Zavrieť

Porady

sršeň - prosím

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Zdravím vás všetkých
včera som ani nezaspala
večer nam niečo tukalo do okna a ked som sa pozrela - skoro som odpadla
normálne na skle sa dobíjal dnu sršeň, alebo to bola veľká osa.
fakt neviem...
je mi z toho zle.....pretože t je už 2x čo sme mali pri okne tento hmyz
strašne sa toho bojím....vyzerá to hrozne, a bojím sa že nas pichne, zaútočí
postriekala som zvonka okno Biolitom a padol na zem - dala som ho do sáčka a do koša..... fakt som nevedela čo robiť.....
v poslednom sú nejaké agresívne.....
normálne sa bojím aj vonku ísť či na nás nesadne,alebo mi nevletí dnu...
a môže kľudne byť aj na koberci, stoličke...a ticho čakať
máte nejaké skúsenosti????
hocičo mi pomôže.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Pohar Pozri príspevok
no volali sme do firiem na tie sieťky
niektoré su fajnové robia len na ich urobené okná
my máme drevenné - zajtra nam príde jeden chlapík čo robí na mieru zmerať okno a uvidíme
no neviem či s tým nakoniec nebude problém....máme totiž obe krídla otváracie
a neviem ako to a kde upevní....
tie sieťky sú na pevno? či vyberacie?ako vlastne držia?
Je viacero spôsobov uchytenia, záleží od typu okna. Takto na diaľku, bez toho, aby som videl okno ti neviem povedať, ako sa to uchytí. Dá sa urobiť sieťka aj na dvojkrídlové okno, zase môže byť na celé, alebo len na polovicu (my máme sieťku len na jednej polovici, ktorú otvárame). Na plastových oknách sa sieťky uchytávajú takými háčikmi z vonkajšej strany rámu. Alebo sa dajú na rám pripevniť iné háčiky, do ktorých sa sieťky zavesia zvonku. Skoro všetky sú odnímateľné.

Ak máš prístup na okno zvonku, najlacnejšie riešenie je kúpiť napr. V Baumaxe sieťku v krabičke. V balení je taká lepiaca páska, ktorá sa nalepí na rám okna dokola zvonku. Na tej pásky sú také drobné háčiky, ako suchý zips a sieťka sa len upevní na tú pásku. Zvyšok sieťky sa oreže, takže sieťka je pekne len na ráme. Nevýhodou je, že sieťka sa zašpiní a vydrží max. 2 roky. Ale potom stačí kúpiť novú sieťku, pásku netreba odlepovať, nová sieťka sa dá nalepiť na tú pôvodnú pásku aj niekoľko krát. MY tam meníme sieťku každý rok, na to jedno okno to vyjde cca 5 EUR. Na ostatných oknách máme odnímateľné sieťky s rámom, tie sú ale drahšie, každá vyšla okolo tisíc SKK.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

a tie sieťky majú ako velké očká? ...nepreletí tade sršeň???
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Pohar Pozri príspevok
Zdravím vás všetkých
včera som ani nezaspala
večer nam niečo tukalo do okna a ked som sa pozrela - skoro som odpadla
normálne na skle sa dobíjal dnu sršeň, alebo to bola veľká osa.
fakt neviem...
je mi z toho zle.....pretože t je už 2x čo sme mali pri okne tento hmyz
strašne sa toho bojím....vyzerá to hrozne, a bojím sa že nas pichne, zaútočí
postriekala som zvonka okno Biolitom a padol na zem - dala som ho do sáčka a do koša..... fakt som nevedela čo robiť.....
v poslednom sú nejaké agresívne.....
normálne sa bojím aj vonku ísť či na nás nesadne,alebo mi nevletí dnu...
a môže kľudne byť aj na koberci, stoličke...a ticho čakať
máte nejaké skúsenosti????
hocičo mi pomôže.
To mohol byť kľudne aj vzácny, ale nebezpečný ukrajinský komár rodu "pichcuc cernobylus". Buďte opatrná
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bobino38 Pozri príspevok
a tie sieťky majú ako velké očká? ...nepreletí tade sršeň???
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

bobino38 Pozri príspevok
a tie sieťky majú ako velké očká? ...nepreletí tade sršeň???
myslíš že 1cm x 1 cm stačí?
čo povieš? či väčšie treba? tak 5cm x 5cm????
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

tak už tu bol pán z firmy
mám zmerané okná, sieťky budú čoskoro
hniezdo sme nenašli......
ale aj tak mi to nejde to hlavy 10 rokov tu bývame a nič - okrem komárov - ked sme večer zabudli zhasnúť......
normálne sa mi kľudne bývalo
a teraz toto! možno to pochopia tí, ktorí majú podobnú fobiu z lietajúcich živočíchov.....

ja mám drevenné eurookná.... sieťky teda budú na mieru...ale ešte na jednom mieste sa musia dotmeliť....pretože profil okna je tam trochu iný...asi 1cm...

najlepšie je hned na nové plastové okná kupiť aj sieťky....ale to už som aj ja teraz múdra.... ked budem meniť okná urobiť všetko naraz, okná, sieťky, žalúzie.....

každopádne dakujem tím ktorí tu obetavo napísali svoje skúsenosti s hmyzom....
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Pohar Pozri príspevok
myslíš že 1cm x 1 cm stačí?
čo povieš? či väčšie treba? tak 5cm x 5cm????
To si daj rovno mreže !
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

jaros5 Pozri príspevok
To si daj rovno mreže !
vidíš, tak to ma nenapadlo.....
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Pohar Pozri príspevok
tak už tu bol pán z firmy
mám zmerané okná, sieťky budú čoskoro
hniezdo sme nenašli......
ale aj tak mi to nejde to hlavy 10 rokov tu bývame a nič - okrem komárov - ked sme večer zabudli zhasnúť......
normálne sa mi kľudne bývalo
a teraz toto! možno to pochopia tí, ktorí majú podobnú fobiu z lietajúcich živočíchov.....

ja mám drevenné eurookná.... sieťky teda budú na mieru...ale ešte na jednom mieste sa musia dotmeliť....pretože profil okna je tam trochu iný...asi 1cm...

najlepšie je hned na nové plastové okná kupiť aj sieťky....ale to už som aj ja teraz múdra.... ked budem meniť okná urobiť všetko naraz, okná, sieťky, žalúzie.....

každopádne dakujem tím ktorí tu obetavo napísali svoje skúsenosti s hmyzom....
Podľa mňa strach zo sršňov nie je fóbia... lebo jeho uštipnutie je oveľa nebezpečnejšie. A zvlášť keď má človek malé deti, tak sa podvedome bojí hlavne o ne.
No a ešte k tomu tie správy v telke, že v Chorvátsku zomreli 2 ľudia po uštipnutí sršňom...
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Blankake Pozri príspevok
Podľa mňa strach zo sršňov nie je fóbia... lebo jeho uštipnutie je oveľa nebezpečnejšie. A zvlášť keď má človek malé deti, tak sa podvedome bojí hlavne o ne.
No a ešte k tomu tie správy v telke, že v Chorvátsku zomreli 2 ľudia po uštipnutí sršňom...
ved to....
a čím dalej sú agresívnejšie....osi, aj iné....
už aby trochu pomrzlo....a oni sa ukludnili....
normálne som mala 10 rokov kľud...a teraz?
normálne žijem v strachu.....je horko, neviem či sú hladné....ale sú hrozne
agresívne... netreba sa ohánať ja viem, ale ked sa priblížia mám strach - veľký!
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Pohar Pozri príspevok
ved to....
a čím dalej sú agresívnejšie....osi, aj iné....
už aby trochu pomrzlo....a oni sa ukludnili....
normálne som mala 10 rokov kľud...a teraz?
normálne žijem v strachu.....je horko, neviem či sú hladné....ale sú hrozne
agresívne... netreba sa ohánať ja viem, ale ked sa priblížia mám strach - veľký!
Presne a už len to ich bzučanie je desivé... ale vraj bude teplé babie leto
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Ako som ja počul, sršeň je vraj menej agresívny ako osy či včely (neskoršie sa nase***ie) , ale pravdaže jeho uštipnutie je horšie. Najhoršie je sa ho dotknúť či pritlačiť, aj nechtiac, keď už tak poriadne.
Predávajú biolit na ktorom je napísané Proti osiam a sršňom, ten ich ničí, ostatné sú čajík.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Blankake Pozri príspevok
Presne a už len to ich bzučanie je desivé... ale vraj bude teplé babie leto
no a ked ich tak vela poletuje...bude asi tuhá zima
vraj ked sa tlačia do príbytkov - bude tuhá zima.

no je to príroda....
ale dakujem za príspevok
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

sršne vraj útočia na večer...vtedy sú aktívne
osi, a včely cez deň

každopádne vdaka
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Ani všetky tie chemikálie z nich počas rokov dobrákov nerobia xixi
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

ešte jedna vecička:
tak včera sme si odstavili murárov, čo sused zhadzoval strechu a vraj mali pod rínou osie hniezdo....
a dali ho preč...
my sme vtedy boli na dovolenke - aspoň že tak
ale aj tak som nahnevaná... to nám nemohli povedať???
či im je to jedno..... nie?!
ale aj tak si lámem hlavu prečo sme mali v izbe toho sršňa...
ten tiež môže ako osa do vnútra? za sladkým?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Pohar Pozri príspevok
ešte jedna vecička:
tak včera sme si odstavili murárov, čo sused zhadzoval strechu a vraj mali pod rínou osie hniezdo....
a dali ho preč...
my sme vtedy boli na dovolenke - aspoň že tak
ale aj tak som nahnevaná... to nám nemohli povedať???
či im je to jedno..... nie?!
ale aj tak si lámem hlavu prečo sme mali v izbe toho sršňa...
ten tiež môže ako osa do vnútra? za sladkým?
Ja bývam v meste (v bloku) a raz nám tiež vletel sršeň do izby. Hneď som odtiahla záclonu, poriadne otvorila okno - aby mal dosť miesta na odlet, vypadla som z izby a zavrela dvere... aby sa nedostal ďalej do bytu (ku deťom). Potom som po chvíli pomaly vošla do izby a sliedila, či vyletel alebo nie...... na šťastie vyletel.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Pohar Pozri príspevok
ešte jedna vecička:
tak včera sme si odstavili murárov, čo sused zhadzoval strechu a vraj mali pod rínou osie hniezdo....
a dali ho preč...
my sme vtedy boli na dovolenke - aspoň že tak
ale aj tak som nahnevaná... to nám nemohli povedať???
či im je to jedno..... nie?!
ale aj tak si lámem hlavu prečo sme mali v izbe toho sršňa...
ten tiež môže ako osa do vnútra? za sladkým?
AKo nehnevaj sa, ale prečo by mali s takou prkotinou bežať za susedmi a oznamovať im to? Keby na streche našli nevybuchnutú leteckú bombu, tak nepoviem... Ty keby si našla skapatého krtka v záhrade, tiež to pobežíš oznámiť susedom? A čo by sa bolo zmenilo, keby ti povedal, že mali osie hniezdo? A čo má osie hniezdo spoločné s tým sršňom....
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Pohar Pozri príspevok
ešte jedna vecička:
tak včera sme si odstavili murárov, čo sused zhadzoval strechu a vraj mali pod rínou osie hniezdo....
a dali ho preč...

my sme vtedy boli na dovolenke - aspoň že tak
ale aj tak som nahnevaná... to nám nemohli povedať???
či im je to jedno..... nie?!
ale aj tak si lámem hlavu prečo sme mali v izbe toho sršňa...
ten tiež môže ako osa do vnútra? za sladkým?
Vari si ho chcela? Ale som hnusná, čo? Už som si plesla.
Žijem na dedine. Všade je kopa kríkov, stromov, starých povál, maštalí a chlievov a pavúky, osy, včely, sršne, muchy, strečky a všetka ostatná háveď je súčasťou nášho života. Všetko to lozí a poletuje vonku a občas aj v dome. Čo sa dá to vyženieme a čo sa nedá to pripučíme. Ak niekto zhadzuje starú strechu, nikomu neoznamuje nález hniezda s osami alebo sršňami. Načo, však každý má doma na povale svoje hniezda Poviem ti, že ja som u nás našla zatiaľ 6 ks /nielen na povalách ale aj v starej jabloni/ a určite máme aj sršňov, lebo ich tu v poslednom čase poletuje podozrivo veľa. Asi ich pôjdem pohľadať a trochu ich zredukujem. Ale zatiaľ sa mi veľmi nechce, možno to nechám až na pani Zimu. Ale nevšimla som si, že by osy a včely útočili cez deň a sršne večer. Oni len lietajú a ak im stojíš v ceste kľudne ťa obletia bez toho aby si všimli, že si hrôzou celá zelená
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Kazu Pozri príspevok
Vari si ho chcela? Ale som hnusná, čo? Už som si plesla.
Žijem na dedine. Všade je kopa kríkov, stromov, starých povál, maštalí a chlievov a pavúky, osy, včely, sršne, muchy, strečky a všetka ostatná háveď je súčasťou nášho života. Všetko to lozí a poletuje vonku a občas aj v dome. Čo sa dá to vyženieme a čo sa nedá to pripučíme. Ak niekto zhadzuje starú strechu, nikomu neoznamuje nález hniezda s osami alebo sršňami. Načo, však každý má doma na povale svoje hniezda Poviem ti, že ja som u nás našla zatiaľ 6 ks /nielen na povalách ale aj v starej jabloni/ a určite máme aj sršňov, lebo ich tu v poslednom čase poletuje podozrivo veľa. Asi ich pôjdem pohľadať a trochu ich zredukujem. Ale zatiaľ sa mi veľmi nechce, možno to nechám až na pani Zimu. Ale nevšimla som si, že by osy a včely útočili cez deň a sršne večer. Oni len lietajú a ak im stojíš v ceste kľudne ťa obletia bez toho aby si všimli, že si hrôzou celá zelená
dakujem za reakciu
no neviem, možno by som sa zachovala ja tak, že by som to povedala
s inými susedmi problém nemáme - hovoríme si čo a ako....
jednoducho som to považovala za samozrejmosť....povedať to.
ale nechajme to radsej, lebo sa tu zas do mna obujú ľudia, ktorí majú svoju pravdu...... a to nechcem.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať