Zavrieť

Porady

Predaj nedoodpisovaneho dlh. majetku

Ahojte Poradaci,

chcem Vas poprosit o pomoc.

Ideme predat nedoodpisovany dlh. majetok.
1.
ZC je 10 000 EUR, ale predat ho ideme za 8000 EUR . Neviem aky dopad to bude mat na dan z prijmov a na DPH.
2.
Majetok bol kupeny 02/O8 a predat ho ideme 10/09.

K 31.12 uz nebude v majetku tym padom ho nemozem v 2009 danovo odpisat??? ale uctovne ho do 10/09 este doodpisujem ??? robime mesacne uctovne odpisy a mame UO=DO.

Ako to cele zauctujem ??,

dakujem za pomoc
Usporiadat
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

ZCU < ZCD ...........rozdiel uvedieš v r. 290
0 0
hannahg hannahg

hannahg je offline (nepripojený) hannahg

Dobrý deň prosím Vás ešte jedna otázka k tomuto: Ak predám HIM 04.11.2009 budem mať účtovný odpis aj za 11/2009 alebo nie? Vopred ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil hannahg : 24.11.09 at 07:06
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

hannahg Pozri príspevok
Dobrý deň prosím Vás ešte jedna otázka k tomuto: Ak predám HIM 04.11.2009 budem mať účtovný odpis aj za 11/2009 alebo nie? Vopred ďakujem za odpoveď.
Ja by som už odpis nedávala... Do VOZD (nákladov) pôjde ZC DHM.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Pekný deň prajem,
ja by som sa chcela opýtať. SZČOv októbri tohoto roku predal automobil,kt. bol zaradený do majetku vo februári 2007. Je platca DPH, vedie JÚ.
Príjem z predaja sme dali ako POZD- DPH sme odviedli. Suma bola o pár eur nižšia ako DZC.
DZC dám na konci roku ako uzáv.účtovnú operáciu- prev.réžia VOZD,to mi je jasné ,aspoň dúfam ale neviem čo s ÚO.
Tie sa iba v plnej sume zaevidujú v knihe DHM k dátumu predaja, alebo k dátumu ročnej uzávieky?Alebo mesačne do októbra a potom ostatok jednou sumou? vážne neviem čo s nimi.

DZC je 3907,92€ a ÚZC je 4071,07€.

Každá rada mi veľmi pomôže.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Nájde sa dajaká dobrá duša...?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať