Zavrieť

Porady

Nafúknuté brucho - prosím pomôžte

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Neviete mi niečo odporučiť, čo mám robiť? Mám už od obeda strašne najúknuté brucho a cítim sa dosť nepríjemne. Ani jesť sa mi nechce.

Včera mi bolo dosť zle, tak som za ráno vypila jeden čaj a potom až večer do mňa snúbenec dostal polievku. Dnes ráno to vyzeralo super, dala som si sójové rožky, ako vždy a až od obeda mám strašne nafúknuté brucho. Ani som nebola obedovať a večerať ma bude musieť nanútiť snúbenec.

Večer predtým, ako mi bolo tak zle som si z čínskej donášky objednala Indonézku ryžu. Bola fantastická, vôbec som ju nezjedla nasilu, ani hltavo. Tak neviem, máte nejakú osvedčenú metódu?
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pri nafúknutom bruchu mi pomáha úprava stravy v tom zmysle, že nechvatkám medzi jedlami (ani jabĺčko, či rajčinu) s aspoň 4 hodinovou prestávkou medzi jedlami.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
somij
Pri nafúknutom bruchu mi pomáha úprava stravy v tom zmysle, že nechvatkám medzi jedlami (ani jabĺčko, či rajčinu) s aspoň 4 hodinovou prestávkou medzi jedlami.
ale aj tak nejlepšie účinky má tá slaná voda. Raz za čas to musím zopakovať.
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Čaute, som prekvapená koľko ľudí má s týmto problémy. Žeby to súviselo aj so sedavou prácou účtovníčky? Resp. celodennou prácou pri počítači. Ja mávam rovnaký problém, takže vyskúšam Vaše rady a pozriem sa na tie krvné skupiny. Inak v lekárni sa dá kúpiť homeopatický liek GASTRO ... a ešte niečo. Mne ako tak pomáha.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Lida
takže sa vratim citaciou tohto príspevku k vlasom - testu.
Konečne som sa odhodlala, obetovala za lyžicu vlasov a poslala ich na rozbor. Sú také diagnostické centrá, aj lekár by o tom mal vedieť, kde dokážu na základe vlaso určiť rôzne diagnózy, chorobné aj čo sa týka životosprávy. Dostanem cca o 2 týždne popis mojich ťažkostí, doporučenú doplnkovú výživu aj na úpravu stravy. Dodržanie tohto postupu má upraviť , resp. naštartovať metabolizmus na optimum. Potom by mali prestať všetky problémy, ktoré spomíname v tejto téme.
Ozvem sa.
pripomínam svoj prííspevok a pripájam výsledok - len stručne a laicky aby ste vedeli čo som sa dozvedela. Som nadšená, myslím, že za tú investíciu to stálo.
--------------------------------

Takže dostala som elaborát od lekára na základe vyšetrenia vlasov – stopových prvkov a ich kombinácie. S úžasom konštatujem, že hlavné problémy, ktoré mám, odhalili a nemali k dispozícii iné len moje vlasy. Ja som sa inak pozerala na seba ako na relatívne zdravú osobu, síce so zdravotnými ťažkosťami, ktoré som však doteraz považovala za prirodzené, „idúce s vekom“. Teraz som rozhodnutá s tým niečo urobiť.

Dostala som prehľad všetkých prvkov aj s porovnaním, aké hodnoty sú optimálne aj percentuálne vyjadrenie, koľko som nad alebo pod normou.

Dalsia tabuľka obsahuje informácie aké kombinácie prvkov mám v norme, alebo kolko nad a kolko pod.

A k tomu popis a indikáciu ťažkostí, ktoré tá ktorá hodnota mimo normál spôsobuje.

Pre ilustráciu uviedli, že ma trápia kŕče nôh, zápcha, nedostatok železa – chudokrvnosť, stresy, poruchy spánku,

To čo som nevedela – upozornili ma na málo energie, možné poruchy sleziny, poruchy zažívacieho traktu, sklon k cukrovke II. Typu.

Uvádzam to len ako ilustráciu informácií, ktoré som získala. Čo si najviac cením, je, že mi naordinovali doplnkovú výživu – program na 4 mesiace, čo a kedy mám užívať. Tiež doporučili dietetické opatrenia, zásady, ktoré treba dodržiavat.

Takže teraz som rozhodnutá dodržať tento program, lebo verím, že naštartovať správny metabolizmus je základ zdravia.

0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Takže dostala som elaborát od lekára na základe vyšetrenia vlasov – stopových prvkov a ich kombinácie. S úžasom konštatujem, že hlavné problémy, ktoré mám, odhalili a nemali k dispozícii iné len moje vlasy. Ja som sa inak pozerala na seba ako na relatívne zdravú osobu, síce so zdravotnými ťažkosťami, ktoré som však doteraz považovala za prirodzené, „idúce s vekom“. Teraz som rozhodnutá s tým niečo urobiť.

Ad LIDA: Prosím, mohla by si napísať bližšie, kde sa dá takéto vyšetrenie urobiť a koľko stojí? Vďaka.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
JanaSys
Čaute, som prekvapená koľko ľudí má s týmto problémy. Žeby to súviselo aj so sedavou prácou účtovníčky? Resp. celodennou prácou pri počítači. Ja mávam rovnaký problém, takže vyskúšam Vaše rady a pozriem sa na tie krvné skupiny. Inak v lekárni sa dá kúpiť homeopatický liek GASTRO ... a ešte niečo. Mne ako tak pomáha.
Odporúčam tobolky ESPUMISAN, je to ozaj účinné, bez predpisu dostať v lekárni, odľahčí tráviacu sústavu, používa sa i pred vyšetreniami, efekt je už po 3 dňoch (3x denne 1-2 guličky) i skôr, je to individuálne.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Lida
pripomínam svoj prííspevok a pripájam výsledok ..........
Lidka daj prosím Ťa kontakt, kam a za koľko? - díííík
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tonkat
Takže dostala som elaborát od lekára na základe vyšetrenia vlasov – stopových prvkov a ich kombinácie. S úžasom konštatujem, že hlavné problémy, ktoré mám, odhalili a nemali k dispozícii iné len moje vlasy. Ja som sa inak pozerala na seba ako na relatívne zdravú osobu, síce so zdravotnými ťažkosťami, ktoré som však doteraz považovala za prirodzené, „idúce s vekom“. Teraz som rozhodnutá s tým niečo urobiť.

Ad LIDA: Prosím, mohla by si napísať bližšie, kde sa dá takéto vyšetrenie urobiť a koľko stojí? Vďaka.
robí sa to na diaľku, pošleš vlasy v obálke + jednoduchý dotazník, zaplatíš na účet 1500,- Sk a dostaneš o 4-5 týždňov odpovedď. Ja som čakala od 26. augusta, takže to je aj skôr. Dlho sa mi to zdalo preto, že som sa nevedela dočkať. Posielam aj ss.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Lida
robí sa to na diaľku, pošleš vlasy v obálke + jednoduchý dotazník, zaplatíš na účet 1500,- Sk a dostaneš o 4-5 týždňov odpovedď. Ja som čakala od 26. augusta, takže to je aj skôr. Dlho sa mi to zdalo preto, že som sa nevedela dočkať. Posielam aj ss.
Ďakujem krásne.
0 0
Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahoj.Nezabudni na pankreas-podžalúdočnú žľazu- sú to až podozrivo presné príznaky. Môj názor - daj si vyšetriť pankreas.Nech to dobre dopadne.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Nafúknuté brucho-spomínala sa tu aj joga tak pridám jednoduchý cvik, odporúča sa aj ležiacim pacientom, urýchľuje trávenie a zaberá okamžite.Treba ľahnúť na chrbát, mierne pokrčiť nohy v kolenách vydýchnuť / alebo nadýchnuť - ako sa rozhodnete / a pri zastavenom dychu čo najviac vypučiť von a potom vtlačiť brucho dnu.To isté sa dá cvičiť aj na boku. Spočiatku kým sa rozvičíte vyduť a vtlačiť brucho - bruško sa pri zatajenom dychu podarí 5-10 x ale po čase som sa dopracovala na 30 x. Vlastne si precvičíte žalúdok a ten začne pracovať a naozaj sa uľaví a nezabere veľa času, kľudne na gauči pri sledovaní tv.A ešte pomáha klasické krúživé masírovanie- ako sa robí malým deťom keď bolí bruško.
0 0
paco paco

paco je offline (nepripojený) paco

daj si jeden den bez jedla, tzv. vyprazdnovaci, pricom dbaj na dostatok tekutin. Hlavne vsak v buducnosti nejedz po 18.00. Dobre zdravie!
0 0
Karina Karina

Karina je offline (nepripojený) Karina

Mňa tiež občas potrápi také nafúknuté brucho a pritom som mladá baba, zistila som, že to býva spôsobené celodenným sedením pri PC a nepravidelnou stravou.
Treba častejšie jesť menšie porcie, občas sa pohýbať, piť mätový čaj, nežuť žuvačky (mne to spôsobujé najväčšie problémy) a nejesť hltavo. Malo by to zabrať.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Prešla som dnes po prvýkrát túto tému. Nikto tu zatiaľ nespomenul, že by mohla nafukovanie brucha spôsobovať niektorá potravinová zložka, na ktorú je človek intolerantný. Najčastejšími alergénmi sú mliečne bielkoviny, laktóza, vajcia, niekedy iba vaječný bielok, sója a lepok. Pri lepku sa jedná o dg. celiakia. Viac na www.celiakia.sk. Neliečená celiakia spôsobuje vážne zdravotné problémy.
Keďže nafukovanie spôsobuje bolesť, a pri intoleranciách pobolieva i žalúdok, lekár prvého kontaktu pošle človeka radšej pre "istotu" k psychológovi, resp. psychiatrovi. Taktiež veľmi často sa ľudia s helicobacterom pylori ocitnú najskôr u psychiatra, pretože sprievodné javy ako únava, bolesti brucha a žalúdka, sa prekrývajú s úzkostnými stavmi.
V každom prípade doporučujem návštevu gastroenterológa, ktorý stanoví po vyšetreniach riadnu dg. V žiadnom prípade sa nenechať odbiť. Po rodinných skúsenostiach, kedy sa skončila tortúra bolestí brucha, migrén, kožných prejavov, stavov úplnej vyčerpanosti po období trvajúceho od útleho detstva po dospelosť, je potrebné ak to bude náležité, "zatlačiť " na obvodného lekára a žiadať o odborné vyšetrenie. Pretože ak niekto nemá v rodine alebo blízkom okolí takúto skúsenosť, ťažko ho napadne i takáto alternatíva.
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Raz v telke som počula akéhosi doktora keď povedal, že na trávenie ja najlepší 100% pomarančový džús. Neviem, neskúšala som, ale posúvam.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Chcela by som povedať len toľko, že moje problémy prešli, a to tak, že som vymenila antikoncepčné tabletky, začala som cvičiť a zmenila som jedálniček. Neviem, čo z toho mi pomohlo a možno všetko. Preto by som poradila ľuďom, ktorí by mali takéto problémy, aby najskôr porozmýšľali, čo sa objavuje na ich jedálnom lístku. A ako už písala korela, niekedy môže byť príčinou aj psychologické hľadisko. Preto sa budeme cítiť lepšie, ak sa budeme zdravo stravovať, viac sa hýbať a budeme v pohode. Niekedy je to ťažké, ale život je len jeden, tak si ho nepokazme.
0 0
Katarína Horská Katarína Horská
Ja keď mám nafúknuté brucho,alebo keď niekam idem a nechcem ho mať nafúknuté tak spapám za pol. lyž. sezamových semiačok.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Doporucila by som na zaciatok Rooibos caj pit pomaha traveniu, je nedrazdivy, posilnuje imunitu... a pod. skus nejaky den-dva absolvovat taky cajovy den, caj je aj diureticky-mocopudny, ale nie laxativny- prehanavy, potom skus setrivu dietu, ryzu, varene zemiaciky.... postupne nabiehat na stravu treba datpozor aj na niektore zeleniny , ktore sposobuju naduvanie.. -karfiol, brokolica, niektori sa stazuju aj na jablka,....
Ak by stav neprechadzal, treba urcite urcite navstivit lekara.
Tu col by som pri naduvani neskusala, moze ti to sposoit, este aj pocit nafuknuteho zaludku, tie bublinky su zradne, dokonca ani ine sytene napoje nedoporucujem.
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Minule som si prečítala tvoj príspevok, stale som myslela na to že ti musím odpísať. Ja mám takéto problémy už roky, bola som vyšetrená u gasteroenterológa, zistili mi helicobater. No nafúknutie mávam pri určitých druhoch jedla. Musíš zistiť aké jedlo ti robí tieto problémy a potom jednoduchá rada:ľahnúť rovno alebo na bok a vetry sa uvoľnia. Ak sedíš za počítačom je to aspoň pre mńa nie veľmi dobré keď mám také problémy.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
virka
Minule som si prečítala tvoj príspevok, stale som myslela na to že ti musím odpísať. Ja mám takéto problémy už roky, bola som vyšetrená u gasteroenterológa, zistili mi helicobater. No nafúknutie mávam pri určitých druhoch jedla. Musíš zistiť aké jedlo ti robí tieto problémy a potom jednoduchá rada:ľahnúť rovno alebo na bok a vetry sa uvoľnia. Ak sedíš za počítačom je to aspoň pre mńa nie veľmi dobré keď mám také problémy.
Ak sa mi to stane najbližšie, skúsim si ľahnúť, ako si napísala. Ďakujem za radu.

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať