Zavrieť

Porady

Zaklady domu

Chcel by som poprosit o radu, ake strmienka mam dat do zakladov domu s hlbkou 70cm a sirkou 60cm betonu, neviem dlzku a ako ich tam umiestnit, radili mi 5cm od kraja zakladu na jednu aj druhu stranu, dakujem
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Podla nejakej normy, uz si presne nepamatam nazov, je pocet schodov v schodisku minimalne 3. To mas vysku 1.NP cca 45cm nad terenom a to byva taky klasicky sokel.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
toto som vygooglil na efilp:



Ak mate nesúdržnú zeminu a steny výkopov sa zosúvajú, základové konštrukcie prevediete z betónu prostého B 10 (zn. II.) o rozmere 600 x 250 mm (na štrkové lôžko) a ďalej murované z betónových H - tvaroviek vyplnené betónom železovým B 12,5 (zn. II.) šírky min 400 mm s vodorovnou oceľovou výstužou ? 8 mm v každom rade. Proti vybočeniu budú základy vystužené zvislou výstužou z ocele ? 8 mm, ktorou budú previazané každé 2 – 3 rady. Po celom obvode základov sa nakoniec vytvorí stužujúci veniec z betónu B 12,5 (zn. II.) rozmeru 150/400 mm, s pozdĺžnou oceľovou výstužou ? 6 mm a strmienkami z ocele ? 6 mm, uložených od seba osovo 250 mm.

Ak máte ílovitú zeminu a steny výkopov sú pevné, stačí vykopať základy presne na danú hrúbku ako vám určil projektant, zaliať betónom na štrkové lôžko až po úroveň terénu a pokračovať z H tvárnic.

A čo sa týka hĺbky založenia, záleží od teplotnej oblasti v ktorej je stavba prevádzaná. Dunajská streda – hĺbka základov min 600 mm, Žilina, Košice – 900 mm, Poprad, Orava – 1200 mm.
toto ber ako vtip a bude to ok, o nic realne sa to neopiera, cisto zvasty starej mamy
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners Pozri príspevok
Podla nejakej normy, uz si presne nepamatam nazov, je pocet schodov v schodisku minimalne 3. To mas vysku 1.NP cca 45cm nad terenom a to byva taky klasicky sokel.
co je to sokel? ked to beriem od vysky podlahy co je 0.0 tak podlaha bude mat tak 150-160mm, zakladova platna 100 a debniaca tvarnica 200 . to ej dokopy 460mm -vyssie to uz nepojde.. ani by som to nechcel. Skor real bude taky ze polovica tej tvarovky pojde pod zem.cize vyska podlahy tak 300 nad urovnou. Snad vie projektant preco to tak spravil. Ja to dam vyssie ako je v projekte.
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

Ahojte. Robim lezate rozvody pred betonovanim platne a rad by som sa poradil, ci mam rovno vtiahnut el. kabel do domu, ale staci len chranicka, cez ktory ho potom prepcham. Dakujem.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

chranicka staci. len s opatrne okolo nej pri zhutnovani.. aj okolo kanalizacie
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

alltracboy Pozri príspevok
chranicka staci. len s opatrne okolo nej pri zhutnovani.. aj okolo kanalizacie
dikes
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

chranicku by som daval uz len kvoly pripadnej vymene kabla.
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

Este by som sa rad poradil ohladom ceny polozenia lezatej kanalizacie. Oslovil som dvoch vodarov, jeden si pytal za pracu 200Eur, druhy 150Eur.
Zda sa mi to ale celkom dost za robotu na pol dna, ked vsetko budu mat pripravene.... Alebo sa mylim?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ci je to vela neviem. Su 2 moznosti. Ak to cele vyfakturuju,tak budiz, ak nie,tak je to paradna ryza
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Wlady Pozri príspevok
Ahojte. Robim lezate rozvody pred betonovanim platne a rad by som sa poradil, ci mam rovno vtiahnut el. kabel do domu, ale staci len chranicka, cez ktory ho potom prepcham. Dakujem.
Ja som žiadnu chráničku na el.kábel nedával. Pre kábel na elektiku kľudne prevŕtam obvodový múr
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ohladne tej chranicky som hovoril dnes s kamaratom elektrikarom. Ma vysmial s tou tenkou chranickou vrubkovanou, a dal mi chranicku pre opticke kable.. je pevna ze po nej mozu auta jazdit. vraj sa to zvykne povalovat pri cestach kde robili opticke rozvody. taka biela hadica
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

a co vodovodna hadica cez zaklad? ja som zohnal iba s takou tenkou stenou cca 1,5mm, vacsinou su tie hadice hrubsie.. neviem ci nezohnat inu a neobkopat zaklady kym je to este par dni mozne.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

ja som dal tuto hadicu na vodu
http://www.vodoshop.sk/katalog-vyrob...l?page_id=1004
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja mam HDPE 32x2 PE100
Naposledy upravil alltracboy : 17.04.10 at 06:26
0 0
jmss jmss

jmss je offline (nepripojený) jmss

Poprosím o radu hlavne od statikov: je možné porušiť základy rodinného domu, keď prechádzam nákladným autom po nespevnenej ceste, ktorá prechádza v tesnej blízkosti domu? Cesta je široká 4 m a dom je postavený cca 1-1,5 m od tejto cesty. Po tejto ceste sa jazdí minimálnou rýchlosťou a autá nie su ťažšie ako 10 t? Ďakujem.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

jmss Pozri príspevok
Poprosím o radu hlavne od statikov: je možné porušiť základy rodinného domu, keď prechádzam nákladným autom po nespevnenej ceste, ktorá prechádza v tesnej blízkosti domu? Cesta je široká 4 m a dom je postavený cca 1-1,5 m od tejto cesty. Po tejto ceste sa jazdí minimálnou rýchlosťou a autá nie su ťažšie ako 10 t? Ďakujem.
Je to mozne
0 0
jmss jmss

jmss je offline (nepripojený) jmss

Ďakujem. Dá sa to nejako zistiť na 100%?
0 0
mravec19 mravec19

mravec19 je offline (nepripojený) mravec19

Chcem sa opýtať, dali sme si spraviť cenovú kalkuláciu na základy rodinného domu 120m2 - jednopodlažný bez podpivničenia, či cena 10 tis.€ je dobrá cena - všetko spraví firma
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

jmss Pozri príspevok
Ďakujem. Dá sa to nejako zistiť na 100%?
na 100% nie. ale na 95% ano ale musis si tam zavolat statika.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

co si myslite o zatepleni sokla a zakladov klasickym fasadnym polystyrenom? XPS je drahy, a pokial by sa na fasadny natiahla sietka a nopovka, tak by mohol byt dostatocne tvrdy ako XPS.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať