Zavrieť

Porady

Zrusenie bankoveho uctu v zahranici

Dobry den,

chcela by som sa informovat, ci neviete postup zrusenia uctu v talianskej banke Intesa Sanpaolo.
Znamy tam ma zalozeny ucet, na ktoreho zrusenie by chcel splnomocnit kamarata, ktory pracuje v taliansku.
Neviem, ci staci, ked splnomocnenie overene notarom prelozi obycajny tlmocnik, alebo to musi vykonat sudny tlmocnik? V tom pripade je potrebne toto prelozene splnomocnenie overit aj na ministerstve spravodlivosti?
Ked som telefonovala do banky VUB, tak mi povedali, ze je potrebne sa skontaktovat s bankou, v ktorej je ucet zalozeny. Lenze to je dost velky problem, pretoze nik v okoli nevie dobre taliansky.
Poradte mi prosim vas, ak ste sa niektori s takymto niecim stretli.
Dakujem velmi pekne .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bubacb Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som sa informovat, ci neviete postup zrusenia uctu v talianskej banke Intesa Sanpaolo.
    Znamy tam ma zalozeny ucet, na ktoreho zrusenie by chcel splnomocnit kamarata, ktory pracuje v taliansku.
    Neviem, ci staci, ked splnomocnenie overene notarom prelozi obycajny tlmocnik, alebo to musi vykonat sudny tlmocnik? V tom pripade je potrebne toto prelozene splnomocnenie overit aj na ministerstve spravodlivosti?
    Ked som telefonovala do banky VUB, tak mi povedali, ze je potrebne sa skontaktovat s bankou, v ktorej je ucet zalozeny. Lenze to je dost velky problem, pretoze nik v okoli nevie dobre taliansky.
    Poradte mi prosim vas, ak ste sa niektori s takymto niecim stretli.
    Dakujem velmi pekne .
    V talinsku vedia aj anglicky. AK to chce zrušiť splnomocnením, tak to môže urobiť tak, že to splnomocnenie napíše rovno v taliančine, podpis dá overiť notárovi. Na takto overené splnomocnenie musí dať ešte apostil (robia to napr. na okresnom súde v BA v Juističáku za poplatok tuším 400 SKK pred konverziou). Len je otázne, či je možné účet zrušiť na základe splnomocnenia, pretože v zmysle zákona o praní špin. peňazí (čo ej obdobné v celej EU) musí byť osoba, ktorá nakladá s účtom identifikovaná a overená. Preto je lepšie najprv si tam zavolať, či zrušia účet na základe splnomocnenia.

    Alebo im zavolajte na ústredie, tam určite vedia anglicky.

    bubacb je offline (nepripojený) bubacb

    bubacb
    Chobot Pozri príspevok
    V talinsku vedia aj anglicky. AK to chce zrušiť splnomocnením, tak to môže urobiť tak, že to splnomocnenie napíše rovno v taliančine, podpis dá overiť notárovi. Na takto overené splnomocnenie musí dať ešte apostil (robia to napr. na okresnom súde v BA v Juističáku za poplatok tuším 400 SKK pred konverziou). Len je otázne, či je možné účet zrušiť na základe splnomocnenia, pretože v zmysle zákona o praní špin. peňazí (čo ej obdobné v celej EU) musí byť osoba, ktorá nakladá s účtom identifikovaná a overená. Preto je lepšie najprv si tam zavolať, či zrušia účet na základe splnomocnenia.

    Alebo im zavolajte na ústredie, tam určite vedia anglicky.
    Ďakujem veľmi pekne za informácie. Ja si tiez myslim, ze ho bude musiet zrusit osobne. Vsak uvidime.

    bubacb je offline (nepripojený) bubacb

    bubacb
    bubacb Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som sa informovat, ci neviete postup zrusenia uctu v talianskej banke Intesa Sanpaolo.
    Znamy tam ma zalozeny ucet, na ktoreho zrusenie by chcel splnomocnit kamarata, ktory pracuje v taliansku.
    Neviem, ci staci, ked splnomocnenie overene notarom prelozi obycajny tlmocnik, alebo to musi vykonat sudny tlmocnik? V tom pripade je potrebne toto prelozene splnomocnenie overit aj na ministerstve spravodlivosti?
    Ked som telefonovala do banky VUB, tak mi povedali, ze je potrebne sa skontaktovat s bankou, v ktorej je ucet zalozeny. Lenze to je dost velky problem, pretoze nik v okoli nevie dobre taliansky.
    Poradte mi prosim vas, ak ste sa niektori s takymto niecim stretli.
    Dakujem velmi pekne .
    Tak nakoniec ho moze zrusit tak, ze posle doporucene pisomnu ziadost na zrusenie uctu. Ani som si nemyslela, ze je to tak jednoduche .
    Majkiep chcem sa spatat ci ta ziadost stacila byt podpisana alebo aj overena notarom,ze ide o moj podpis?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bubacb Pozri príspevok
    Tak nakoniec ho moze zrusit tak, ze posle doporucene pisomnu ziadost na zrusenie uctu. Ani som si nemyslela, ze je to tak jednoduche .
    Díky za spätnú reakciu. Dúfam, že to niekomu pomôže.

    bubacb je offline (nepripojený) bubacb

    bubacb
    Chobot Pozri príspevok
    Díky za spätnú reakciu. Dúfam, že to niekomu pomôže.
    Bolo tazke dopracovat sa k tomu, ale znamy bol osobne v banke, kde mu povedali, ze staci napisat pisomnu ziadost a ako dovod uviest napriklad, ze v najblizsej dobe sa nedostane pre nedostatok pracovnych prilezitosti do Talianska, pretoze tento ucet bol zalozeny za tymto ucelom.

    Zrusenie bankoveho uctu v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.