Zavrieť

Porady

sršeň - prosím

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Zdravím vás všetkých
včera som ani nezaspala
večer nam niečo tukalo do okna a ked som sa pozrela - skoro som odpadla
normálne na skle sa dobíjal dnu sršeň, alebo to bola veľká osa.
fakt neviem...
je mi z toho zle.....pretože t je už 2x čo sme mali pri okne tento hmyz
strašne sa toho bojím....vyzerá to hrozne, a bojím sa že nas pichne, zaútočí
postriekala som zvonka okno Biolitom a padol na zem - dala som ho do sáčka a do koša..... fakt som nevedela čo robiť.....
v poslednom sú nejaké agresívne.....
normálne sa bojím aj vonku ísť či na nás nesadne,alebo mi nevletí dnu...
a môže kľudne byť aj na koberci, stoličke...a ticho čakať
máte nejaké skúsenosti????
hocičo mi pomôže.
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Kazu Pozri príspevok
Do pohára chytám bežne. A viem čo je strach. Mne naháňajú hrôzu podenky. Nie preto, že by som sa ich bála ale mám z nich nepríjemnú kožnú reakciu. Vieš si predstaviť, aký úžas vyvoláva zbesilé pobiehanie 100 kilovej baby keď sa uhýba roju podeniek?
Vidia kočku, čuduješ sa im? Dospelé podenky niektorých druhov nežijú ani hodinu.
0 0
fredy27 fredy27

fredy27 je offline (nepripojený) fredy27

Som za chytanie sršňov do pohára a pustenie na slobodu. viete, že vo Fínsku a Švédsku sú sršne chránené? O krátky čas budú aj na SK.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

fredy27 Pozri príspevok
Som za chytanie sršňov do pohára a pustenie na slobodu. viete, že vo Fínsku a Švédsku sú sršne chránené? O krátky čas budú aj na SK.
Dufam, ze nie. V com su take uzitocne?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
fredy27 Pozri príspevok
Som za chytanie sršňov do pohára a pustenie na slobodu. viete, že vo Fínsku a Švédsku sú sršne chránené? O krátky čas budú aj na SK.
misomiso Pozri príspevok
Dufam, ze nie. V com su take uzitocne?
Navzdory rozšířené představě o smrtelně nebezpečném tvorovi je sršeň obecná mírumilovná a prakticky neškodná. Většina obav pramení z velikosti sršně a jejího hlasitého bzučení. Varovné bzučení používá např. pokud se člověk přiblíží k objektu jejího zájmu na méně než 50 cm. Sršeň také reaguje podrážděně při prudkých otřesech v okolí svého hnízda, manipulaci u výletového otvoru či přehrazení příletové dráhy.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sr%C5%A1e%C5%88


našla som ... http://www.chovatelka.cz/svet-zvirat...-druh-vosy-73/
Sršeň obecná - ochrana, průměrný věk


Vzhledem k pronásledování sršně nepřátely a také proto, že ubývá přirozeného prostředí, dochází ke snižování populace sršní. Stavy sršní stoupají pouze v některých místech a to jen díky lepšímu způsobu hospodaření v lesích. Ve Finsku a Švédsku jsou sršně chráněny, u nás jsou zapsány do Červené knihy. Dělnice a samičky umírají před začátkem zimy, oplodněné samičky sršní přežívají do příštího roku.

Zajímavosti ze světa sršně obecné



  • V jednom hnízdě se vyskytuje až 2000 sršní, přičemž každá z nich může za hodinu ulovit až pět much.
  • Teplota uvnitř sršního hnízda bývá o 5 až 15 °C vyšší, než venkovní teplota
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Aha - tak predsa su uzitocne, chytaju muchy. Vzhladom na to, ze ich moze byt v hniezde az 2000 a jedna srsna obecna moze ulovit za hodinu az 5 much, nepotreboval by som sita na okna. Neviete, ako by sa dali chovat srsne? V najekom uli alebo ule? (ako je to spravne po slovensky?)
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Každý živočíšny druh má svoje nenahraditeľné miesto na našej matičke Zemi.


Koruna tvorstva - človek - svojím nezodpovedným chovaním a prístupom ku všetkému živému stihol zničiť toľko, že následky svojho chovania nedá do poriadku už nikdy.

Nechcem porovnávať sršňa so včelou, ale .... kynoženie akéhokoľvek druhu je viac než barbarstvo, nehovoriac o tom, že všetko sa vracia ako bumerang ....
http://www.vcelarime.sk/index.php?op...-viel&Itemid=1
0 0
gogo54 gogo54

gogo54 je offline (nepripojený) gogo54

Vitaj klube. Môže to byť sršeň. Mam ten istý problém. Neviem ako vysoko bývaš ale ja 4. posch. U nás je to ich letová výška. Zavše je to ako scéna s kresleného filmu, rozbehne sa a plnou silou vrazí do okna. Súhlasím že sršeň jednotlivo neútočí ak nie je ohrozený. Keď som na balkóne jednoducho mu dám facku a on letí ďalej. Keď sa dostane do bytu určite sa nezašije ani do koberca ani nikde inde. Snaží sa dostať von, alebo ak nenájde cestu utlčie sa k smrti o okno. Viacnásobná osobná skúsenosť. Každopádne treba byť opatrný lebo je to nebezpečná potvorka a náhoda nespí len drieme. .
0 0
duves duves

duves je teraz online duves

Niekto
Pohar Pozri príspevok
Zdravím vás všetkých
včera som ani nezaspala
večer nam niečo tukalo do okna a ked som sa pozrela - skoro som odpadla
normálne na skle sa dobíjal dnu sršeň, alebo to bola veľká osa.
fakt neviem...
je mi z toho zle.....pretože t je už 2x čo sme mali pri okne tento hmyz
strašne sa toho bojím....vyzerá to hrozne, a bojím sa že nas pichne, zaútočí
postriekala som zvonka okno Biolitom a padol na zem - dala som ho do sáčka a do koša..... fakt som nevedela čo robiť.....
v poslednom sú nejaké agresívne.....
normálne sa bojím aj vonku ísť či na nás nesadne,alebo mi nevletí dnu...
a môže kľudne byť aj na koberci, stoličke...a ticho čakať
máte nejaké skúsenosti????
hocičo mi pomôže.
Ach bože baby! Toto zažívam doma. Jedna kričí cez druhú, ako keby sa k nám krokodíl dobíjal.
0 0
krajanová krajanová

krajanová je offline (nepripojený) krajanová

mna samú by to nenapadlo! fakt že nie!
dík za super napad.....dufam že ked ti budeš niekedy potrebovať pomoc
tiež ti niekto tak originálne pomôže
hovorí sa v núdzi poznáš priatela....
snad sa ti to vráti[/QUOTE]

ako sa zbaviť SRŠŇA? - ja som sa s jedným pred 13-timi rokmi rozviedla
0 0
otinka otinka

otinka je offline (nepripojený) otinka

My sme zlikvidovali srsnov asi pred dvoma rokmi. Byvam v dome a mali sme hniezdo vo vlastnom podkrovi - teda v "kohute" strechy. Najprv to zacalo len tak nevinne ako u teba - jeden preletel okolo okna, potom po dvoch dnoch sa dostal dalsi dnu do spalne...Potom sa taketo navstevy zhustovali a my sme zacali chapat ze asi tu niekde bude hniezdo. Ked sme ho objavili, neriesila som ziadne sietky - chcela som "to" proste zo svojho domu odstranit nech si kazdy vravi co chce. Kupili sme velky Raid s dostrelom 5 m a zavolali kamarata co ma s takymi tvormi skusenosti - je totiz strechar a uz toho v starych krovoch videl dost. Bolo to dost nebezpecne, lebo v nasom "kohute" je velmi nizko, musel ist k hniezdu po cupiacky. Cize ani velmi rychly unik by sa nedal zrealizovat. Vedel vsak ze tie zvery vecer vsetky zalezu do hniezda a vtedy je to najucinnejsie. Vystriekal cely zasobnik, stihol aj urobit fotku, bez uhony zliezol dole. Na druhy den to isiel odstranit a doniesol nam to cele ukazat. Dospele srsne uz boli mrtve ale v tych "domcekoch sa este mrvili larvy! Poviem vam, striaslo ma pri predstave ze toto vsetko by sa u nas malo vyliahnut ... Vobec mi ich nebolo luto!
Zi a nechaj zit - ale keby ma zo tri napadli, nechali by ma zit? Myslite ze by takto uvazovali? Plati este jeden zakon prirody: zozer a nedaj sa zozrat - tak prezijes.
0 0
server3 server3

server3 je offline (nepripojený) server3

Sršen ma v skutocnosti niekolko nasobne menej jedovaty toxin nez vcela.Ked ta ustipne srsen a vcela,vcela je jedovatejsia.okrem ineho srsen nieje agresivny druh hmyzu,ako napr osy.Srsen je pohodak,akuart vyzera strasidelne lebo je velky a ma vystraznu farbu.Vobec sa ich netreba bat.Ale neodporuca sa zit v ich blizkosti,cize vsetky hniezda v obidliach treba zlikvidovat.Ako srsnie,osie tak aj vcelie.Rozdiel je ze vcelie sa zvyknu radsej premiestnit,ak je roj uz velky.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac


Maďarsko - slovenský preklad ...

  1. Včela -
    • sere med
  2. Osa -
    • nemseremed
  3. Čmeliak -
    • nemseremed turbo
  4. Sršeň -
    • nemseremed turbo agresor
0 0
0123misa 0123misa

0123misa je offline (nepripojený) 0123misa

ahoj, no moja skusenost zo srsnami je taka ze raz ked som brigadovala pri stanku, predavala som melony, tak jeden z casu na cas dosiel,,,nakolko melony su sladke, asi ho ku mne lakalo,, ja mam panicky strach zo srsnov, pretoze to nikto nevie ci je alebo nieje alergicky na ne, a vraj ak aj nie tak bodnutie boli, a on ta moze dobodat celu, inak osy,, trych tam bolo aj cez 50 tie som pucila a za cele jedno leto a druhy rok tiez ma ani jedna neustipla,,,a to som sa aj obhanala,,,no ale spet k srsnovi,, a raz oblietaval stanok niekolko krat,, ja som trpla pod slnecnikom v stolicke, a pre kazdy pripad drzala mobil ( 112) az kruzil iba okolo mna a ja som bezala prec, potom spet k stanku a potom zas prec,,,,,a on stale zamnou,,, uz som mala slzy na krajicku,,,,inak som bola od civilizacie teda nejakej dediny asi 1 km....no a nakoniec som ho uz nepocula,,,a tu pozrem na ruku a on mi sedel na ruke,,, tak som ho zhodila a bezala prec ,,,nie daleko,,, chvalabohu dal pokoj,,,,ale odvtedy som tam skoro vobec nechcela ist,,,
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

0123misa Pozri príspevok
ahoj, no moja skusenost zo srsnami je taka ze raz ked som brigadovala pri stanku, predavala som melony, tak jeden z casu na cas dosiel,,,nakolko melony su sladke, asi ho ku mne lakalo,, ja mam panicky strach zo srsnov, pretoze to nikto nevie ci je alebo nieje alergicky na ne, a vraj ak aj nie tak bodnutie boli, a on ta moze dobodat celu, inak osy,, trych tam bolo aj cez 50 tie som pucila a za cele jedno leto a druhy rok tiez ma ani jedna neustipla,,,a to som sa aj obhanala,,,no ale spet k srsnovi,, a raz oblietaval stanok niekolko krat,, ja som trpla pod slnecnikom v stolicke, a pre kazdy pripad drzala mobil ( 112) az kruzil iba okolo mna a ja som bezala prec, potom spet k stanku a potom zas prec,,,,,a on stale zamnou,,, uz som mala slzy na krajicku,,,,inak som bola od civilizacie teda nejakej dediny asi 1 km....no a nakoniec som ho uz nepocula,,,a tu pozrem na ruku a on mi sedel na ruke,,, tak som ho zhodila a bezala prec ,,,nie daleko,,, chvalabohu dal pokoj,,,,ale odvtedy som tam skoro vobec nechcela ist,,,

Vecej nepíš takýmto štýlom, bo si ľudia pomyslia, že nemáš ani 15 rokov .
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Pohar Pozri príspevok
neohanaj
a čo robit ked sadne?
čakat kym odletí?
ved to sú muky
Mne keď vletí dnu niečo, čo tam nechcem, a sadne si, priklopím to pohárom, podsuniem papier, odnesiem k oknu a vypustím to von. Mali sme doma už aj sršne, chrústy, modlivku, bzdochy, motýle...
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať