociálni... Zatiaľ nerobili nič iné, iba si platili reklamnú kampaň... A to, čo som napísal, za tým si stojím - ich živnou pôdou je nešťastie a chudoba.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanko, neodhadol si názov tejto témy...žiaľ, len žiaľ.
Skôr tvrdá politická propaganda, ktorá využije každú príležitosť a prevalcuje všetko, aj žiaľ. Žiaľ.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Sto roků v šachtě žil, mlčel jsem
sto roků kopal jsem uhlí,
za sto let v rameni bezmasém
svaly mi v železo ztuhly.

Uhelný prach sed mi do očí,
rubíny ze rtů mi uhly,
ze vlasů, z vousů a z obočí
visí mi rampouchy uhlí.

Chléb s uhlím beru si do práce,
z roboty jdu na robotu,
při Dunaji strmí paláce,
z krve mé a z mého potu.

Sto roků v kopalně mlčel jsem,
kdo mi těch sto roků vrátí?
Když jsem jim pohrozil kladivem,
kdekdo se začal mi smáti.

Abych měl rozum, šel v kopalnu zas,
pro pány dřel se jak prve -
máchl jsem kladivem - teklo to v ráz
na Polské Ostravě krve!

Všichni vy na Slezské, všichni vy, dím,
nech je vám Petr neb Pavel,
mějž prs kryt krunýřem ocelovým,
tisícům k útoku zavel,

Všichni vy na Slezské, všichni vy, dím,
hlubokých páni vy dolů,
přijde den, z dolů jde plamen a dým,
přijde den, zúčtujem spolu!

(Petr Bezruč- Ostrava)
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

stanislavskij Pozri príspevok
A toho Lenina spred pár minút si prečo vymazal.

TY - čo oblbuješ ľudí ako "finančný poradca " sa nehraj na toho, čo si zarába " v potu tváre ".
Je to hyenizmus !!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§
Ja som finančným poradcom nikdy nebol, niesom a ani nebudem(aspoň dúfam)-financiám moc nerozumiem...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

stanislavskij Pozri príspevok
A toho Lenina spred pár minút si prečo vymazal.

TY - čo oblbuješ ľudí ako "finančný poradca " sa nehraj na toho, čo si zarába " v potu tváre ".
Je to hyenizmus !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak to budeš asik nejaký ľudomil - aj so svojou firmou : Kto som?
Allianz SP, a.s.
/ Zamestnanie - predvolené
iná finančná pozícia

Podebatujem.
Ale nie cez SS.
Ja totiž nemám rád, keď ma niekto kontroluje a CENZORUJE
Kamil,Akože fakt mi nehovor finančný poradca, ja sa pohybujem v oblasti poisťovníctva-a to je rozdiel...
Nič v zlom, ale myslíš, že neviem čo je robota ťažká? Skús sa v januári o 5 ráno, keď je -20 stupňov postaviť na hrádzu v Gabčíkove a rob..., čo ani ruky neotvoríš, mráz a vetrisko jak šlak- ja som to tak ťahal tam 2 roky...,neboj sa viem čo je práca, aj lopatu poznám, aj zbíjačku...
Ale však to je jedno...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

stanislavskij Pozri príspevok
A toho Lenina spred pár minút si prečo vymazal.











Hľadáš niečo ?? : Súčasná aktivita: Pozerá kto je online
áno, či si tu...- Ja neviem Kamil s tebou sa vobec nedá rozumne podebatovať- ty dojdeš,pourážaš a zas ideš preč...Však normálne napíš svoj názor,ale nie že pourážaš kopu ludí, napíšeš kone a stratíš sa...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Téma sa zvrtla úplne niekde inde kde som chcel aby bola a preto Closed...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať