Zavrieť

Porady

Podnikanie v malej obci

V tejto sekcií to srší nápadmi, si hovorím viac hláv - viac rozumu Mám k dispozícii administratívnu budovu (cca 1200m2) s výrobnou halou (cca 600 m2) v malej obci . Takže milí poraďáci, aký projekt by ste tam odporúčali realizovať, aby bola zaujímavá práca pre ľudí z obce a bol aj primeraný výnos pre majiteľa? Za všetky návrhy vopred vďaka.
Usporiadat
linda23 linda23

linda23 je offline (nepripojený) linda23

pimpi Pozri príspevok
Pracoval som 5 rokov v zahranici ako stolar. Hoci som vyuceny strojar.
Ozaj zaujimava skusenost..mat tak tvoje "proporcie" idem do toho..
Vyrabali sme v hale s podobnymi rozmermi nabytok,lukrativny..
Z podvalov. Kolajnicovych.. genialne cosi..
Len pre zbohatlikov,ktorych ale nebolo malo..a urcite ich malo nieje ani tuna na slovensku..naklady su samozrejme vysoke,hovorim o tych pociatocnych,na vybavenie plne fungujucej dielne..ale potom .. uz ked sa to pomaly rozbehne..a vyjdu prve stoly,stolicky,skrine a ... cosi nadherne...
Ze mu to vobec napadlo cosi taketo.. prinavratit zivot mrtvemu drevu.. drevu ktore bolo plne smoly..asfaltu...
Chod tymto smerom..
Jooooj, ty akoby si mi myšlienky čítal...Môjmu mužovi som už dávnejšia navrhla, aby sa tiež dal do stolárčiny, a paradoxne je tiež strojár..Povedal ,že sa bojí "stolárskych úrazov"..Lenže ja dlho snívam o vlastnej firme, kde sa navrhuje nábytok presne šitý na mieru, a nielen nábytok. Viem si to plne predstaviť, dokonca doma mám kusy, ktoré som sama navrhla, stolárovi /inak veľmi šikovnému/ sa sprvu točila hlava z mojich nápadov, ale myslím, že mám praktické zmýšľanie, a tie sériové nábytky, ktoré sa predávajú sa tomu ani zčasti nevyrovnajú...Len ako vravíš, tie prvotné náklady, a nájsť človeka, ktorý by bol šikovný, zodpovedný...Ja som rozmýšľala nad marketingom, návrhmi a pod..
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

pimpi Pozri príspevok
Nuz ak mam pravdu povedat ano. Ale to prave bolo tym zaujimave. Davali si to ludia bezne vsade..kuchyne, obyvacky,terasy..
Ono to nebol zase nejaky silny pach, pouzivali sme stroj talianskej vyroby, ktory to drevo susil a zaroven zabijal vsetko cim boli tie podvaly nasiaknute. Cize z tohto hladiska to absolutne neskodilo.. cely tento proces trval cca 3 mesiace, az tak sa mohlo zacat s vyrobou,resp. pouzitim podvalov na vyrobu.

Je pravda ale, ze po 3 vrstve najkvalitnejsieho laku pach pominul, a viac sa nevratil. Viem to,kedze tito ludia brali tento luxusny nabytok aj nadalej..
(boli zakaznici, ktory si aj po 3-4tich rokoch zrazu dosli kupit sadu stol+stolicky za cca 15.ooo Eur ku kuchynskej linke od nas) kedze ziaden kus sa nestotoznoval s tym pred nim.. ozaj to bola krasa..

A kde sa to da kupit, pripade pozriet?
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

pimpi Pozri príspevok
Pracoval som 5 rokov v zahranici ako stolar. Hoci som vyuceny strojar.
Ozaj zaujimava skusenost..mat tak tvoje "proporcie" idem do toho..
Vyrabali sme v hale s podobnymi rozmermi nabytok,lukrativny..
Z podvalov. Kolajnicovych.. genialne cosi..
Len pre zbohatlikov,ktorych ale nebolo malo..a urcite ich malo nieje ani tuna na slovensku..naklady su samozrejme vysoke,hovorim o tych pociatocnych,na vybavenie plne fungujucej dielne..ale potom .. uz ked sa to pomaly rozbehne..a vyjdu prve stoly,stolicky,skrine a ... cosi nadherne...
Ze mu to vobec napadlo cosi taketo.. prinavratit zivot mrtvemu drevu.. drevu ktore bolo plne smoly..asfaltu...
Chod tymto smerom..
hmmm....určite podvaly prežijú všetko...nepočul som o dačom takom, ale môže to byť zaujímavé...pri tej cene aj keby si to robil na 97% export. Skusim zohnať dakde železničný podval a vyskušam ho dať na 3D CNC ako sa bude správať drevo pri frézovaní vzoru.
Pimpi nevieš prosim Ta pridať par foto toho nábytku?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

skusim ja
http://images.google.sk/images?hl=sk...=f&oq=&start=0
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

diky za link, ten nabytok je fakt zaujímavý....
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi


Dasa je ale sikovna
Presne takto to vyzera don.
Ak by si cosi potreboval kludne sa ozvi.
Mam aj kontakt na toho sefa, nejaky odber by urcite poskytol..ked si mu spravil cenu. Ved az tak na tom bohatnut nemusis
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

pimpi Pozri príspevok
Dasa je ale sikovna
Presne takto to vyzera don.
Ak by si cosi potreboval kludne sa ozvi.
Mam aj kontakt na toho sefa, nejaky odber by urcite poskytol..ked si mu spravil cenu. Ved az tak na tom bohatnut nemusis
a Ty to nechceš skúsiť?.... nemusím na tom bohatnuť mne by stacil aj zisk z prenájom )
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Don133 Pozri príspevok
a Ty to nechceš skúsiť?.... nemusím na tom bohatnuť mne by stacil aj zisk z prenájom )
Tak POZOR !!! Toto je vyzva
Aj by som to prijal Don,ale vies..priestor nieje vsetko..
Ta susicka stoji majland,pila na plocho,skracovacka..atd..
A zauverovat sa nechcem..to by som spatne spal potom..kazdy den
A to ja nerad,nieje nad spokojny spanok..
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

dnes sa daju použité drevoobrabacie stroje zohnať za slušné ceny....ako tu mnohí písali nieje problem vyrobiť, ale zabezpečiť rovnomerný odbyt...Sušičku si spominal nejaku špecialnu, kolko je to "majland" v €?
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Don133 Pozri príspevok
dnes sa daju použité drevoobrabacie stroje zohnať za slušné ceny....ako tu mnohí písali nieje problem vyrobiť, ale zabezpečiť rovnomerný odbyt...Sušičku si spominal nejaku špecialnu, kolko je to "majland" v €?
Tak to urcite,nikdy by som nekupoval nove stroje, aj keby som na ne mal peniaze. A ta susicka stoji 1.5 miliona odkupena,nova cez 3 miliony.
Tak mi spominal sef.
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

a nedá sa to spraviť tak že by mi ten tvoj bývalý šéf posielal iba vyrobené veci? Čiže by som nekupoval žiadne stroje, stačili by mi iba predajné priestory...
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

pimpi Pozri príspevok
Tak to urcite,nikdy by som nekupoval nove stroje, aj keby som na ne mal peniaze. A ta susicka stoji 1.5 miliona odkupena,nova cez 3 miliony.
Tak mi spominal sef.
Vidiš tu je možno odpoveď aj pre tých , aby si vedeli ohodnotit kapitál, ktorý majú k dispozící. Pri rôznych kalkuláciách(pre halu uvedených rozmerov) návrhu výroby (nielen výroby dreva), ked chceš mať aspoň z časti automatizovanú malovýrobu a použiješ kombináciu použité+nové zariadenia(s ohľadom na opotrebenie, je v určitých prípadach lepšie kúpiť nové zariadenie pretože GO často dosiahne 85% ceny). Tak som sa dostal k číslu od 6-10 mil skk. Aj tu , keď prirátaš ostatné zariadenia, tak sa dostaneš na podobnú sumu.
0 0
simoj simoj

simoj je offline (nepripojený) simoj

pouziva niekto z vas drevoobrábacie stroje http://www.kral-zilina.sk
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať