Zavrieť

Porady

Podnikanie v malej obci

V tejto sekcií to srší nápadmi, si hovorím viac hláv - viac rozumu Mám k dispozícii administratívnu budovu (cca 1200m2) s výrobnou halou (cca 600 m2) v malej obci . Takže milí poraďáci, aký projekt by ste tam odporúčali realizovať, aby bola zaujímavá práca pre ľudí z obce a bol aj primeraný výnos pre majiteľa? Za všetky návrhy vopred vďaka.
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

belo72, jasne, malá obec je romantikuš. Možno má blízko nejakú cyklotrasu, nejaký náučný chodník.

Alebo velku halu trocha zaplnit a využiť na paintbal.
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

...cyklotrasa daleko....momentálne ma turistika problem v renomovanejších destináciach ..... turistika = spotreba .... bolo tu par dobrých príspevkov aj v iných poradach na tuto temu a stotožnujem sa s tým, že treba niečo tvoriť...ked si vsimneš kolko je tu e-shopov, ktoré nemaju sklad len presuvaju tovar nakupeny v inom e-shope...proste straca sa vytvaranie realnych vecí (ano obchod je relativne so zaručeným ziskom, lebo predavas to čo ide a nie je človek zaťaženy výrobou, reklamáciami, prevádzkou, vývojom...atd) ... takže, ked si všetci povedia, že vyrobu zrušia....som zvedavy odkial nakupia e-shopy a hypermarkety
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Vieš, vyrobiť nie je problém v podstate čokoľvek. Problém je predať. Zabezpečiť si odbyt.
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Preto je dobre dostat statnu zakazu len musis mat ten spravny "smer"
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

....))))....beriem si Tvoju radu k srdcu....
0 0
Pacino Pacino

Pacino je offline (nepripojený) Pacino

Som obyčajný jednoduchý človek s normalnymi dňami a snami. ...viac
ja osobne by som potreboval dve dielne cca 40+40 m2...chcel by som rozbehnut ako chranena dielna čalúnenie starších sedacích súprav, viem že sú teraz lacnejšie sedacie súpravy ako tie prerobené...ale vo veľa prípadoch sa stretávam s tým že ľudia sa neradi zbavujú starších vecí a takto tu vec majú doma a je v podstate nová. A keď by to nešlo...je veľa variacii..aspoň si myslim..napr..šitie papúč, šitie vankúšov, šitie, produktov na záhradný nábytok, čalúnenie áut..atď...len by to malo maličku výhodu v tom že by to bola chránená dielňa...neviem v akom kraji bývaš, resp. máš tieto budovy...ale keď by si vyrábal atypické sedačky, stoličky zo starých kostier tak na internete...si myslím že predáš. Len to chce človeka ktorý má fantáziu a nebojí sa robiť nové veci.
0 0
Kacorsita Kacorsita

Kacorsita je offline (nepripojený) Kacorsita

ja si myslim ze ten hotel ci motel je dobry napad. hlavne ak je tam nejaky vacsi les alebo nejake lyziarske stredisko. to by bolo dobre aj na nejake tie detske tabory, skola v prirode a tak... ale aj taka sportova hala je dobry napad, mlady sa radi blaznia, takze paintball je pre nich ako stvorene a k tomu nejaky ten bowling a tak... v Anglicku som napriklad videla ze v jednej obrovskej budove bola na prizemi trasa pre tie male motokary, a na poschodi tiez nejake sportove akcie sa konali vzdy.
keby mam peniaze, napady by sa zo mna sypali
tak vela stastia k vyberu dobreho podnikania :-)
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

Pacino Pozri príspevok
ja osobne by som potreboval dve dielne cca 40+40 m2...chcel by som rozbehnut ako chranena dielna čalúnenie starších sedacích súprav, viem že sú teraz lacnejšie sedacie súpravy ako tie prerobené...ale vo veľa prípadoch sa stretávam s tým že ľudia sa neradi zbavujú starších vecí a takto tu vec majú doma a je v podstate nová. A keď by to nešlo...je veľa variacii..aspoň si myslim..napr..šitie papúč, šitie vankúšov, šitie, produktov na záhradný nábytok, čalúnenie áut..atď...len by to malo maličku výhodu v tom že by to bola chránená dielňa...neviem v akom kraji bývaš, resp. máš tieto budovy...ale keď by si vyrábal atypické sedačky, stoličky zo starých kostier tak na internete...si myslím že predáš. Len to chce človeka ktorý má fantáziu a nebojí sa robiť nové veci.
škoda, že si 300 km západne určite by sme sa dohodli
0 0
linda23 linda23

linda23 je offline (nepripojený) linda23

a ked sa už paintball v blízkosti nachádza, tak čo by ste ešte poradili? Tiež by som sa chcela zamerať smerom k športu, ale neviem čo je také relatívne zaujímavé, napadla ma nejaké tanečné centrum, alebo niečo podobné ale aby to bolo pre ľudí fakt zaujímavé, lebo naša obec pánu bohu za chrbtom...a možno by jej to pomohlo aj v lyžiarskej sezone, no proste neviem..
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

linda23 Pozri príspevok
a ked sa už paintball v blízkosti nachádza, tak čo by ste ešte poradili? Tiež by som sa chcela zamerať smerom k športu, ale neviem čo je také relatívne zaujímavé, napadla ma nejaké tanečné centrum, alebo niečo podobné ale aby to bolo pre ľudí fakt zaujímavé, lebo naša obec pánu bohu za chrbtom...a možno by jej to pomohlo aj v lyžiarskej sezone, no proste neviem..
Kedze spominas lyziarsku sezonu, tak tam zrejme mate lyziarske stredisko. Tak sprav pozicovnu lyzi, snwboardov a cez leto pozicovnu byciklov a kolobeziek.
0 0
linda23 linda23

linda23 je offline (nepripojený) linda23

camozzi Pozri príspevok
Kedze spominas lyziarsku sezonu, tak tam zrejme mate lyziarske stredisko. Tak sprav pozicovnu lyzi, snwboardov a cez leto pozicovnu byciklov a kolobeziek.
No to je dobrý nápad, ale je to malé stredisko, a to svoju požičovnu dokonca má, priamo na svahu. Tak neviem, či by sa druhé uživilo...ale aj tak dík.Mne nejak nápady stagnujú. A v tej letnej by to tiež nebolo od veci tie kolobežky a spol., len práve tú letnú by som chcela nejak rozbehnúť, aby sa tu ľudia "hrnuli", aby mal kto tie bycikle požičiavať, lebo ak nie sú ľudia, je to všetko nanič..
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

Dakujem za návrhy....hoci som zatial nevybral, žiadne navrhnuté riešenie ........ale je na zamyslenie paradox, že hoci človek nezačína podnikať z nuly (ked porovnate poradu začat podnikat z 0)... v podstate su tie iste vylsedky)).....takže naozaj je to o šťastnej volbe a spravnom smere....
0 0
Pacino Pacino

Pacino je offline (nepripojený) Pacino

Som obyčajný jednoduchý človek s normalnymi dňami a snami. ...viac
Ešte je taká možnosť...myslím že pre oboch... u nás je jedna obec naozaj ďaleko od civilizácie...ale na tejto stránke je vidno že nie vzdialenosť ale ponuka je dôležitá...a myslím že tam si nájdete zopár nápadov, čo sa týka cestovného ruchu...hlavne pre deti je tam veľa zábavy...od nás je to cca 25 km ale chodime tam pravidelne...http://www.rsvadicov.sk/lokalita.php
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

Pacino Pozri príspevok
Ešte je taká možnosť...myslím že pre oboch... u nás je jedna obec naozaj ďaleko od civilizácie...ale na tejto stránke je vidno že nie vzdialenosť ale ponuka je dôležitá...a myslím že tam si nájdete zopár nápadov, čo sa týka cestovného ruchu...hlavne pre deti je tam veľa zábavy...od nás je to cca 25 km ale chodime tam pravidelne...http://www.rsvadicov.sk/lokalita.php
Celé Kysuce za posledných pár rokov vyrástli na nepoznanie v oblasti cestovného ruchu....vieš 20 km zo Žiliny do Vadičova nie je vzdialenosť...si zober Brodno bolo pred 10 rokmi zapadnutá dedina a dnes ani nevadí, že to nieje okres ZA ceny pozemkov sú závratné )).
Ale predstav si obec, kde nie sú ani čínski obchodníci.....))), čo tam?))
0 0
linda23 linda23

linda23 je offline (nepripojený) linda23

áno, o takom niečom som uvažovala aj ja..A máš pravdu, vzdialenosť vôbec nie je prekážkou, poznám veľa ľudí, čo by si nohy zodralo, len aby sa tam dostalo. A v lone prírody je to dvojnásobne príťažlivé. Lenže čím začať. Pretože vybudovať všetko naraz by asi nebolo finančne prijateľné, tak som rozmýšľala postupne. Plus fondy, atd. Kongresové centrá sú super, detské parky taktiež. Len čím najprv začať??????
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

linda23 Pozri príspevok
áno, o takom niečom som uvažovala aj ja..A máš pravdu, vzdialenosť vôbec nie je prekážkou, poznám veľa ľudí, čo by si nohy zodralo, len aby sa tam dostalo. A v lone prírody je to dvojnásobne príťažlivé. Lenže čím začať. Pretože vybudovať všetko naraz by asi nebolo finančne prijateľné, tak som rozmýšľala postupne. Plus fondy, atd. Kongresové centrá sú super, detské parky taktiež. Len čím najprv začať??????
blizko nas su dve velmi podobne oblasti, turiskticky hodne zaujimave. v jednej obci maju hodne sikovneho starostu, rozhodol sa podporovat agroturistiku, pomaha ako moze. Je to vidiet, kopec malych penzionov, zvyšujuci sa počet turstov, podmienky na podnikanie.

Obec vzdialena ani nie 20 km, velmi podobne podmienky, co sa prirody cita. Ale tam nie je taky starosta, takze podmienky na podnikanie 0 bodov. V podstate zaspali na konci socializmu a dozivaju stare zariadenia.
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Pracoval som 5 rokov v zahranici ako stolar. Hoci som vyuceny strojar.
Ozaj zaujimava skusenost..mat tak tvoje "proporcie" idem do toho..
Vyrabali sme v hale s podobnymi rozmermi nabytok,lukrativny..
Z podvalov. Kolajnicovych.. genialne cosi..
Len pre zbohatlikov,ktorych ale nebolo malo..a urcite ich malo nieje ani tuna na slovensku..naklady su samozrejme vysoke,hovorim o tych pociatocnych,na vybavenie plne fungujucej dielne..ale potom .. uz ked sa to pomaly rozbehne..a vyjdu prve stoly,stolicky,skrine a ... cosi nadherne...
Ze mu to vobec napadlo cosi taketo.. prinavratit zivot mrtvemu drevu.. drevu ktore bolo plne smoly..asfaltu...
Chod tymto smerom..
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

pimpi Pozri príspevok
Pracoval som 5 rokov v zahranici ako stolar. Hoci som vyuceny strojar.
Ozaj zaujimava skusenost..mat tak tvoje "proporcie" idem do toho..
Vyrabali sme v hale s podobnymi rozmermi nabytok,lukrativny..
Z podvalov. Kolajnicovych.. genialne cosi..
Len pre zbohatlikov,ktorych ale nebolo malo..a urcite ich malo nieje ani tuna na slovensku..naklady su samozrejme vysoke,hovorim o tych pociatocnych,na vybavenie plne fungujucej dielne..ale potom .. uz ked sa to pomaly rozbehne..a vyjdu prve stoly,stolicky,skrine a ... cosi nadherne...
Ze mu to vobec napadlo cosi taketo.. prinavratit zivot mrtvemu drevu.. drevu ktore bolo plne smoly..asfaltu...
Chod tymto smerom..
A nesmrdelo to za tym dechtom? Ved povaly smrdia na 20 metrov.
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

misomiso Pozri príspevok
A nesmrdelo to za tym dechtom? Ved povaly smrdia na 20 metrov.
Nuz ak mam pravdu povedat ano. Ale to prave bolo tym zaujimave. Davali si to ludia bezne vsade..kuchyne, obyvacky,terasy..
Ono to nebol zase nejaky silny pach, pouzivali sme stroj talianskej vyroby, ktory to drevo susil a zaroven zabijal vsetko cim boli tie podvaly nasiaknute. Cize z tohto hladiska to absolutne neskodilo.. cely tento proces trval cca 3 mesiace, az tak sa mohlo zacat s vyrobou,resp. pouzitim podvalov na vyrobu.

Je pravda ale, ze po 3 vrstve najkvalitnejsieho laku pach pominul, a viac sa nevratil. Viem to,kedze tito ludia brali tento luxusny nabytok aj nadalej..
(boli zakaznici, ktory si aj po 3-4tich rokoch zrazu dosli kupit sadu stol+stolicky za cca 15.ooo Eur ku kuchynskej linke od nas) kedze ziaden kus sa nestotoznoval s tym pred nim.. ozaj to bola krasa..
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

wow taky nabytok by som chcel! Som fanusik vlacikov a vsetkeho co sa vlakov tyka (cize aj podvalov). Zacni to vyrabat v dostupnejsej cenovej hladine a....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať