Zavrieť

Porady

interné doklady-Omega

Prosím, vedel by mi niekto poradit?Učtujem 1.rok v Omege.
1/ Splátkový kalendár SPP-plyn účtujem cez int.doklad 502/379
2/ Spravím úhradu 379/221
3/ Všimla som si,že ak nezadám číslo int.dokladú v evidencii ID mi to hádže ako neuhradené

Tak isto účtujem aj nákup PHM 335/221 cez bank.kartu a teraz to všade vyskakuje ako neuhradené?

Co to ovplyvní?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Ja splátkový kalendár na plyn účtujem cez 321 a cez okruh došlé faktúry. Ak to budeš účtovať aj cez iný účet, tak v okruhu došlých faktúr si môžeš vytvoriť vlastný okruh, kde si budeš účtovať len plyn. Ide to tak v pohode.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Ja splátkový kalendár momentálne neúčtujem nikomu. Ale mala som taký prípad a evidoval sa v rade došlých faktúr (napr. z elektrární) tak, že sa urobilo 12 kópií a každý mesiac sa 1 zaevidovala ako DF. Aj v Omege tak môžeš urobiť. Ja by som osobitný rad nevytvárala ale môže sa vytvoriť špeciálne pre splátkové kalendáre, najmä ak ich máš v 1 firme viac.
    Odporúčam v rade DF.

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    Renatka
    Prosím, vedel by mi niekto poradit?Učtujem 1.rok v Omege.
    1/ Splátkový kalendár SPP-plyn účtujem cez int.doklad 502/379
    2/ Spravím úhradu 379/221
    3/ Všimla som si,že ak nezadám číslo int.dokladú v evidencii ID mi to hádže ako neuhradené

    Tak isto účtujem aj nákup PHM 335/221 cez bank.kartu a teraz to všade vyskakuje ako neuhradené?

    Co to ovplyvní?

    Dakujem
    ja by som tiez urcite odporucal vytvorit si zvlast evidenciu v DF aj analytiku na 321 a uctovat to ako fakturu a nasledne uhradu cez banku pomocou vzoru uhrada DF. Ale ak to nahadzujes do ID tak potom tiez ked robis uhradu tak pouzi vzor uhrada DF a do uhrady vyber ten ID. Lebo inak ti moze vzniknut problem v saldokonte.

    Renatka je offline (nepripojený) Renatka

    Renatka
    Dobre, ale čo s tými PHM dokladmi,ktoré účtujeme cez ID- 335/221?

    tie nebudú mať úhradu. Už som z toho jeleň.

    Dakujem

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Renatka
    Dobre, ale čo s tými PHM dokladmi,ktoré účtujeme cez ID- 335/221?

    tie nebudú mať úhradu. Už som z toho jeleň.

    Dakujem
    Ja by som to neúčtovala cez ID, ale cez bankový účet, takže na bankovom účte: 501 AE/221 AE základ PHM
    343 AE/221 AE DPH k PHM
    a bloček z registračnej pokladne by som priložila k bankovému výpisu.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    A prečo to účtuješ ako pohľadávka voči zamestnancom? To ste zamestnancom dali normálnu bankomatovú platobnú kartu a oni ňou platia? Alebo máte prípad, že každý zamestnanec má svoju karta na čerpanie PHM a chodí vám faktúra kde je to rozúčtované na pracovníkov, resp. čísla kariet? Alebo ste niekam do firmy kde tankujete vložili peniaze a natankovaním ich čerpáte? Alebo ako vlastne?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    ormika
    Ja by som to neúčtovala cez ID, ale cez bankový účet, takže na bankovom účte: 501 AE/221 AE základ PHM
    343 AE/221 AE DPH k PHM
    a bloček z registračnej pokladne by som priložila k bankovému výpisu.
    Pripomínam, že z bankového výpisu možno na účty 5**=nákladové a 6**=výnosové účtovať len náklady a výnosy vo vzťahu k banke.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Renatka
    3/ Všimla som si,že ak nezadám číslo int.dokladú v evidencii ID mi to hádže ako neuhradené.
    Tak isto účtujem aj nákup PHM 335/221 cez bank.kartu a teraz to všade vyskakuje ako neuhradené?
    Co to ovplyvní? Dakujem
    Nerozumiem tejto vete. Ja v ID nemám nič, čo by si pýtalo úhradu. Môžeš to spresniť? "hádže mi to ako neuhradené" = čo? Veď pomenuj presnejšie čo potrebuješ uhradiť a v ktorej zostave máš tieto položky ako neuhradené.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Zamestnanec zaplatí PHM do služ.auta svojou bank.kartou, požaduje vrátiť peniaze na súkr.účet. Môžem to zaúčtovať cez Interné doklady ako 501/335 a potom platba z podnik.účtu na jeho súkr.účet 335/221 ?

    luu je offline (nepripojený) luu

    luu
    Musíš si nastaviť vo Firma/Nastavenie/Režim účtovania - tretí riadok od spodu - V EUD farebne označovať uhradené a neuhradené doklady. Nesmieš mať zaškrtnuté "označovať aj interné doklady"

    Lenka

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ...a môžem v ID účtovať aj nárok na odpočet DPH, klasicky ako v pokladni ?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Daska môžeš, bloček z PHM si prilož k ID a zaúčtuj. Ja ich mávam počas mesiaca viac a rôznych nákupov, v exceli mám jednu tabuľku, kde si ich rozúčtujem a potom zaúčtujem jednou sumou na príslušné nákladové účty a na 343 AU.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Aj ja to robím sumárne na konci mesiaca. Zuzka, prosím ťa a na účet 333 alebo 335 ?...501/333, 335 ?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Daska 501 AU/333 AU - je to záväzok firmy voči zamesntancovi, úhrada 221 / 333 ... ako napísal DušanČ.
    Účet 335 AU vtedy, ak by si mu dala zálohu na nákup napr. PHM. Účtovala by si 335 AU/211 AU a vyúčtovanie 5.. AU/ 335 AU, alebo by si zaúčtovala vrátenú zálohu 211 AU/335 AU a doklady by si rozúčtovala na prísl. nákladové účty 5.. AU/211 AU.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.